Προς το περιεχόμενο

Mi9 antutu score after miui 11 update. Δεν πάμε καλά...


leonproniknidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά ξέρει κανείς τι παίζει? Κλέβει η Xiaomi η έχει ζαβλακωθει το κινητό μου? Δείτε συνημμένο να καταλάβετε τι εννοώ. Αμέσως μόλις σήμερα πήρα το update και έτρεξα το antutu από περιέργεια. Στην τελευταία έκδοση 8.01. 

Να τονίσω ότι είχα καιρό να το τρέξω αλλά δεν το θυμάμαι ποτέ να ήταν τόσο ομαλή και γρήγορη η κίνηση! Επιπλέον στην νέα έκδοση έχουν βάλει και και ούριο ντέμο. Είδα το ranking στην σελίδα τους και το καλύτερο είναι το asus rog phone 2 με 469.900. και το mi9 στην έβδομη θέση. Πώς γίνεται αυτό? Έχει κανείς την αναβάθμιση να μας πει την εμπειρία του?

Screenshot_2019-11-04-19-15-32-188_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-11-04-23-52-15-754_com.antutu.ABenchMark.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζουν πολλά ρόλο για να τρέξεις το antutu.

Πάντως τέτοιο σκορ δεν νομίζω να βγάζει.

Γύρω στα 440-450 το κόβω και ίσως πολλά έβαλα.

Άντε πάρε και το δικό μου(όχι και άσχημα)με την καινούργια έκδοση του Antutu γιατί εσύ έχεις την προηγούμενη.Screenshot_20191105-102734.jpg.10b9d5aa2f6865adc0c937ec1e6686cf.jpg

 

Επεξ/σία από saruman123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, saruman123 είπε

Παίζουν πολλά ρόλο για να τρέξεις το antutu.

Πάντως τέτοιο σκορ δεν νομίζω να βγάζει.

Γύρω στα 440-450 το κόβω και ίσως πολλά έβαλα.

Άντε πάρε και το δικό μου(όχι και άσχημα)με την καινούργια έκδοση του Antutu γιατί εσύ έχεις την προηγούμενη.Screenshot_20191105-102734.jpg.10b9d5aa2f6865adc0c937ec1e6686cf.jpg

Διάβασες τι έγραψα?

 

 

Screenshot_2019-11-04-19-15-32-188_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-11-04-23-52-15-754_com.antutu.ABenchMark.png

Στο oneplus 6 τι έκδοση android έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Διάβασες τι έγραψα?

Screenshot_2019-11-04-19-15-32-188_com.android.settings.jpg

Screenshot_2019-11-04-23-52-15-754_com.antutu.ABenchMark.png

Στο oneplus 6 τι έκδοση android έχεις?

Android 9 με έκδοση OxygenOS 9.0.9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, saruman123 είπε

Android 9 με έκδοση OxygenOS 9.0.9

Τώρα κατεβάζω αυτή που βγήκε σήμερα 8.02 θα τρέξω πάλι να δω... πάντως όπως βλέπεις 542 βγάζει και μου φαίνεται περίεργο...

Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα πάρεις το 10 και εσύ αφού μόλις το ανακοίνωσε στο  gizchine.com ότι το δικό σου και το 6τ θα πάρουν... ίσως να δεις και εσύ δραματική διαφορά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leonproniknidis είπε

Τώρα κατεβάζω αυτή που βγήκε σήμερα 8.02 θα τρέξω πάλι να δω... πάντως όπως βλέπεις 542 βγάζει και μου φαίνεται περίεργο...

100 φορές να το τρέξεις 100 διαφορετικά θα σου βγάλει.

Το Antutu το τρέχεις μόνο όταν το κινητό είναι καινούργιο,δεν έχει τίποτα επάνω από εφαρμογές παρά μόνο τις δικές του και είναι κρύο.

Άντε και σε κανένα hard reset που έρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bre

4 ώρες πριν, saruman123 είπε

100 φορές να το τρέξεις 100 διαφορετικά θα σου βγάλει.

Το Antutu το τρέχεις μόνο όταν το κινητό είναι καινούργιο,δεν έχει τίποτα επάνω από εφαρμογές παρά μόνο τις δικές του και είναι κρύο.

Άντε και σε κανένα hard reset που έρχεται στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.

Βρε εγώ ξέρω τι απάτη είναι μην στεναχωριέσαι... Λοιπόν. Προσέξτε παιδιά. Έβαλα την αναβάθμιση και ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΤΡΕΞΩ το 542.000 έγινε 412.000. Εντάξει. Πιο απάτη από αυτήν δεν έχω ξαναδεί. Τους ξέφυγε φαίνεται η έκδοση πάνω στην αλλαγή miui 11/android 10 και μου έβγαλε αυτό το σκορ. 

Τι σημαίνει αυτό? Με κάποιον αλγόριθμο ρυθμίζουν όπως αυτοί θέλουν τα σκορ για κάθε επεξεργαστή. Απλά τραγικό. Απογοητεύτικα εντελώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, leonproniknidis είπε

 

Λογικά μέσα στην εβδομάδα θα πάρεις το 10 και εσύ αφού μόλις το ανακοίνωσε στο  gizchine.com ότι το δικό σου και το 6τ θα πάρουν... ίσως να δεις και εσύ δραματική διαφορά...

Δραματική διαφορά αποκλείεται γιατί όταν το πήρα είχε ποιο κάτω αλλά όχι τόσο διαφορά όσο στο δικό σου.......

Τώρα είναι στα "ίσα" του.

4 λεπτά πριν, leonproniknidis είπε

Bre

Βρε εγώ ξέρω τι απάτη είναι μην στεναχωριέσαι... Λοιπόν. Προσέξτε παιδιά. Έβαλα την αναβάθμιση και ΧΩΡΙΣ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΤΡΕΞΩ το 542.000 έγινε 412.000. Εντάξει. Πιο απάτη από αυτήν δεν έχω ξαναδεί. Τους ξέφυγε φαίνεται η έκδοση πάνω στην αλλαγή miui 11/android 10 και μου έβγαλε αυτό το σκορ. 

Τι σημαίνει αυτό? Με κάποιον αλγόριθμο ρυθμίζουν όπως αυτοί θέλουν τα σκορ για κάθε επεξεργαστή. Απλά τραγικό. Απογοητεύτικα εντελώς. 

Χααχαα εγώ στο είπα ότι και τα 440-450 είναι πολλά.

Πάντως μην πολύ ασχολείσαι με αυτά.

Κοίτα να χαρείς το κινητό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολήθηκα ποτέ δεν ασχολούμαι και ούτε θα ασχοληθώ ποτέ. Αλλά για αυτούς που ασχολούνται να ξέρουν από εδώ και στο εξής ότι όλα τα μετρητηρια είναι μουφα και δεν πρέπει να τα παίρνει κανείς στα σοβαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τα παίρνεις σοβαρά, και το meizu τις υπογραφής μου που έχω 150,000 βγάζει και πάει βούτυρο δεν κολλάει πουθενά, αλίμονο να αγόραζα τηλέφωνο με βάση το antuntu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο Α3 βγάζει 173000, αλλά πραγματικά συμφωνώ ότι το antutu δεν είναι κ τόσο αξιόπιστο . Ότι να ναι βγάζει κ σίγουρα δεν αντικατοπτρίζει πόσο smooth είναι ένα κινητό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...