Προς το περιεχόμενο

μνήμες ddr2


hp8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βρέθηκαν   αυτές  οι μνήμες 2χ2 gb Tο θέμα είναι ότι εμφανίζονται ως 1 gb η κάθε μια Δοκιμάστηκαν σε 3 pc και έδειχναν το ίδιο Αντικατασταθηκαν Αφαιρέθηκε  η ψήκτρα  αλλά δεν  εγραφαν κάτι άλλο   Καμια ιδέα στο τι μπορεί να συμβαίνει ? Εγκυκλοπαιδικα και μόνο  

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, leolipop είπε

Αν ειναι ακριβως αυτες που δειχνεις ειναι 1GB και οχι 2GB (τουλαχιστον οι εικονιζομενες)

η ετικέτα στη ψήκτρα γράφει  KHX8500D2K2/2GB και παραπομπη αυτο γραφει απ οτι ειδα Εκτος και αν αναφέρεται σαν κιτ? Πάντως στο  ταμπελακι της κάθε μιας γράφει  KHX8500D2K2/2GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, elpenor είπε

Kingston's KHX8500D2K2/2G is a kit of two 128M x 64-bit 1GB (1024MB) DDR2-1066 CL5 SDRAM (Synchronous DRAM) memory modules

Το είδα  Αλλα επειδή έχω και αυτή  KHX6400D2/1G   και οι αλλες  γραφουν  KHX8500D2K2/2G δεν ξέρω τι να πω Ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Επεξ/σία από hp8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, hp8 είπε

Το είδα  Αλλα επειδή έχω και αυτή  KHX6400D2/1G   και οι αλλες  γραφουν  KHX8500D2K2/2G δεν ξέρω τι να πω Ευχαριστώ για το χρόνο σας 

Η KHX6400D2/1G δεν είναι κιτ για αυτό είναι 1G το κάθε module. Μάλλον δύο KHX6400D2/2G ήθελες να πάρεις αντί για το KHX8500D2K2/2G. Πάντως αν στο μέλλον αποφασίσεις ότι δεν σου φτάνουν τα 2GB εγώ θα σου πρότεινα να αποφύγεις τα 4 module, είχα πολλά προβλήματα στο παρελθόν με πολλά PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, elpenor είπε

Πάντως αν στο μέλλον αποφασίσεις ότι δεν σου φτάνουν τα 2GB εγώ θα σου πρότεινα να αποφύγεις τα 4 module, είχα πολλά προβλήματα στο παρελθόν με πολλά PC

το μηχάνημα έχει στηθει και λειτουργεί αψογα για την δουλεια που θελαμε και έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικα Το ερωτημα αφορούσε τις 2 ραμ και το μπέρδεμα - δεν έψαξα όσο έπρεπε ? πριν ρωτήσω για το /2gb που γράφουν στο τέλος 

motheboard  asus maximus republic of games
cpu         intel Q6600
gpu         sapphire radeon hd 2900 512m gddr3 2 x DVI 
Samsung 4 X 2GB DDR2 800MHz PC2-6400U 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hp8 είπε

το μηχάνημα έχει στηθει και λειτουργεί αψογα για την δουλεια που θελαμε και έχει τα παρακάτω χαρακτηριστικα Το ερωτημα αφορούσε τις 2 ραμ και το μπέρδεμα - δεν έψαξα όσο έπρεπε ? πριν ρωτήσω για το /2gb που γράφουν στο τέλος 

motheboard  asus maximus republic of games
cpu         intel Q6600
gpu         sapphire radeon hd 2900 512m gddr3 2 x DVI 
Samsung 4 X 2GB DDR2 800MHz PC2-6400U 

Καλημέρα, αν δεν σας είναι απαραίτητη η κάρτα γραφικών αυτή, μπορεί να αντικατασταθεί με μια 3870 πχ που έχει ίδιες επιδόσεις και κάπου 100 βαττ κάτω κατανάλωση.

Γενικα είναι πολύ inefficient αυτή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Sheogorath είπε

αν δεν σας είναι απαραίτητη η κάρτα γραφικών αυτή, μπορεί να αντικατασταθεί

καλημέρα και  σας και ευχαριστώ για την πρόταση  Η κάρτα άπλα υπήρχε και για να μην πεταχτεί χρησιμοποιειται  Έχω  σε εξελιξη αγορά από μέλος του ινσομνια για μια απλή 1gb χωρίς τροφοδοσία Αλωστε το μηχάνημα είναι για απλή χρηση Καμιά ΦΔ - κάνα skype - βίντεο  

Επεξ/σία από hp8
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...