Προς το περιεχόμενο

Asus Rx 580 Dual Oc δεν βγαζει εικονα


MRgeldidram7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις παρελαβα και εγκατεστησα την καρτα κανω boot το pc και η οθονη δειχνει no signal output...το καλωδιο ειναι hdmi σε dvi-d καινουριο κιαυτο.Η καρτα δειχενι ενα λευκο λαμπακι αρα λειτουργει κανονικα.Τρεχουν ολα κανονικα αλλα δεν εχω σημα,δοκιμασα να βγαλω την καρτα να κανω boot με τα γραφικα του επεξεργαστη και απο κει εκανα καταργηση τα intel hd μπας και διορθωθει αλλα ματαια...τωρα δεν εχω εικονα ουτε απο την καρτα ουτε απο την μητρικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 3DJIN είπε

τροφοδοσια στην 580 εβαλες?

Ναι ολα κουμπωμενα οπως πρεπει δοκιμασα και τα 2 8πινα του τροφοδοτικου αλλα παλι δεν δειχνει εικονα.το τροφοδοτικο ειναι ενα corsair cx500 watr που πληρουσε τις προδιαγραφες για την τροφοδοσια της καρτας.

Επισης εχετε να προτεινετε κατι για να επαναφερω εστω την εικονα της μητρικης; προς το παρον δεν εχω καθολου εικονα σε καμια συνδεση..δοκιμασα clear cmos πριν μπας και φτιαξουν οι ρυθμισεις του bios να δεχοταν εστω τα γραφικα του επεξεργαστη αλλα δεν αλλαξε κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη η οθονη παιρνει μονο vga και dvi-d δοκιμασα μονο dvid...τωρα το δοκιμασα στην τηλεοραση με καλωδιο hdmi-hdmi και dvi-hdmi παλι δεν εχει σημα...Θα δοκιμασω και με ενα ακομη τροφοδοτικο που εχω 600αρη δεν εχω αλλη λυση...το περιεργο ειναι οτι ολα τρεχουν κανονικα τα φανακια και της καρτας και τροφοδοτικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, leros2004 είπε

I3 3220 επεξεργαστη,gigabyteb75m-d3h μητρικη και cx 500 corsair τροφοδοτικο

Δεν γινεται να μαι τοσο ατυχος πραγματικα 😩...σευχαριστω πολυ για την λυση φιλε μου άλλα το κυριο προβλημα μου τωρα ειναι οτι δεν εχω καθολου εικονα απλα bootαρει τα χω δοκιμασει ολα με καρτα χωρις καρτα clear mos πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, MRgeldidram7 είπε

I3 3220 επεξεργαστη,gigabyteb75m-d3h μητρικη και cx 500 corsair τροφοδοτικο

Δεν γινεται να μαι τοσο ατυχος πραγματικα 😩...σευχαριστω πολυ για την λυση φιλε μου άλλα το κυριο προβλημα μου τωρα ειναι οτι δεν εχω καθολου εικονα απλα bootαρει τα χω δοκιμασει ολα με καρτα χωρις καρτα clear mos πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω

Αν το clear cmos δε δούλεψε τότε μάλλον δεν έγινε σωστά.Κλείσε το τροφοδοτικό από το διακόπτη του στο πίσω μέρος,βγάλε και τη μπαταρία από τη μητρική για να είσαι σίγουρος.

Επεξ/σία από Deka013
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, MRgeldidram7 είπε

I3 3220 επεξεργαστη,gigabyteb75m-d3h μητρικη και cx 500 corsair τροφοδοτικο

Δεν γινεται να μαι τοσο ατυχος πραγματικα 😩...σευχαριστω πολυ για την λυση φιλε μου άλλα το κυριο προβλημα μου τωρα ειναι οτι δεν εχω καθολου εικονα απλα bootαρει τα χω δοκιμασει ολα με καρτα χωρις καρτα clear mos πραγματικα δεν ξερω τι αλλο να κανω

όπως σου είπε ο από πάνω, άστο και λίγο εκτός ρεύματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταφερα να το κανω να βγαζει εικονα με τα γραφικα της μητρικης ευτυχως...τωρα το θεμα ειναι οτι μολις φορτωνει το καλως ορισατε των windows μαυριζει η οθονη και μαφηνει να χειριζομαι μονο ποντικι και πληκτρολογιο...μαλλον ειναι επειδη ο σκληρος εχει πολλα αρχεια και αργει να τα φορτωσει γιαυτο τωρα εβαλα τον παλιο σκληρο και μπορω τουλαχιστον να χειριστω τον υπολογιστη για νσ περασω το bios που προτεινε ο φιλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...