Προς το περιεχόμενο

[Gaming mouse] Razer DeathAdder essential - 18,81€ Black & 20,60€ White @ Geekbuying


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

>To gaming mouse του τίτλου στα 18,81€ η μαύρη έκδοση και στα 20,60€ η άσπρη έκδοση με την χρήση κωδικού 1111GKB02.

Aν κατεβάσετε την εφαρμογή του καταστήματος στο κινητό και το αγοράσετε μέσω της εφαρμογής τότε βγαίνουν λίγο πιο φθηνά, το μαύρο στα 18,71€ και το λευκό στα 20,11€. ;) 

Link---> https://www.geekbuying.com/item/Razer-DeathAdder-Essential-Optical-Gaming-Mouse-White-415557.html

Για τις παραπάνω τιμές επιλέγετε Ship from: China και αποστολή με Registered Airmail και free μεταφορικά (κόστος κάτω από 22€ δεν έχει κίνδυνο τελωνείου). 

 

>Ελλάδα από 29€ στα Crazy αυτής της εβδομάδας στο E-shop αλλά μόνο σε μαύρο χρώμα, επόμενη τιμή από 31€ χωρίς να υπολογιστούν μεταφορικά:

Ε-shop: https://www.e-shop.gr/razer-deathadder-essential-gaming-mouse-p-PER.573251

Skroutz: https://www.skroutz.gr/s/17041810/Razer-DeathAdder-Essential.html?keyphrase=Razer+DeathAdder+Essential

Bestprice: https://www.bestprice.gr/item/2153237016/razer-deathadder-essential-2013.html

 

>Εξωτερικό από 23€ σε έναν πωλητή στο Ebay και επόμενη τιμή από 32€:

https://geizhals.eu/razer-deathadder-essential-rz01-02540100-r3m1-a1855335.html

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4439338_-deathadder-essential-razer.html

 

 

Spoiler

s-l1600.jpg

 

 

Spoiler

geek.jpg

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το άσπρο είναι πολύ όμορφο αλλά γενικά είμαστε σίγουροι πως είναι original και όχι μαϊμού; 

Ρωτάω γιατί παλαιότερα είχα δει πως υπήρχαν πολλά reviews με απομίμησεις στο yt και έριχναν κράξιμο για την κακή κατασκευή τους στο συγκεκριμένο μοντέλο. 

Edit, με μια αναζήτηση σε ebay βγαίνουν πολλά "ΟΕΜ" αποτελέσματα, το λέω ενημερωτικα για όποιον θέλει να το ψάξει παραπάνω. Σίγουρα αν είναι αυθεντικό, είναι πολύ value προσφορά👍👍

Επεξ/σία από JoannisV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, JoannisV είπε

Το άσπρο είναι πολύ όμορφο αλλά γενικά είμαστε σίγουροι πως είναι original και όχι μαϊμού; 

Ρωτάω γιατί παλαιότερα είχα δει πως υπήρχαν πολλά reviews με απομίμησεις στο yt και έριχναν κράξιμο για την κακή κατασκευή τους στο συγκεκριμένο μοντέλο. 

Edit, με μια αναζήτηση σε ebay βγαίνουν πολλά "ΟΕΜ" αποτελέσματα, το λέω ενημερωτικα για όποιον θέλει να το ψάξει παραπάνω. Σίγουρα αν είναι αυθεντικό, είναι πολύ value προσφορά👍👍

To Geekbuying είναι αξιόπιστο κατάστημα. Το έχω τιμήσει αρκετές φορές και ουδέποτε είχα κάποιο πρόβλημα.

Από κει και πέρα, η τιμή είναι φθηνότερη μεν σε σχέση με Ελλάδα και Ευρώπη αλλά σε λογικά πλαίσια όσο αφορά αγορά από Κίνα.

29€ με εγγύηση το βρίσκεις Ελλάδα και στα 20€ στην Κίνα χωρίς εγγύηση. -30% περίπου είναι ουσιαστικά. 

Να το έδιναν 10 ευρώ να το καταλάβω και να σκεφτώ πιο σοβαρά αυτό που λες. 

