Προς το περιεχόμενο

Η Blizzard επιβεβαίωσε την ανάπτυξη του Diablo IV


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Alexaras1991 είπε

Μπορεί να είναι always online αλλά φαντάζομαι μπορείς και να κάνεις το lobby σου "private" και δεν θα σε ενοχλεί κανένας.

Δυστηχως φιλε μου θελει συνεχομενη συνδεση στο ιντερνετ για να παιξεις, χωρις ιντερνετ δεν παιζεις πολυ απλα. Το ελεγαν χθες στο streaming τους για system and features, ψαξτο λιγο και θα δεις.Εγω αυτο που θα ηθελα ηταν να εχει και offline οπως στις κονσολες που ειχε το 3, ας ελπισουμε για το καλυτερο, αλλα δεν το νομιζω.

Επεξ/σία από nkiop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 hours ago, nkiop said:

Θα σας πω οτι με προβληματιζει βασικα κυριως διοτι εχει γινει μοδα πλεον το always online στα videogames ακομα και στις κονσολες, σε μερικα παιχνιδια βεβαια οχι σε ολα και κυριως με προβληματιζει διοτι το εφαρμοζουν στο diablo, που το εχω υποστηριξει σαν παιχνιδι απο την παιδικη μου ηλικια, που ειχα αγορασει το πρωτο στο psx, το δευτερο στο pc, μαζι με το lord of destruction και το 3 το αγορασα 2 φορες στο pc, κανονικο και reaper of souls και επισης το αγορασα 2 φορες στο ps4 και μου βγαινει χθες η blizzard στο streaming που μιλαγανε για system and features και πεταει οτι δεν θα υπαρχει καθολου offline mode διοτι θελουν shared open world, φιλε μου εχω υποστηριξει τοσα χρονια την blizzard με τα χρηματα μου, δεν το δεχομαι αυτο, μου αρεσει και το multiplayer εχω παιξει και στο 3 με αλλους, αλλα παντα ημουν φιλος των single player games.

αυτό είναι τρικυμία εν κρανίω όχι προβληματισμός

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Suzumebachi είπε

Γιατι σας προβληματιζει αυτο , μπορεις να μου εξηγησεις?

Δύο στα γρήγορα:

Γίνεται σχεδόν αδύνατο να έχεις mods (που από πλευράς gameplay θα είχαν βοηθήσει απίστευτα το D3).

Γιατί αν και αγοράζεις το παιχνίδι κρέμεσαι από τους servers τους λες και είσαι ενοικιαστής βλ. ταχύτητα, αξιοπιστία, διάθεση να τους κρατήσουν online, μετά 5 ή μετά 10 χρόνια, διάθεση να σε κάνουν ban αν ξερωγώ πάρεις θέση υπερ του hong kong.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Alexaras1991 είπε

Μπορεί να είναι always online αλλά φαντάζομαι μπορείς και να κάνεις το lobby σου "private" και δεν θα σε ενοχλεί κανένας.

Ναι μπορει να εχει private lobby φιλε μου, αλλα αυτο που ελπιζα και ηθελα ηταν να εχει πληρως offline mode να μην χρειαζεσαι ιντερνετ, μπορει να τυχει κατι και να γινει βλαβη η να πεσει η συνδεση για μερες, οτιδηποτε τις ημερες εκεινες που θες να παιξεις το παιχνιδι. Για μενα ειναι τελιως λαθος αυτη η πολητικη always online, ιδιατερα οταν μιλαμε για μια μεγαλοεταιρεια οπως η blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/11/2019 στις 5:16 ΜΜ, nkiop είπε

Οσο και να με ενθουσιαζει το παιχνιδι, ιδιως σημερα που ειδα και stream 2 ωρων, δεν προκειται να το κανω αγορα, διοτι δεν θα υπαρχει offline mode θα ειναι μονο online multiplayer, θα μου πεις τωρα το προηγουμενο τι ηταν το ιδιο δεν ειχε, ναι αλλα ειχε στις κονσολες και offline mode, δυστηχως ομως ετσι οπως πανε τα πραγματα εξαφανιζεται στα περισσοτερα παιχνιδια σιγα σιγα το offline single player κομματι και το αντικαθηστα το always internet online multiplayer mode και αυτο ισως προβληματισει μερικους για τις μελλοντικες αγορες τιτλων.

