Προς το περιεχόμενο

RGB Sync


Glampri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια, καινουριος στο φορουμ
Αντιμετωπιζω ενα θεματακι και ειδα οτι ειστε τρομερα τσακαλια.... αν μπορειτε να με βοηθησετε. Ολα καλα με το pc μου (Ryzen 7 2700, Msi X470 Gaming Pro, Msi gtx 1660ti, Samsung m2 970 evo plus 250gb, Gskill Flare x 16gb(2x8) 3200, Evga gq 650w gold μεσα σε ενα coolermaster mb530p) κανενα προβλημα για την απλή γενικη χρηση που το θελω. ελα μου ομως που με εφαγε να συγχρονισω τα front fans με τα υπολοιπα μεσω software mystic light ή dragon center.
τα front fans ηταν 3pin που η μητρικη μου δεν υποστυριζει και λεω θα τα αλλαξω. παω σε ενα μαγαζι εδω κοντα και του λεω βαλε μου αλλα. Mου λενε βαλε τα coolermaster mf 121l rgb, βαζω και ενα πισω coolermaster sf120r rgb. τα συνδεουν ολα μαζι με σπλίτερακια πανω στη μητρικη σε jrgb. ανοιγω το pc αλλα το mystic light δεν αναγνωριζει τα φανακια.
εχετε κατι κατα νου που μπορει να πηγαινει λαθος

 

Ευχαριστω εκ των προτερων
Γιώργος
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Γιωργο  , δοκιμασε για αρχη αν βαλεις πχ το 1 fan στο header της μητρικης μονο του ,το βλεπει ?

Να υποθεσω ολα δουλευουν κανονικα και το μονο προβλημα που εχεις ειναι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Πλατωνα πηγα σημερα το pc απο το σερβις και μου λενε οτι το συγκεκριμενο header ηταν ελαττωματικο. θα μου αλλαξουν μητρικη εντως εγγυησης και ολα καλα. ελεγα κ εγω τι γινεται τραβαγα τα μαλλια μου.
Ευχαριστω παντως για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...