Προς το περιεχόμενο

Apple care + monthly


alexakos89

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, gousias είπε

Που το είδες;

Δεν γινεται απο τι καταλαβα. 

Μου εστειλε διαγνωστικο αλλα δεν το προχωρησε. 

Ειναι μονο για USA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 23/4/2020 στις 6:32 ΜΜ, Atsumbalos είπε

Σωστά! Για την Ελλάδα ισχύει η γνωστή διαδικασία ανά μοντέλο.

Τι διαδικασια ακριβως ισχυει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω την αμαρτία μου εδώ μέχρι και πέρυσι που το έκανα για το 11pro max και το watch 5 τα κατάφερα!

Έκανα λογαριασμό με μια τυχαία διεύθυνση στην Αμερική από Google Maps. Δεν έχω περάσει κάποια κάρτα στο payment! Οπότε είναι free.

Πατάω μετά στο internet για το Apple Care από υπολογιστή, επιλέγω μοντέλα κτλ κτλ

Κάνω sign in με το λογαριασμό της Αμερικής

Βάζω serial συσκευής και επιλέγω το monthly πρόγραμμα

Μετά θυμάμαι μου ζήτησε να βάλω κάρτα, και έβαλα την κάρτα την οποία δέχτηκε κανονικά.

Πλέον έχω κάθε μήνα χρεώσεις για το Apple Care για watch kai iPhone. 

Το αρνητικό είναι ότι αν η κάρτα κάτι πάθει (λήξει, χαθεί) δε μπορείς να την αντικαταστήσεις στο apple care και απλά κόβεται από εκεί και πέρα η κάλυψη. Το είχα πάθει και δε μπορούσα να το κάνω. Στις συσκευές είμαι κανονικά signed in με το Ελληνικό Apple ID δεν υπάρχει θέμα!

Ελπίζω να βοήθησα

Επεξ/σία από sk7lafkos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2020 στις 5:41 ΜΜ, sk7lafkos είπε

Να πω την αμαρτία μου εδώ μέχρι και πέρυσι που το έκανα για το 11pro max και το watch 5 τα κατάφερα!

Έκανα λογαριασμό με μια τυχαία διεύθυνση στην Αμερική από Google Maps. Δεν έχω περάσει κάποια κάρτα στο payment! Οπότε είναι free.

Πατάω μετά στο internet για το Apple Care από υπολογιστή, επιλέγω μοντέλα κτλ κτλ

Κάνω sign in με το λογαριασμό της Αμερικής

Βάζω serial συσκευής και επιλέγω το monthly πρόγραμμα

Μετά θυμάμαι μου ζήτησε να βάλω κάρτα, και έβαλα την κάρτα την οποία δέχτηκε κανονικά.

Πλέον έχω κάθε μήνα χρεώσεις για το Apple Care για watch kai iPhone. 

Το αρνητικό είναι ότι αν η κάρτα κάτι πάθει (λήξει, χαθεί) δε μπορείς να την αντικαταστήσεις στο apple care και απλά κόβεται από εκεί και πέρα η κάλυψη. Το είχα πάθει και δε μπορούσα να το κάνω. Στις συσκευές είμαι κανονικά signed in με το Ελληνικό Apple ID δεν υπάρχει θέμα!

Ελπίζω να βοήθησα

Σε καλύπτει όμως Ελλάδα αν προκύψει κάτι ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...