Προς το περιεχόμενο

Bootloop σε Samsung και απαράδεκτος τεχνικός


kasdmage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα 😄

Έχω ένα Samsung galaxy tab A(16) 10.1

Μετα από root που δούλεψε κανονικά πήγα να εγκαταστήσω μέσα στο twrp κάτι που ονομάζεται pokesmali

Και κάπου εκεί μπήκε σε bootloop και μόνο να μου δείχνει το Samsung logo 

Προσπάθησα μέσω odin να ξανά βάλω τα απλα drivers μέσω της Samsung , να ξανά  κάνω root αλλά πάντα έπαιρνα error στο odin. 

Οπότε το πήγα σε έναν τεχνικό εδώ συνοικιακά Θεσσαλονίκη 

Ο άνθρωπος ήταν απαράδεκτος έκανε 1,5 μήνα ενώ μου είπα σε 1 βδομάδα θα το έχει λύσει με την δικαιολογία έπεσε πολύ δουλειά 

Τέλος πάντων με πήρε και με είπε πως δεν κατάφερε τίποτα μέσω του odin και αυτός και ότι μπορούμε να του αλλάξουμε μητρική. Του έδωσα το οκ έκανε άλλες 20 μέρες και μου είπε ότι δεν γίνεται τίποτα.

Πήγα να το παραλάβω και μου λέει δεν μπόρεσα τίποτα "φίλε μου" να το πας στην Samsung, μόνο αν αλλάξουμε μητρική. Τον λέω εσύ δεν μου είπες το έκανες και δεν εγινε τίποτα; και μου είπε ότι δεν το δοκίμασε τελικά γιατί δεν έβρισκε συμβατή... 

Δεν ξέρω πως να κινηθώ για να την φτιάξω την συσκευή μου αν κάποιος που γνωρίζει σε τεχνικά θέματα μπορεί να με συμβουλέψει κάπως. 

Η πάω σε καινούργιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αντιμετώπισει bootloop σε απειρες συσκευες και πόσο μάλλον σε samsung.
Μονο σε ενα s6 edge δεν κατάφερα να το λυσω μιας και εκει failαρε η MMC(Ιnternal Memory).
Γενικά δοκίμασε πολλες εκδόσεις odin,και κανα 2-3 διαφορετικά Firmwares ειχα σκαλώσει αρκετές φορες έτσι και δουλευε με άλλες εκδόσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...