Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με ελληνικά απο dev c++ σε Word (SOS)


vaggelis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια εργασία για την σχολή που θέλω να παραδώσω στην c. Χρησιμοποιώ dev c++ (α εξάμηνο) . Επειδή θέλω να μεταφέρω τον πηγαίο κώδικα στο word συγκεκριμένα  όπως είναι με τα χρώματα κ.τ.λ. που είναι γραμμένος ο κώδικας, πως μπορώ να το κάνω; Διότι το προσπάθησα και στο word και μου έβγαζε κινέζικα. Λογικά με την κωδικοποίηση κάτι γίνεται. Υπόψιν ότι ο κώδικας περέχει και ελληνικούς χαρακτήρες.

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστηχώς δεν μου εμφανίζει τα ελληνικά! Κι επίσης ούτε τα χρώματα μου τα εμφανίζει στο word.☹️

Για να καταλάβετε όπως είναι γραμμένος στον editor της dev με τα χρώματα όπως είναι. Θέλω να τον πάρω αυτούσιο στο word😁

Χωρίς τίτλο.jpg

Επεξ/σία από vaggelis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To είχα σκεφτεί αυτό απλά ο καθηγητής δεν θέλει με screenshots. Γιατί μας είπε όπως είναι ο source code, θέλω να τον αντιγράψω και να τον τρέξω, όπως είναι στον editor της dev , πχ με τα χρώματα κτλ.😏 Υπάρχει κάτι άλλο;

Ευχαριστώ πάντως γι΄ αυτές τις γνώμες!

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί είναι επείγων;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To be fair, δεν είναι μεγάλος ο κώδικας, γράψτον ξανά σε νέο αρχείο όπως σου είπα.

Στείλε το αρχείο μπας και καταφέρω να στο μετατρέψω αλλά no promises

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον που μου δείχνεται αλλά είμαι πρωτοετής και δεν γνωρίζω απο visual studio καθόλου. Οπότε άλλη εναλλακτική δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάθε το visual studio code. Άπειρες φορές θα πρέπει να μάθεις κάτι που δεν ξέρεις. Τώρα είσαι σε φάση που θες ένα πράγμα και το θες στο χέρι, δεν γίνεται αυτό. Ή γράψε τον κώδικα από την αρχή, τόσες ώρες θα το είχες κάνει, ή απλά συμβιβάσουν με screenshots και την επόμενη φορά κάντο σωστά. Κάνε uninstall το DevC++ και γράψε τον κώδικα σε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...