Προς το περιεχόμενο

Gaming pc με 1000 ευρώ


Milti Pepo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα μια βοήθεια για να φτιάξω ένα gaming pc αφού αυτό που έχω πλέον είναι ξεπερασμένο.

Ποσό που διαθέτουμε : 1000€

Χρήση υπολογιστή : Gaming

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: -

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη. Έχω την samsung T22D390, μελλοντικά δεν σκέφτομαι να αγοράσω κάποια άλλη

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? Ναι

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Αθήνα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? Αδιάφορο

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? Μπορώ να το στήσω εγώ

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα και πιο . Δεν χρειάζεται λειτουργικό 

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Milti Pepo είπε

 Έχω την samsung T22D390, μελλοντικά δεν σκέφτομαι να αγοράσω κάποια άλλη

Eφόσον διαθέτεις 1000€ είναι κρίμα να μείνεις με αυτή την οθόνη.

Mια πρόταση στα 1090€ όμως full vfm:

spacer.png

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, tanasen01 είπε

Eφόσον διαθέτεις 1000€ είναι κρίμα να μείνεις με αυτή την οθόνη.

Mια πρόταση στα 1090€ όμως full vfm:

spacer.png

Κάτι που με τράβηξε την προσοχή είναι το τροφοδοτικό!!

Τι φάση είναι καλό???Πόσα χρόνια εγγύηση εχει???

Από τιμή σκίζει πάντως 750 w gold και σεμι μοντουλαρ στα 48€

Επεξ/σία από patsakos. D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, patsakos. D είπε

Κάτι που με τράβηξε την προσοχή είναι το τροφοδοτικό!!

Τι φάση είναι καλό???Πόσα χρόνια εγγύηση εχει???

Από τιμή σκίζει πάντως 750 w gold και σεμι μοντουλαρ στα 48€

Δεν είναι φοβερό ποιοτικά καθώς η σχεδίασή του είναι κάπως ξεπερασμένη, αλλά είναι επαρκές για midrange σύστημα.https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&tl=en&u=http%3A%2F%2Fru.gecid.com%2Fpower%2Fgigabyte_gp-b700h%2F%3Fs%3Dall

80+bronze και 5 χρόνια εγγύηση

Επεξ/σία από tanasen01
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, radiohead είπε

Ναι σωστά, μάλλον αυτό έψαχνα και έλεγα μα έπρεπε να είναι gold...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά, η οθόνη και να μην την αλλάξω προς το παρόν δεν με πειράζει, απλά δεν έχει προτείνει κανείς μέχρι στιγμής ηχεία πληκτρολόγιο ποντίκι και δεν ξέρω ποια θα ήταν καλά να πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Milti Pepo είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά, η οθόνη και να μην την αλλάξω προς το παρόν δεν με πειράζει, απλά δεν έχει προτείνει κανείς μέχρι στιγμής ηχεία πληκτρολόγιο ποντίκι και δεν ξέρω ποια θα ήταν καλά να πάρω.

Από εκεί ξεκινάει αδερφέ η όλη ιστορία από το μόνιτορ. Με τα 50 hz που έχει το δικό σου συν τα χρώματα response time κλπ,  η εμπειρία σου θα είναι μέρα με τη νύχτα με αυτό που σου έβαλε ο τανασεν. Αν μείνεις λοιπόν στην οθόνη που έχεις τα 600€ πύργος που σου έβγαλα είναι και πολλά. Αν πας στη σύνθεση του τανασεν χωρίς αλλαγή μόνιτορ θα είναι έγκλημα και χαζομάρα κοινώς. Όποτε άσε δεύτερη μοίρα τα περιφερειακά. Ποιο vfm μηχανικο πληκτρολόγιο από το ck104 δε θα βρεις. αντίστοιχα ποντίκι https://www.skroutz.gr/comparelists/1865?compare=12010381,11992182

Μετα ανεβαίνεις σε logi https://www.skroutz.gr/s/8268584/Logitech-G502-Proteus-Spectrum.html

Ηχεια προτίμησε ξύλινα για εννοείται καλύτερο ήχο.

https://www.skroutz.gr/c/112/hxeia-ypologisti/m/5887/Edifier/f/367268/2-1.html?o=edifier+ηχεια+υπολογιστη

1 λεπτό πριν, patsakos. D είπε

Ναι αυτό είχα δει και εγώ 

Είναι καλό???