Αυτο το κανει για να μην εχει καποιος την δυνατοτητα να αλαξει το save file σε στατιστικα, κατι που υπαρχει στις κονσολες και βλεπεις

Paragon level 20.000 και GR150 σε 15 δευτερολεπτα τερματισμος. Ετσι πρεπει να ειναι και να ερθει και αυτο και στις κονσολες μπας και

παιζουμε ανθρωπινα

Επεξ/σία από RigasGR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iddqdiddqd είπε

Δύο στα γρήγορα:

Γίνεται σχεδόν αδύνατο να έχεις mods (που από πλευράς gameplay θα είχαν βοηθήσει απίστευτα το D3).

Γιατί αν και αγοράζεις το παιχνίδι κρέμεσαι από τους servers τους λες και είσαι ενοικιαστής βλ. ταχύτητα, αξιοπιστία, διάθεση να τους κρατήσουν online, μετά 5 ή μετά 10 χρόνια, διάθεση να σε κάνουν ban αν ξερωγώ πάρεις θέση υπερ του hong kong.

Το παιχνιδι το φτιαχνουν για ννα βγαλουν χρηματα μεσω microtransactions και οχι για να παιζεις με mods εσυ. Πως θα ειχαν βοηθησει το Diablo3 τα offline mods? 

ENNOEITAI κρεμεσαι απο τους σερβερς τους και απο αλλα πραγματα....τους. Ειναι ιδιοκτησια τους το παιχνιδι παρτε το χαμπαρι. Τα updates πως θα τα επαιρνες? Αυτοι θετουνν τους ορους στο πως θα παιξεις, οχι εσυ.

10 ώρες πριν, nkiop είπε

Θα σας πω οτι με προβληματιζει βασικα κυριως διοτι εχει γινει μοδα πλεον το always online στα videogames ακομα και στις κονσολες, σε μερικα παιχνιδια βεβαια οχι σε ολα και κυριως με προβληματιζει διοτι το εφαρμοζουν στο diablo, που το εχω υποστηριξει σαν παιχνιδι απο την παιδικη μου ηλικια, που ειχα αγορασει το πρωτο στο psx, το δευτερο στο pc, μαζι με το lord of destruction και το 3 το αγορασα 2 φορες στο pc, κανονικο και reaper of souls και επισης το αγορασα 2 φορες στο ps4 και μου βγαινει χθες η blizzard στο streaming που μιλαγανε για system and features και πεταει οτι δεν θα υπαρχει καθολου offline mode διοτι θελουν shared open world, φιλε μου εχω υποστηριξει τοσα χρονια την blizzard με τα χρηματα μου, δεν το δεχομαι αυτο, μου αρεσει και το multiplayer εχω παιξει και στο 3 με αλλους, αλλα παντα ημουν φιλος των single player games.

Δε το δεχεσαι, μην παιζεις. Τα updates πως θα τα επαιρνες?
Πρωτο μου παιχνιδι ηταν το Diablo1 sto pc...θελω always online.
Δεν ειναι μοδα, ειναι ΑΝAΓΚΗ και για αυτους και για εμας.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Suzumebachi είπε

Το παιχνιδι το φτιαχνουν για ννα βγαλουν χρηματα μεσω microtransactions και οχι για να παιζεις με mods εσυ. Πως θα ειχαν βοηθησει το Diablo3 τα offline mods? 

ENNOEITAI κρεμεσαι απο τους σερβερς τους και απο αλλα πραγματα....τους. Ειναι ιδιοκτησια τους το παιχνιδι παρτε το χαμπαρι. Τα updates πως θα τα επαιρνες? Αυτοι θετουνν τους ορους στο πως θα παιξεις, οχι εσυ.

Δε το δεχεσαι, μην παιζεις. Τα updates πως θα τα επαιρνες?
Πρωτο μου παιχνιδι ηταν το Diablo1 sto pc...θελω always online.
Δεν ειναι μοδα, ειναι ΑΝAΓΚΗ και για αυτους και για εμας.


Το D3 θα το είχαν βοηθήσει τα mods με τρεις τρόπους: πρώτον, δε θα έπεφτε το engagement των παικτών στο πηγάδι για μεγάλα διαστήματα ώστε να την κοπανήσουν για PoE. Δεύτερο, θα μετρίαζε τη γκρίνια στο community. Τρίτο, θα έδινε στην blizzard ανέξοδα την ευκαιρία να δει να δοκιμάζονται 100 νέες ιδέες ώστε να μπορεί να βάλει στο game (ή στο sequel) τις 5-10 που δουλεύανε καλύτερα.

Στο ότι η Bliz και η κάθε bliz προτιμάει να δίνει λιγότερα και να εισπράττει περισσότερα δε διαφωνούμε. Επίσης, καθόλου δε τους χαλάει ότι ακόμα και τώρα που μιλάμε για το D4, πειρατικό diablo 3 βασικά δεν υπάρχει.

