Προς το περιεχόμενο

Laptop Nvidia GPU cuda


giannis.kav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και ψάχνω για  laptop με κύριο χαρακτηριστικό να έχει την παραπάνω κάρτα γραφικών.

Επειδή δεν γνωρίζω μπορεί κάποιος αν γίνεται να μου εξηγήσει τι είναι αυτό και πόσο κοστίζει; Είναι απαγορευτικές οι τιμές σε   laptop για να ψάξω σε σταθερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, giannis.kav είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι μεταπτυχιακός φοιτητής και ψάχνω για  laptop με κύριο χαρακτηριστικό να έχει την παραπάνω κάρτα γραφικών.

Επειδή δεν γνωρίζω μπορεί κάποιος αν γίνεται να μου εξηγήσει τι είναι αυτό και πόσο κοστίζει; Είναι απαγορευτικές οι τιμές σε   laptop για να ψάξω σε σταθερό;

cuda ειναι μια πλατφορμα της nvidia οπου διαφορες εφαρμογες που την υποστηριζουν , χρησιμοποιουν την καρτα γραφικων (nvidia) για να κανουν την δουλεια τους πιο γρηγορα.
Πηγαινε εδω , δηλωσε τι φορητο θες , για τι δουλεια το θες , τι μπατζετ εχεις κλπ...και θα σε κατατοπισουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mphxths είπε

cuda ειναι μια πλατφορμα της nvidia οπου διαφορες εφαρμογες που την υποστηριζουν , χρησιμοποιουν την καρτα γραφικων (nvidia) για να κανουν την δουλεια τους πιο γρηγορα.
Πηγαινε εδω , δηλωσε τι φορητο θες , για τι δουλεια το θες , τι μπατζετ εχεις κλπ...και θα σε κατατοπισουν.

Ευχαριστω παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...