Βάρα το αν ψάχνεσαι γιατί ήταν σε δυο τρία μαγαζιά και τώρα μόνο στο must.5 χρόνια εγγύηση γιαπωνέζικους πυκνωτές στα 48 εμένα μου φτάνει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, radiohead είπε

Από εκεί ξεκινάει αδερφέ η όλη ιστορία από το μόνιτορ. Με τα 50 hz που έχει το δικό σου συν τα χρώματα response time κλπ,  η εμπειρία σου θα είναι μέρα με τη νύχτα με αυτό που σου έβαλε ο τανασεν. Αν μείνεις λοιπόν στην οθόνη που έχεις τα 600€ πύργος που σου έβγαλα είναι και πολλά. Αν πας στη σύνθεση του τανασεν χωρίς αλλαγή μόνιτορ θα είναι έγκλημα και χαζομάρα κοινώς. Όποτε άσε δεύτερη μοίρα τα περιφερειακά. Ποιο vfm μηχανικο πληκτρολόγιο από το ck104 δε θα βρεις. αντίστοιχα ποντίκι https://www.skroutz.gr/comparelists/1865?compare=12010381,11992182

Μετα ανεβαίνεις σε logi https://www.skroutz.gr/s/8268584/Logitech-G502-Proteus-Spectrum.html

Ηχεια προτίμησε ξύλινα για εννοείται καλύτερο ήχο.

 

Προς το παρών δεν μπορώ να διαθέσω κι άλλα λεφτά οπότε ή θα κάνω υπομονή ή θα καταφύγω στη λύση σου. Με το pc που μου προτείνεις θα μπορώ να παίζω άνετα παιχνίδια σαν το red dead redemption 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορείς αλλά κάνε υπομονή και περίμενε να σου βγάλουμε μια λίγο πιο οικονομική συνθεση αφού φαγωθηκες και για τα περιφερειακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, radiohead είπε

Θα μπορείς αλλά κάνε υπομονή και περίμενε να σου βγάλουμε μια λίγο πιο οικονομική συνθεση αφού φαγωθηκες και για τα περιφερειακά.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας παιδιά, τα περιφερειακά όντως τα χρειάζομαι γιατί αυτά που έχω είναι πολλών ετών και δεν είναι και gaming σκέψου το ποντίκι που είχα χάλασε και επειδή είχα άμεση ανάγκη για ποντίκι πεταχτηκα στον κωτσοβολο δίπλα μου και πήρα το μόνο που είχε, με 5€ και υποφέρω κάθε μέρα που το χρησιμοποιώ. 

Ίσως Black Friday να κάνουν καμιά έκπτωση και να μου έρθει το όλο πακέτο λίγο πιο φθηνά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Milti Pepo είπε

Ευχαριστώ για το χρόνο σας παιδιά, τα περιφερειακά όντως τα χρειάζομαι γιατί αυτά που έχω είναι πολλών ετών και δεν είναι και gaming σκέψου το ποντίκι που είχα χάλασε και επειδή είχα άμεση ανάγκη για ποντίκι πεταχτηκα στον κωτσοβολο δίπλα μου και πήρα το μόνο που είχε, με 5€ και υποφέρω κάθε μέρα που το χρησιμοποιώ. 

Ίσως Black Friday να κάνουν καμιά έκπτωση και να μου έρθει το όλο πακέτο λίγο πιο φθηνά. 

Όχι ίσως, σίγουρα θα κάνουν έκπτωση και αν θες την γνώμη μου, περίμενε λίγο ακόμα. 

Μπορείς να φτιάξεις μάχιμο pc και θα σου κρατήσει και χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...