Για τα updates ελπίζω κάνεις πλάκα, αλλά ενδεικτικά δες το patch history του D2 και του War 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iddqdiddqd είπε


Το D3 θα το είχαν βοηθήσει τα mods με τρεις τρόπους: πρώτον, δε θα έπεφτε το engagement των παικτών στο πηγάδι για μεγάλα διαστήματα ώστε να την κοπανήσουν για PoE. Δεύτερο, θα μετρίαζε τη γκρίνια στο community. Τρίτο, θα έδινε στην blizzard ανέξοδα την ευκαιρία να δει να δοκιμάζονται 100 νέες ιδέες ώστε να μπορεί να βάλει στο game (ή στο sequel) τις 5-10 που δουλεύανε καλύτερα.

Στο ότι η Bliz και η κάθε bliz προτιμάει να δίνει λιγότερα και να εισπράττει περισσότερα δε διαφωνούμε. Επίσης, καθόλου δε τους χαλάει ότι ακόμα και τώρα που μιλάμε για το D4, πειρατικό diablo 3 βασικά δεν υπάρχει.

Για τα updates ελπίζω κάνεις πλάκα, αλλά ενδεικτικά δες το patch history του D2 και του War 3.

Καπου το εχεις χασει με το D3.

Τα mods που λες υπαρχουν απο την ιδια την Blizzard χρονια τωρα με την μορφη GBID LIST CODES , μεσα στο ιδιο το παιχνιδι τα εχουν χρονια στα χερια

τους και βλεπουν τι χρειαζεται για τα patch να αλαξουν. 

Πρεπει να εχεις γνωσεις για να τους κανεις extract και μπορεις μονο στις κονσολες να κανεις alter save file με συγκεκριμενο προγραμμα.

Η τεχνικη export - import απο Playstation 3 σε Playstation 4 πλατφορμα πιανει μονο στις κονσολες, για το PC εχει bots που παιζουν για εσενα το παιχνιδι.

Τωρα αν σου εδινε την επιλογη για GR150 απο την 1η μερα , πως θα σε κραταγε 6 χρονια να παιζεις και να λες.......... καποια μερα θα παιξω GR150.

GR150 τωρα κανει και η κουτση Μαρια, την βασικη 4αδα να εχεις : Necromancer - Wizard - Monk - Barbarian και παιζεις ανετα απο Paragon level 2500.

Ετσι πρεπει λοιπον να το εχει μονο Online mode, και να το φερει και στις κονσολες. Για να μην βλεπω στα Season 11 Primal απο τα 13 μεσα σε 1.5 μηνα 

με το κολπο που υπαρχει στα Season consoles.

Tελος θα πρεπει να εχει και ενα Ban Wave συστημα σε ολες τις πλατφορμες και οχι μονο να σου κοβει το access στο Online αλλα να σου καταργει και τον λογαριασμο.

 

 

Επεξ/σία από RigasGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απαντάς σε άλλον ή τα έχεις μπλέξει.

Mods δεν εννοώ hacks ή save editors με σκοπό να έχεις πλεονέκτημα στο game. Εννοώ πράγματα που αλλάζουν το game. Άλλα skills, άλλα αντικείμενα, άλλα quest, διαφορετικό balance, διαφορετικό progression. Στην καλύτερή τους βασικά είναι νέο παιχνίδι με ίδια engine και assets. Παραδείγματα για το diablo 2: https://www.median-xl.com/ http://esdb.d2se.org/

Για το υπόλοιπο post σου (cheats κλπ) η βασική λύση υπάρχει από τον καιρό το D2: open με τοπικά saves και offline/lan game δυνατότητα (και μπάτε σκύλοι αλέστε για cheats, mods, editors) και closed που είναι online-only με τους χαρακτήρες να υπάρχουν μόνο server side. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, nkiop said:

Ναι μπορει να εχει private lobby φιλε μου, αλλα αυτο που ελπιζα και ηθελα ηταν να εχει πληρως offline mode να μην χρειαζεσαι ιντερνετ, μπορει να τυχει κατι και να γινει βλαβη η να πεσει η συνδεση για μερες, οτιδηποτε τις ημερες εκεινες που θες να παιξεις το παιχνιδι. Για μενα ειναι τελιως λαθος αυτη η πολητικη always online, ιδιατερα οταν μιλαμε για μια μεγαλοεταιρεια οπως η blizzard.

