Προς το περιεχόμενο

USB 3.0 και παρεμβολές σε WiFi και Bluetooth


banned_acc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποτε συνδέσω έναν εξωτερικό SSD στην USB3.0 χάνω το σήμα σε wlan και magic trackpad.. Άλλος SSD που τον συνδέω με type-c δεν έχει θέμα...

Έχω δοκιμάσει να καλύψω το καλώδιο του USB με αλουμινόχαρτο αλλά και να βάλω τον σκληρό μέσα σε μεταλλικό θερμό (εκεί που βάζουμε τον καφέ) χωρίς 100% επιτυχία, απλά μειώνονται κάπως οι παρεμβολές..

Καμιά ιδέα που να λειτουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω το macbook early 2015 και οποτε συνδέω usb3 σκληρο εχω προβλημα στο wifi. Το περιεργο ειναι οτι δεν το κανει σε ολους τους δισκους...

Επεξ/σία από silentalex16
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

apple θέλαμε ...τι να πω ...Το ιδιο πρόβλημα είχα και εγώ πριν απο κάποιο καιρό ....Πραηγματικά δεν ξέρω πως εστρωσε . Το ρουτερ μου δεν εχει επιλογή να αλλαξω κάτι ειναι ενα απλό basoc μοντεμ ρουτερ , πήρα ενα usb hub το οποίο είχε παλιότερα πρόβλημα αλλα τώρα δεν δείχνει να εχει . Το πρόβλήμα του είναι οτι αν βάλω πανω απο 1 δίσκο τους κανει ρεσταρτ ...ότι να ναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Είχα και συνεχίζω να έχω το ίδιο πρόβλημα απο την πρώτη ημέρα σε φρεσκοαγορασμένο Macbook pro 2019, απο τον Οκτώβριο. Αλουμινόχαρτα δεν δούλεψαν, πατέντα στην πατέντα και τίποτα. Παρατήρησα οτι πλέον όταν βάζω ταυτόχρονα τον φορτιστη σταματαει η παρεμβολη αλλα με μείωση της ταχύτητας του ίντερνετ σε πολύ αισθητό βαθμό. όταν το πήγα σε τεχνικό της Apple,  δεν μπόρεσε να μου δώσει λύση. Το μόνο που φαινομενικά έλυσε το πρόβλημα, με δοκιμή στο κατάστημα ήταν με type-c hub satetchi,που στην ουσία είναι πιστοποιημένοι για να δουλέυουνε σε προιόντα της Apple. Δεν αγόρασα προφανώς γιατι φοβήθηκα μήν δώσω τζάμπα τα λεφτά και έχω πάλι αυτό το πρόβλημα. Υπάρχει κάποιος που να έχει στην κατοχή του κάποιο type c hub και να εξακολουθεί να έχει αυτό το πρόβλημα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...