Προς το περιεχόμενο

Νέο pc build.


Steliosfan1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αύριο έρχεται το νέο μου build.Με τα παρακάτω parts. Η παραγγελία έγινε από το tetrabyte.gr

Ο SSD είναι αρκετός; 

Θα προσπαθήσω να τον συναρμολογησω μόνος μου. Υπάρχει τίποτα που πρέπει να προξεσω πολύ; 

 

Screenshot_20191025-130855.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Passionate είπε

Πρέπει να περάσεις το τελευταίο bios στη μητρική σου για να δουλέψει με τον 3400.

Αυτό και προσοχή πρέπει να περαστεί πρώτα το version 2.0 και μετά το τελευταίο. Αν δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου (που λογικό το βρίσκω, εκτός κι αν έχεις κάποιον άλλο ryzen cpu 1ης-2ης γενιάς) επικοινώνησε με το μαγαζί να στο κάνουν εκείνοι. Πρώτα βέβαια δοκιμάζεις για να δεις αν ποστάρει και αν ναι τότε είσαι οκ. Αλλιώς το στέλνεις πίσω.

Τέλος αν μπορείς ακύρωσε τον 3400G και βάλε ή τον 3600 ή τον 2600/2600Χ. Oι τελευταίοι είναι 6πύρηνοι ενώ ο 3400 τετραπύρηνος και με iGPU (γι αυτό κοστίζει και περισσότερο).

14 λεπτά πριν, Steliosfan1 είπε

Ο SSD είναι αρκετός; 

Αυτό μόνο εσύ το ξέρεις. Μικρή η χωρητικότητά του για τα σημερινά δεδομένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Steliosfan1 είπε

Αύριο έρχεται το νέο μου build.Με τα παρακάτω parts. Η παραγγελία έγινε από το tetrabyte.gr

Ο SSD είναι αρκετός; 

Θα προσπαθήσω να τον συναρμολογησω μόνος μου. Υπάρχει τίποτα που πρέπει να προξεσω πολύ; 

Screenshot_20191025-130855.png

 Άλλαξε cpu, άχρηστο επεξεργαστή έχεις βάλει... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, leros2004 είπε

 Άλλαξε cpu, άχρηστο επεξεργαστή έχεις βάλει... 

'Eχει δίκιο. Αυτό ο επεξεργαστής ειναι 4 πύρηνος και έχει και ενσωματωμένα γραφικά που δεν τα χρειάζεσαι με την κάρτα γραφικών. Πήγαινε στον https://www.skroutz.gr/s/14650949/AMD-Ryzen-5-2600-Box.html  που έχει  6 πυρήνες τον οποίο θα κουμπώσεις πάνω στη μητρική και όλα θα δουλεύουν κομπλέ μιας και δεν χρειάζεται bios update. Mε έναν τηλεφωνάκι στο κατάστημα όλα λύνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...