Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μετά από reset router


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά είμαι στη nova adsl 24,  και έχω ένα TP-LINK. Δούλευαν ολα κανονικα, μέχρι που έκανα reset από το κουμπάκι. Φυσικά ξαναπερασα τα παντα, αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα: οταν συνδεομαι με το κινητο στο wifi, σταματαει να δουλεύει το pc που είναι με utp.

Ξέρει κανείς τι παιζει; Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Καλημέρα, όταν λες ότι ξαναπέρασες τα πάντα, εννοείς ότι έχασε όλες τις ρυθμίσεις το ρούτερ κατά το reset;

Ναι, δεν είναι το μανισιο και έκανα προφίλ από την αρχή με κωδικούς κλπ χειροκινητα

9 ώρες πριν, slk200gr είπε

Δες τι ip εχεις στο ρουτερ και τι IP  στο pc,μήπως σου αλαξε ( ο προτελευταίο αριθμκς)

Αυτό πώς το τσεκάρω; σορυ είμαι νιουφι σε δικτυακα

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Μαλλον φταίνε αυτα που πέρασες και οχι το ρεσετ

Πώς μπορώ να καταλάβω τι έκανα λαθος; Είναι λογικό μα δουλεύει ή το καλώδιο ή το ασυρματο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, vins είπε

 

Πώς μπορώ να καταλάβω τι έκανα λαθος; Είναι λογικό μα δουλεύει ή το καλώδιο ή το ασυρματο;

ναι ειναι αν εχεις αλλη ip στο ρουτερ και αλλη στο pc να δουλευει το wifi και να μην δουλευει το εθερνετ,χτυπα στο google πως βρισκω την ip  στο ρουτερ και μετα το ιδιο για το pc για να μην γραφω κατεβατα,αμεσως θα το βρεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, εντέλει στη δική μου περίπτωση μάλλον ειχε σκαλώσει το interface του ρουτερ και δηνιουργησε δυο ιδια προφιλ. Αφου διεγραψα το ενα, όλα λειτουργούν ομαλά.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...