Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Nissan micra


Στέλλασαρ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με micra του 2003 πρώτα άναψε check engine με διάγνωση αισθητηρας στροφαλου η εκκεντροφορου δεν θυμάμαι ακριβώς άλλαξα τον αισθητηρα και μετά από ένα χρόνο περίπου άναψε πάλι με ίδιο κώδικο βλάβης και ο μηχανικός ήταν σίγουρος πως ειναι πρόβλημα τις καδενας ότι ειναι χαλαρή η καδενα.. Είχα τα ίδια συμπτώματα ακριβώς έσβηνε το αμάξι στο φανάρι σηνηθως και έπαιρνε μετά από πολλές προσπάθειες, τελικά άλλαξα καδενα και δεν ξαναπαρουσιασε πρόβλημα.. Μου το έβγαλε το πρόβλημα περίπου στις 170 με 180 χιλιάδες χιλιομετρα 

Το δικό σου πόσα χιλιόμετρα έχει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/11/2019 στις 9:41 ΜΜ, capiros είπε

Αμ δεν λέω για τον πίσω υαλοκαθαριστήρα. Γενικά στους αισθητήρες και στα ηλεκτρικές ευκολίες κάνει τσούκες το micra. Και λέω για τα προηγούμενα micra, K11,  K12 & K13.

Ειδικά τα Κ12 που κυκλοφορούν ακόμα πολλά, ειναι γεμάτα τέτοια θέματα. Εγώ εχω ένα 18 χρονών και μηχανικά και γενικά από ανταλακτικό δεν έχει ζητήσει τίποτα. Αλλά τα παλαβά με τα ηλεκτρικά και τους αισθητήρες ειναι νόμος.

Το k11 που εχω, το μονο ηλεκτρικο προβλημα που εχει βγαλει, ειναι πριν μερικα χρονια που καηκε το καντραν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ntinaras είπε

Το k11 που εχω, το μονο ηλεκτρικο προβλημα που εχει βγαλει, ειναι πριν μερικα χρονια που καηκε το καντραν.

μεταχειρισμενο εβαλες? κοστος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, mak3don είπε

Ειχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με micra του 2003 πρώτα άναψε check engine με διάγνωση αισθητηρας στροφαλου η εκκεντροφορου δεν θυμάμαι ακριβώς άλλαξα τον αισθητηρα και μετά από ένα χρόνο περίπου άναψε πάλι με ίδιο κώδικο βλάβης και ο μηχανικός ήταν σίγουρος πως ειναι πρόβλημα τις καδενας ότι ειναι χαλαρή η καδενα.. Είχα τα ίδια συμπτώματα ακριβώς έσβηνε το αμάξι στο φανάρι σηνηθως και έπαιρνε μετά από πολλές προσπάθειες, τελικά άλλαξα καδενα και δεν ξαναπαρουσιασε πρόβλημα.. Μου το έβγαλε το πρόβλημα περίπου στις 170 με 180 χιλιάδες χιλιομετρα 

Το δικό σου πόσα χιλιόμετρα έχει? 

Το δικο μ έχει 107 χιλιάδες χιλιόμετρα,μου έχουν πει πως έχει χαλαρώσει η καδένα και θέλει αλλαγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Στέλλασαρ είπε

Το δικο μ έχει 107 χιλιάδες χιλιόμετρα,μου έχουν πει πως έχει χαλαρώσει η καδένα και θέλει αλλαγει.

Και πως το καταλαβαινεις? Τι σου κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς το καινούριο Micra να μας πει εντυπώσεις; Το σκέφτομαι για αγορά τώρα που θα δώσουν κίνητρα για απόσυρση να αντικαταστήσω το δικό μου Micra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μειώνονται εν μέρη τα τέλη ταξινόμησης για την αγορά καινούριου και νομίζω και στα εισαγόμενα μεταχείρ. Euro 5 και πάνω.

Θολό πάντως ακόμα το τοπίο. 

Επεξ/σία από gmts
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συγνωμη μπορω να κανω μια ερωτηση.....Νισσαν μικρα κ 12, ξερετε αν ο λεβιες ταχυτητων ειναι βιδωτος? ξερετε πως βγαινει για να τον αντικαθαστησω??

Επεξ/σία από VasilisMpimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σημειωσω οτι ειχα micra του 1997 σαν εταιρικο. σκυλι μαυρο. του ειχα βγαλει το λαδι και δεν εβγαλε το παραμικρο. εξαιρετικο για την εποχη του. και αυτα τα λεει καποιος που ειναι φαν των γερμανικων. δεν εχω ξαναδει τοσο αξιοπιστο και τοσο σκυλι αυτοκινητο. θεωρω οτι θα το κρατησεις πολλα χρονια ακομη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, VasilisMpimis είπε

Συγνωμη μπορω να κανω μια ερωτηση.....Νισσαν μικρα κ 12, ξερετε αν ο λεβιες ταχυτητων ειναι βιδωτος? ξερετε πως βγαινει για να τον αντικαθαστησω??

εννοεις ολον τον λεβιε, η μονο το πανω κομματι που ακουμπας?

στο k11 παντως, αυτο ηταν βιδωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας... nissan micra k12 03. Τον τελευταίο καιρό όταν βρέξει η πέσει νερό μπροστά τους υαλοκαθαριστηρες ξεκινάνε να δουλεύουν μόνοι τούς μόνο οι μπροστά... Ο διακόπτης από μέσα ανταποκρίνεται κανονικά...Μετά από 20 λεπτά που θα στεγνώσει το αυτοκίνητο σταματάει...  να αλλάξω το μοτέρ υαλοκαθαριστηρων...??  Κάποιο ρελε  ίσως???? Έχει συμβεί σε κανένα..??? Καμία γνώμη κάνεις????   Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...