Εμένα μου φαίνεται πως θες να το κατεβάσεις πειρατικό πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, Snolly said:

Εμένα μου φαίνεται πως θες να το κατεβάσεις πειρατικό πάντως.

Άστο αυτό, προσωπικά θεωρώ  τρομακτικά πιο σημαντικό/προβληματικό το να μην έχω internet  από το να μην μπορώ να παίξω ένα game offline...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Snolly είπε

Εμένα μου φαίνεται πως θες να το κατεβάσεις πειρατικό πάντως.

Οχι φιλε μου αυθεντικο στο ps4 θελω να το αγορασω, αλλα αφου δεν θα υπαρχει η επιλογη offline στις κονσολες, δεν υπαρχει περιπτωση για αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

49 minutes ago, ThReSh said:

Άστο αυτό, προσωπικά θεωρώ  τρομακτικά πιο σημαντικό/προβληματικό το να μην έχω internet  από το να μην μπορώ να παίξω ένα game offline...

ρε σεις ποιος δεν εχει ιντερνετ στο σπιτι το 2019 σχεδον 2020; που ζουμε στο Ζαΐρ ή σε βάρκα; άντε να κοπεί μια δυο ωρες σε βλαβη, το τελευταιο πραγμα οπως λες εσυ θα ειναι που δε μπορω να παιξω παιχνιδι, τα μισα πραγματα στο σπιτι δε θα δουλευουν.

35 minutes ago, nkiop said:

Οχι φιλε μου αυθεντικο στο ps4 θελω να το αγορασω, αλλα αφου δεν θα υπαρχει η επιλογη offline στις κονσολες, δεν υπαρχει περιπτωση για αγορα.

να μου ελεγες για φορητη κονσολα θα το καταλαβαινα. τωρα για σπιτικη κονσολα ή PC ειναι εντελως ψυχολογικο το προβλημα σου και οχι ρεαλιστικο. 99.9% του χρονου εχεις συνδεση.

 

αναφέρανε PS4, Xbox One και PC. αυτές είναι current gen κονσολες. του χρονου τετοια εποχη θα εχουμε τις next gen. αρα; θα το βγαλουν φανταζομαι και στις 2 γενιες; γιατι αν βγει το 2022-2023 ποιος ο λογος να βγει στις current gen;

φανταζομαι το Mac ειναι αυτονοητο για blizzard game... γιατι δεν το αναφερανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω τι σας φαινεται παραξενο στο οτι ενα τεραστιο παιχνιδι σαν το D4 το 2019 οπου εγινε η ανακοινωση ΑΠΑΙΤΕΙ ONLINE.
Γελοιες δικαιολογιες τυπου "αν πεσει το ιντερνετ δε θα μπορω να παιξω". Κανε και παραπονο για το γεγονος οτι απαιτει ρευμα διοτι αν πεσει και αυτο ουτε τοτε θα μπορεις να παιξεις. Η οτι θα απαιτει Χ ραμ ενω εσυ δε την εχεις.

Επισης.... ξαναλεω και βαλτε οσες φατσουλες θελετε.... ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ PATCH υπαρχει για ννα υπαρχει ΠΑΝΤΟΥ.Διοτι ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Η BLIZZARD. ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ = θεωρει οτι ολοι πρεπει να απολαμβανουν(παιζουν) το προιον της ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ και ΟΧΙ οπως γουσταρει ο καθενας! Οποτε περαν του απευθειας οnline update ΔΕΝ υπαρχει αλλος τροπος. Τωρα ενα παραδειγμα που  μου ειπε ενας φιλος πιο πανω για wc3 /D2..... 2019 ξαναλεω.

Τα mods δε βοηθανε την τσεπη της blizzard.Δε θα εδειχνε κινηση στους εγγεγραμενους παικτες της οποτε το εννδιαφερον που θα υπηρχε θα ηταν απλα Unnderground χωρις αντικτυπο για αυτην. Ωραια τα mods, αλλα δε βοηθανε.

Δε ξερω πως σκεφτεστε μερικοι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Suzumebachi είπε

Ειλικρινα δε μπορω να καταλαβω τι σας φαινεται παραξενο στο οτι ενα τεραστιο παιχνιδι σαν το D4 το 2019 οπου εγινε η ανακοινωση ΑΠΑΙΤΕΙ ONLINE.
Γελοιες δικαιολογιες τυπου "αν πεσει το ιντερνετ δε θα μπορω να παιξω". Κανε και παραπονο για το γεγονος οτι απαιτει ρευμα διοτι αν πεσει και αυτο ουτε τοτε θα μπορεις να παιξεις. Η οτι θα απαιτει Χ ραμ ενω εσυ δε την εχεις.

