Προς το περιεχόμενο

Η σειρά «The Witcher» έρχεται στο Netflix στις 20 Δεκεμβρίου του 2019


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από λίγο καιρό είδαμε το πρώτο video teaser για την σειρά «The Witcher» από το Netflix ωστόσο πρόσφατα, η δημοφιλής υπηρεσία streaming ανακοίνωσε την ημερομηνία που θα κάνει πρεμιέρα και μαζί έδωσε στην δημοσιότητα το πρώτο κανονικής διάρκειας trailer.

Η δημιουργική ομάδα που βρίσκεται πίσω από την σειρά, έχει επισημάνει στο παρελθόν ότι βασίζεται στα βιβλία φαντασίας του Πολωνού συγγραφέα Andrzej Sapkowski και όχι στις δημιουργίες της CD Project Red, ωστόσο ο Henry Cavill που ενσαρκώνει τον κεντρικό ήρωα, και έχει δηλώσει φανατικός θαυμαστής των παιχνιδιών, μοιάζει να έχει δανειστεί στοιχεία από την ερμηνεία του Doug Cockle στα παιχνίδια. Μάλιστα στο trailer υπάρχει μία σκηνή του Geralt να κάνει μπάνιο, η οποία δείχνει να είναι εμπνευσμένη από μια σκηνή του παιχνιδιού The Witcher III: Wild Hunt.

Τον πρωταγωνιστικό ρόλο όπως έχουμε αναφέρει έχει αναλάβει ο Henry Cavill, ο οποίος πλαισιώνεται και από τους Freya Allan, Joey Batey, Millie Brady και Lars Mikkelsen.Το σενάριο έχει αναλάβει η Lauren Schmidt Hissrich. Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστό, ο Andrzej Sapkowski έχει ρόλο συμβούλου στην παραγωγή, κάτι που βεβαίως είναι θετικό για την «αξιοπιστία» του τελικού αποτελέσματος.

Η σειρά όπως αναφέραμε θα κάνει πρεμιέρα στο Netflix στις 20 Δεκεμβρίου και στην πρώτη της σεζόν θα αποτελείται από οκτώ επεισόδια.  

TechRadar


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
53 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Αν και δεν έχω παίξει ποτέ τα Witcher (το ξέρω ντροπή μου ) περιμένω πολλά από τη σειρά και είμαι hyped !!!

Δεν πειράζει που δεν τα έχεις παίξει. Γιατί η σειρά δεν έχει σχέση με τα παιχνίδια αλλά με τα βιβλία. 

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, forgotten said:

ελπιζω τα καλυτερα., αν και απο οτι διαβαζω δεν θα ναι ο geralt of rivia o main character , στην υγεια του political correctness....

Ας ελπίσουμε να μην το λουσουν εντελώς. Το τρειλερ πάντως ήταν promising 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Δεν πειράζει που θα τα έχεις παίξει. Γιατί η σειρά δεν έχει σχέση με τα παιχνίδια αλλά με τα βιβλία. 

Είναι καλό που βασίζεται στα βιβλία. Όσες σειρές και ταινίες βασίστηκαν σε παιχνίδια απέτυχαν παταγωδώς.

13 λεπτά πριν, Shadows είπε

poormans GOT

Καμία σχέση... Τελείως διαφορετικό concept.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Αν και δεν έχω παίξει ποτέ τα Witcher (το ξέρω ντροπή μου ) περιμένω πολλά από τη σειρά και είμαι hyped !!!

Ντροπή,αίσχος και όνειδος ένα πράγμα 🙂.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TsironakosMix είπε

Ενα μπραβο στον Cavill για την προσπαθεια του! Φενεται πολυ ανταξιος με αυτον του παιχνιδιου.

Σκέψου ότι είναι ο καλύτερος superman μετά τον τιτανοτεράστιο Christopher Reeve.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και η σειρά διατείνεται πως έχει να κάνει με τα βιβλία, είναι προφανές από το trailer πως ο Cavill υποδύεται τον Geralt της CDPR. https://www.youtube.com/watch?v=jTMTdc1r688&t=2m24s

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, roybatty είπε

Αν και η σειρά διατείνεται πως έχει να κάνει με τα βιβλία, είναι προφανές από το trailer πως ο Cavill υποδύεται τον Geralt της CDPR. https://www.youtube.com/watch?v=jTMTdc1r688&t=2m24s

Και μπραβο του, γιατι ειναι μεγαλος φαν και των βιβλιων αλλα εχει λιωσει τα παιχνιδια, επισης θα αξιζε και μια αναφορα στα παινχιδια μιας και εχει αδικηθει η cdpr, εστω ενα mention καντε οτι ειναι και inspired και απο αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, forgotten είπε

ελπιζω τα καλυτερα., αν και απο οτι διαβαζω δεν θα ναι ο geralt of rivia o main character , στην υγεια του political correctness....

Όχι, απλώς θα λέγεται Witcher. Απ' ό,τι βλέπουμε και στο trailer o Witcher δεν θα έχει πρωταγωνιστικό ρόλο, απλώς μιλάνε για αυτόν και μιλάει ο ίδιος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...