Επίσης το άσπρο δεν έχει κυκλοφορήσει Ευρώπη επίσημα, μόνο Ανατολή (Κινέζικη αγορά κυρίως), υπάρχουν αρκετά review του συγκεκριμένου στο youtube όπου θα δεις κινέζικα γράμματα τόσο στην συσκευασία του όσο και στο κάτω μέρος του mouse που είναι τα teflon ποδαράκια. Επομένως όποιος το θέλει άσπρο μόνο από κινέζικα e-shop μπορεί να το βρει ή από κάποιον πωλητή στο e-bay. ;) 

Όπως και να χει εγώ το παρήγγειλα και αν χρειαστεί θα επανέλθω όταν με το καλό παραλάβω. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lionheart75 είπε

To Geekbuying είναι αξιόπιστο κατάστημα. Το έχω τιμήσει αρκετές φορές και ουδέποτε είχα κάποιο πρόβλημα.

Από κει και πέρα, η τιμή είναι φθηνότερη μεν σε σχέση με Ελλάδα και Ευρώπη αλλά σε λογικά πλαίσια όσο αφορά αγορά από Κίνα.

29€ με εγγύηση το βρίσκεις Ελλάδα και στα 20€ στην Κίνα χωρίς εγγύηση. -30% περίπου είναι ουσιαστικά. 

Να το έδιναν 10 ευρώ να το καταλάβω και να σκεφτώ πιο σοβαρά αυτό που λες. 

Επίσης το άσπρο δεν έχει κυκλοφορήσει Ευρώπη επίσημα, μόνο Ανατολή (Κινέζικη αγορά κυρίως), υπάρχουν αρκετά review του συγκεκριμένου στο youtube όπου θα δεις κινέζικα γράμματα τόσο στην συσκευασία του όσο και στο κάτω μέρος του mouse που είναι τα teflon ποδαράκια. Επομένως όποιος το θέλει άσπρο μόνο από κινέζικα e-shop μπορεί να το βρει ή από κάποιον πωλητή στο e-bay. ;) 

Όπως και να χει εγώ το παρήγγειλα και αν χρειαστεί θα επανέλθω όταν με το καλό παραλάβω. :) 

Για εμένα και OEM να είναι το βασικότερο είναι να είναι ποιοτικά, οτιδήποτε παραπάνω είναι απλά ένα λογότυπο. Εφόσον από την άλλη γίνεται πληρωμή με Paypal δεν πιστεύω πως τίθεται θέμα συζήτησης, εγώ απλά ενημέρωσα γιατί είχα πετύχει στο yt τα review που ανέφερα :P

Θα τσίμπαγα και εγώ άνετα ένα άσπρο γιατί είναι πολύ όμορφο, ωστόσο σκέφτομαι να κρατήσω τα λεφτά και να μαζέψω για ασύρματο κάποια στιγμή στο μέλλον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Περνάει τελωνείο αν έρθει από Κίνα;

Αν δεν ξεπερνάει τα 22€ (μαζί με τα μεταφορικά) όχι. Ακόμα και αν "κάτσει" τελωνείο τους στέλνεις την απόδειξη κ το αφήνουν ελεύθερο.

Επεξ/σία από JoannisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάμαι ότι η Razer (πολύ)  παλιότερα είχε μια λίστα με authorised resellers στην ιστοσελίδα της και ουσιαστικά μόνο με παραστατικό από authorised reseller είχες δικαίωμα στην εγγύηση, αλλιώς (υποτίθεται ότι) σου έριχνε άκυρο.

Ισχύει ακόμα αυτό; Και αν ναι, συμπεριλαμβάνεται το Geekbuying στη λίστα αυτή;

Update: Το έλεγξα, ακόμα ισχύει, το Geekbuying δεν το βλέπω πουθενά, επομένως προσοχή.

Επεξ/σία από Giama
Update
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Εξαφάνισαν τελείως το listing αντί να το βγάλουν out of stock. Ύποπτο;

Δεν νομίζω. Σε κάποια καταστήματα το έχω ξανασυναντήσει όταν εξαντλείται ένας κωδικός / προϊόν να αφαιρείται το listing. Πιθανόν έπεσε ξεστοκάρισμα και τα αδειάσαμε όπως πάντα. :D 

Για την ιστορία το δικό μου ξεκίνησε το ταξίδι του χτες από τις 6/11 που έγινε παραγγελία. 

 

geek.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παρελαβα σημερα το ποντικι. Μια χαρα ειναι. Το εκανα register χωρις κανενα προβλημα, εβαλα το synapse το βλεπει  και δουλευουν ολες οι λειτουργειες του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2019 στις 1:35 ΜΜ, alexx είπε

Παρελαβα σημερα το ποντικι. Μια χαρα ειναι. Το εκανα register χωρις κανενα προβλημα, εβαλα το synapse το βλεπει  και δουλευουν ολες οι λειτουργειες του.

Ωραίος, καλορίζικο. Το δικό μου ακόμα δεν έφτασε, αναμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...