Προς το περιεχόμενο

Redmi note 7 - ps4 controller


tsibosp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα, θα ήθελα τα φώτα σας για ένα θέμα που αντιμετωπίζω με την συνδεση του ps4 controller με το redmi note 7 μου. Μέσω Bluetooth συνδέεται κανονικά, δουλεύουν όλα τέλεια για 1 λεπτό ή μόλις μπω σε μια εφαρμογή μετά έχει delay input και τα πάντα είναι unplayable. Δοκίμασα κάποια fix που προτείνουν με continuous connect κτλ δεν δουλεύει με τίποτα. Αγόρασα λοιπόν ένα otg καλώδιο για wired connection Και εδώ αρχίζουν τα περίεργα, όταν το συνδέω ανάβει για λίγο το πορτοκαλί χρώμα στο χειριστήριο, φορτίζει δλδ αλλά δεν λειτουργεί, είναι νεκρό. Πήγα στα developer options ενεργοποίησα το usb debugging και τις συναφείς ρυθμίσεις, τίποτα, κάνει συνεχώς το ίδιο πράγμα, πορτοκαλί φως για 1 δευτερόλεπτο μόλις συνδέεται Και μετά νεκρό. Στο mi9t ενός φίλου που το συνδεσαμε δούλεψε κανονικά, το ίδιο χειριστήριο, με τα ίδια καλώδια χωρίς κάμμια επιπλέον ρύθμιση. Γνωρίζει κανείς κάτι για το θέμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ps4 controller αλλά το GameSir G3s που είναι  σαν του PS3 και παίζει μια χαρά.

Μήπως αυτό φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Δεν έχω ps4 controller αλλά το GameSir G3s που είναι  σαν του PS3 και παίζει μια χαρά.

Μήπως αυτό φταίει?

οχι φιλε μου εχω βαλει και του ps3 controller κανει ακριβως το ιδιο πραγμα, μονο φορτιζει! Σε αλλα κινητα δουλεουν κανονικα οπως το mi9t ενος φιλου που το δοκιμασα. Πολυ περιεργα πραγματα. Σε redmi note 7 το εχεις βαλει; Me otg καλωδιο h me  bluetooth;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tsibosp είπε

οχι φιλε μου εχω βαλει και του ps3 controller κανει ακριβως το ιδιο πραγμα, μονο φορτιζει! Σε αλλα κινητα δουλεουν κανονικα οπως το mi9t ενος φιλου που το δοκιμασα. Πολυ περιεργα πραγματα. Σε redmi note 7 το εχεις βαλει; Me otg καλωδιο h me  bluetooth;

Σε Redmi note 5 & 1+6 το δουλευω με bluetooth.

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το controller?

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Σε Redmi note 5 & 1+6 το δουλευω με bluetooth.

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το controller?

οχι δοκιμασα το ιδιο controller με τα ιδια καλωδια στου φιλου και επαιζε μια χαρα. Mε bluetooth απο οτι εχω δει εχουν αρκετοι το ιδιο θεμα και το φτιαχνουν μερικοι με ενα προγραμμα που εχιε μια επιλογη που λεγεται continoous connect αλλα δεν δουλευει σε ολους και (φυσικα) στη δικη μ περιπτωση δεν το διορθωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με άλλο χειριστήριο έχεις δοκιμάσει?

Επίσης το κινητό είναι ρουταρησμενο?

Στα Bluetooth έχεις κάνει εκκαθάριση για να μπορεί να βρει το controller?

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Με 2 χειριστηρια του ps4 και 1 του ps3. Συνολικα 3 χειριστηρια. Κανουν και τα 3 το ιδιο πραγμα. Δεν ειναι τα χειριστηρια. Δεν ειναι τα καλωδια. Ειπα να το ποσταρω να δω αν εχει αλλος το ιδιο μοντελο και εχει το ιδιο προβλημα, γτ εχω καταληξει οτι κατι παιζει με το μοντελο μαλλον. Εχουν πολλα θεματα παρομοια και αυτοι που εχουν το Κ20 και το Κ20 pro και θελω να διαπιστωσω αν φταιει η δικη μου συσκευη η ειναι γενικα το μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε έχει θέμα το κινητό και περισσότερο η rom που φοράει.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, saruman123 είπε

Τότε έχει θέμα το κινητό και περισσότερο η rom που φοράει.

Το μονο που περιμενω ειναι να παρει το miui11 τωρα απο μερα σε μερα και να τα ξαναδοκιμασω σαν τελευταια πραξη του δραματος χαχα . Δλδ οταν ειχα τσεκαρει λιγο τι παιζει με το redmi note 7 δεν ειχα δει πουθενα αυτο το προβλημα, καμμια αναφορα απο κανεναν, μονο για το Κ20 (+προ) ειχα δει καποια παραπονα για τα χειριστηρια και καποιες ασυμβατοτητες! Αν το γνωριζα δεν θα το αγοραζα! Εχω περασει - σεταρει 20 giga roms και emulators τσαμπα! Και δεν εχει και κανενας ποσταρει που εχει την ιδια συσκευη και απο εδω μεσα να δω αν εχω απλα καποια ελαττωματική συσκευη τουλαχιστον η ειναι συνολικο το προβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευτυχώς αυτό που έχω είναι συμβατό σε όλα τα κινητά που είχα/έχω

Από emulators τα έχω βάλει και γω όλα(από PS1&2 μέχρι και το  Citra)μιας και δεν παίζω με Internet λόγο μπαταρίας.

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...