Προς το περιεχόμενο

Braveheart1980 New Pc (2019 version)!


Braveheart1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

ΠΑΝΤΑ κοιτάω πρώτα την Lian Li, Lian Li έχω εξάλλου τώρα εδώ και καμιά 15αριά χρόνια. Με air το coolermaster καλύτερο, με νεράκι πάμε +160€, οπότε άκυρο

Ναι θέλει ανεμιστήρες το lian li, δεν έχει κανένα στη συσκευασία. Το Coolermaster είναι πολύ καλή επιλογή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/10/2019 στις 11:44 ΜΜ, Braveheart1980 είπε

Αυτό που με προβληματίζει είναι το PCI 4.0 άχρηστο σήμερα, ωστόσο για κάποιον που ΔΕΝ αναβαθμίζει συχνά, είναι ένας κάποιος περιορισμός. Σε 4-5 χρόνια πχ μια pci 4 κάρτα γραφικών θα είναι standard...

Πιο πολυ θα επρεπε να σε απασχολει τι θα γινει αν σταματησει να δουλευει το φανακι που ειναι πανω στην μητρικη,παρα το PCIE 4.0 :)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χμμμ

Βλέπω τη μητρική μη διαθέσιμη για άμεση παραλαβή από κανένα κατάστημα στην Αθήνα.

Ακούω εναλλακτικές, πχ MSI B450 Gaming Pro Carbon AC ;

Επεξ/σία από Braveheart1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

Χμμμ

Βλέπω τη μητρική μη διαθέσιμη για άμεση παραλαβή από κανένα κατάστημα στην Αθήνα.

Ακούω εναλλακτικές, πχ MSI B450 Gaming Pro Carbon AC ;

Πάω σε ένα παρεμφερές build με εσένα,( 2700x ή 3700x και 1660ti ή 5700xt)

 

και μάλλον θα πάω σε Asus Prime x470 (157 ευρώ), είναι λίγα παραπάνω αλλά κοιτάω και τα aesthetics όσο να ναι(φυσικά είναι και ποιοτική)

 

επίσης διάφορα με x570 που δεν έχει αναφερθεί είναι ότι οι b450,x470 πάνε μέχρι 64gb ram, ενώ οι 570 μέχρι 128

 

Όσο για τις ραμ πήρα 32gb crucial sport white σαν αυτές που πρότειναν από αμαζον στα 167 ευρώ, γιατί από διαθεσιμότητα στην Ελλάδα δεν..

Επεξ/σία από Nero55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειώσω πως αφού ΔΕΝ έχω Ryzen για να κάνω update το bios της μητρικής, θέλω -υποχρεωτικά- να μπορεί να κάνει flash από usb ΧΩΡΙΣ CPU

Τα άλλα κομμάτια θα τα πάρω από τα 2 κάτωθι μαγαζιά, παραθέτω απευθείας link από τις διαθέσιμες mobo που έχουν 1 και 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Braveheart1980 είπε

Να σημειώσω πως αφού ΔΕΝ έχω Ryzen για να κάνω update το bios της μητρικής, θέλω -υποχρεωτικά- να μπορεί να κάνει flash από usb ΧΩΡΙΣ CPU

Τα άλλα κομμάτια θα τα πάρω από τα 2 κάτωθι μαγαζιά, παραθέτω απευθείας link από τις διαθέσιμες mobo που έχουν 1 και 2.

Η μια λύση είναι να πάρεις κάποια άλλη max της MSI. Η άλλη να ζητήσεις και να σου στείλει δωρεάν cpu η ίδια η AMD... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Braveheart1980 είπε

Να σημειώσω πως αφού ΔΕΝ έχω Ryzen για να κάνω update το bios της μητρικής, θέλω -υποχρεωτικά- να μπορεί να κάνει flash από usb ΧΩΡΙΣ CPU

Τα άλλα κομμάτια θα τα πάρω από τα 2 κάτωθι μαγαζιά, παραθέτω απευθείας link από τις διαθέσιμες mobo που έχουν 1 και 2.

ζητάς από το ίδιο το μαγαζί να σου κάνει το update,απλά τα πράγματα 

 

edit: οπως εγραψα κ πριν προτεινω asus prime x470

Επεξ/σία από Nero55
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...