Επισης.... ξαναλεω και βαλτε οσες φατσουλες θελετε.... ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ PATCH υπαρχει για ννα υπαρχει ΠΑΝΤΟΥ.Διοτι ΕΤΣΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ Η BLIZZARD. ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ = θεωρει οτι ολοι πρεπει να απολαμβανουν(παιζουν) το προιον της ΟΠΩΣ ΑΥΤΗ ΘΕΛΕΙ και ΟΧΙ οπως γουσταρει ο καθενας! Οποτε περαν του απευθειας οnline update ΔΕΝ υπαρχει αλλος τροπος. Τωρα ενα παραδειγμα που  μου ειπε ενας φιλος πιο πανω για wc3 /D2..... 2019 ξαναλεω.

Τα mods δε βοηθανε την τσεπη της blizzard.Δε θα εδειχνε κινηση στους εγγεγραμενους παικτες της οποτε το εννδιαφερον που θα υπηρχε θα ηταν απλα Unnderground χωρις αντικτυπο για αυτην. Ωραια τα mods, αλλα δε βοηθανε.

Δε ξερω πως σκεφτεστε μερικοι....

Ρωτάς γιατί μας προβληματίζει ως πελάτες, σου λέμε, καταλήγεις ότι κακώς μας προβληματίζει ως πελάτες γιατί δε βολεύει την εταιρία. Δεν έχει λογική αυτό.

Για το patch τώρα τώρα τώρα, κάτι τρέχει στα γύφτικα. Αν ο χαρακτήρας σου είναι τοπικός, χέστηκε η blizz και η κάθε blizz για το πότε θα περαστεί το patch. Εδώ μπορείς να τρενάρεις system-level patches σε windows, κονσόλες και κινητά και με κάποιο τρόπο αν εγώ παίξω τοπικά ένα παιχνίδι unpatched θα αρχίσει ο Γ παγκόσμιος. 

Για τα mods που δε βοηθάνε την τσέπη: ΣΤΑΝΤΑΡ βγάλανε πωλήσεις από tower defense και dota επί SC1 και war3. Από βλακεία τους και καθυστέρηση, τους έφυγε από τα χέρια ως LoL/ dota 2 και από πρώτοι μείνανε τρίτοι και καταϊδρωμένοι. Από εκεί και πέρα, ρώτα τη valve αν το cs πούλησε κανα ψιλό, ή το tfc/tf2, ρώτα το minecraft άμα βοήθησε το user content, τη bethesda που βασικά βγάζει την engine και οι χρήστες κάνουν το tuning/patching, ή ακόμα και την ίδια τη blizzard αν είναι καλή ιδέα τα addons στο wow. Με ένα χλιαρό κόστος (που σε μεγάλο project κατά κανόνα χωράει) έχεις 2 σε 1 και καλό PR και τσάμπα design & development σε νέες ιδέες.

Καταλαβαίνω το φόβο της πειρατείας στην περίπτωση του diablo όπου αν δε βάλεις σούπερ-ντούπερ server-side mod support αναγκαστικά πρέπει το πακετάρουμε με το offline/lan mode. Καταλαβαίνω και την  απληστεία/αλαζονεία αφού το τσάμπα content θα κάνει τα dlc να μοιάζουν υπερκοστολογημένα και σε κάθε περίπτωση θα παρέχει η εταιρία συνεχή updates και φρέσκο content στους παίχτες. Μου μοιάζουν αδιάφορα και τα δύο.

Άμα ο άλλος δε θέλει να δώσει λεφτά, θα τη βγάλει με PoE ή με lost ark όταν έρθει στη δύση ή δεν ξέρω τι (grim dawn από κανα bundle ή steam sale). Για το άλλο, απλά επισημαίνω ότι το development speed της blizzard είναι λίγο πιο αργό από το θάνατο. Την ώρα που το PoE έβγαζε mini-expansions ρολόι αυτοί αναγκάστηκαν να κόψουν το 2ο expansion σε λωρίδες που βγάζανε και δε βγάζανε νόημα (cube ναι, necro περίπου, άσχετοι χάρτες όχι) για να κρατήσουνε κάποιο engagement. Το οποίο με όσο κόπο το κρατήσανε το κλωτσήσανε στο blizcon του 18 μην έχοντας να παρουσιάσουν τίποτα (επειδή, guess what, αργήσανε στο development). Οπότε το "δε θέλουμε ερασιτέχνες, θα τα κάνουμε όλα μόνοι μας" προσωπικά δε με ψήνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...