Προς το περιεχόμενο

Νέο σύστημα


Rottep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαίρετε..έχω αποφασίσει σε μεγάλο ποσοστό αυτά που θα αγοράσω έχω μόνο μερικές απορίες...

 

1) Τι διαφορές έχει το cooler master h500p mesh με το h500m?

Έχω δει ότι το h500m έχει μια θύρα 3.1 μπροστά και ότι έχει το tempered glass.

Ξέρετε κάποια άλλη? Νομίζω ότι το h500p mesh είναι καλύτερη επιλογή για μένα γιατί μπροστά θέλω το mesh και ούτε η vertical gpu 

2) Η h115 rgb platinum υδροψυξη χωράει σε αυτά τα κουτιά?

3) Επίσης θέλω να βάλω sleeved καλώδια έχω δει διάφορα σετ αλλά δεν ξέρω ποιο να παρω,μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό?

4) Για τροφοδοτικό έχω διαλέξει το Seasonic Prime Ultra Platinum power supply unit 550 W (καλή επιλογή?) Σε psu calc έβγαλε το σύστημα ότι χρειάζεται γύρω στα 500 ίσως και λιγότερα.. (3700x 5700xt )

 

Επεξ/σία από Rottep
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1) Είναι διαφορετικά ως προς το σχεδιασμό. Όποιο σου αρέσει αγοράζεις.

2) Και στα δυο χωράει η platinum, 280άρα είναι. Είτε επάνω είτε μπροστά.

3) Για τα sleeved καλώδια δεν μπορώ να σου γράψω πολλά, πάντως υπάρχουν είτε ολόκληρα (individual) sleeved είτε για οικονομικότερα sleeved επεκτάσεις διαφόρων εταιρειών. Ψάξε περισσότερο στο e-shop.gr, έχει ποικιλία από αυτά.

4) Πολύ καλό είναι το τροφοδοτικό που έχεις επιλέξει, αλλά έχε στο νου σου και αυτό να γλιτώσεις ένα 30άρι - 80+ gold με 10 χρόνια εγγύηση επίσης και δοκιμασμένο πολλάκις πια : https://www.skroutz.gr/s/15098381/Corsair-RMx-Series-RM650x-140mm.html

Επεξ/σία από jeandoumpier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ,με έχεις βοηθήσει αρκετά..

Η ψύξη του επεξεργαστή (h115) θα μπει επάνω στο κουτί..χωράει να βάλω ακόμη ένα ξεχωριστό fan και αν ναι έχει ουσία κάτι τέτοιο? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...