Προς το περιεχόμενο

Συνεργασία Netflix με Nickelodeon, μετά το λανσάρισμα του Disney+


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά απορώ πως κάποιοι θεωρούν σκουπίδι το Netflix.....

Μια υπηρεσία που από την πρώτη στιγμή το παλεύει και για την χώρα μας με υποτιτιτλους κτλ και θελουμε να την κόψουμε για να βάλουμε με 5 ευρώ Apple TV με σύνολο 4-5 σειρές από ένα επεισόδιο η καθεμία....

πραγματικα απορώ 

ολα τα αλλά Disney κτλ χρυσά καλά αλλά υπότιτλους δεν έχει όπως και υποστήριξη  στην χώρα μας δεν έχει προς το παρών ( όταν και εφόσων) ξανά μιλάμε 

μην μου πείτε για vpn και δεν θελουμε υπότιτλους κτλ διότι εκεί η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια....

Θα το ξανά πω απορώ με την νοοτροπία μας ...

 

Επεξ/σία από naeg15
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Rockdye είπε

Νόβα δεν πληρώνει μόνο ο μπάρμπα Αλέκος για μπάλα, πληρώνουν εκατοντάδες Έλληνες όλα αυτά τα χρόνια για ταινίες και ντοκιμαντέρ. Ο μπαρμπαλεκος την βρίσκει και στην καφετέρια τζάμπα   

Βγαλε το ποδοσφαιρο από τη νοβα και πες μου μετα ποσοι θα εκαναν συδνδρομη πριν 10 χρονια.

Αυτό για την καφετερια ασχολιαστο, πηγαινε στην καφετερια να δεις ΟΣΦΠ-ΠΑΟ, που πρεπει να πας 2 ωρες πριν, και φυσικα ΔΕΝ ειναι ΤΖΑΜΠΑ, αν ειναι δυνατον.

 

22 ώρες πριν, Rockdye είπε

Δηλαδή πριν τις streaming υπηρεσίες που έβλεπες; Μπορείς να streamareis στην τηλεόραση σου με HDMI, WiFi usb, μετάδοση με καλώδιο μέσω smartphone και ότι άλλο θες, τι διαβάζω;
Το ότι ένα Xbox κτλ δεν έχει ακόμα app μιας υπηρεσίας δεν σημαίνει δεν θα έχει σύντομα  επίσης είσαι σε τεχνολογικό φόρουμ, υπάρχουν δεκάδες τρόποι να πάρεις εικόνα ακόμα και σε tv με σκαρτ. Οι προβληματισμοί που θέτεις είναι όντως λες και ακούω μπάρμπαΑλεκο  

Μιλας για τα παντα σε ενα θεωρητικο επιπεδο, αγνοώντας πλήρως την ουσια και τι γινεται επι του πρακτεου.

Εχω ηδη smart tv, εχω ηδη xbox, και εσυ μου λες ότι πρεπει να βρω κατι τριτο να στριμαρω 4κ 60hz στην τιβι.

Αν ειναι δυνατον.

 

 

22 ώρες πριν, Rockdye είπε

Μπορείς να έχεις την stream υπηρεσία ΠΑΝΤΟΥ. Ενώ το να έχεις ένα κουτί αποκωδικοποιητή ας πούμε με πιάτο ταράτσα σου είναι πιο εύχρηστο έτσι;
όποτε ακόμα απορω, πώς ένα σύνολο υπηρεσιών streaming, που κοστίσει οριακά 50€ στο σύνολο του, με όλες αυτές τις δυνατότητες, είναι κάτι δύσχρηστη και κακό για τον καταναλωτή;

Συνεχιζεις και συγκρινεις μηλα με νυχοκοπτες. Τον δεκτη τον παιρνει αυτος που βλεπει ποδοσφαιρο, αυτος που δεν εχει καλο σημα απο την κεραια, και ο casual viewer που βλεπει ότι εχει η τιβι.

Καμια σχεση με τους στριμερς. 

 

 

22 ώρες πριν, Rockdye είπε

εκτός και αν μέχρι πρότινος έβλεπες ταινίες και σειρές μέσω torrent κτλ στην tv σόυ (όπου απαιτείται να ασχοληθείς λίγο περισσότερο για ψάξιμο, dl, μεταφορά) Και πάλι, που το πρόβλημα με πολλές steaming υπηρεσίες, χωρίς δεσμεύσεις, και κλαίγεστε;

Το προβλημα ειναι οτι εχω να πληρωνω 5 υπηρεσιες, για τις οποιες θελω πολλαπλες συσκευες. Απλο.

Εχω ηδη και πληρωνω και για αλλα πραγματα (πχ nba league pass), δεν θελω οι ταινιες να ειναι σε 7 apps.

 

 

22 ώρες πριν, Rockdye είπε

Αδερφέ σχολιάζουμε το κλαψιμο που πέφτει «μπουχου χου είναι πολλές υπηρεσίες πως θα τις πληρώνω όλες» την στιγμή που το σύνολο όλων είναι λιγότερο με την εναλλακτική τύπου νόβα που πολλοί πληρώνουν. (Και ΧΩΡΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ). Ακόμα και στο Apple TV+ που έχει προς το παρόν 7 τιτλους, αν θες μολις ολοκληρωθεί μια σεζόν που σε ενδιαφέρει, βαζεις 5€ την βλεπεις και τελος κλείνεις. What’s the problem?? Δηλαδή το nova και κάθε νόβα δεν πουλάει καταλόγους ταινιών κτλ; Τι είναι υπηρεσία για ξεμάτιασμα; 

ΣΤΑΜΑΤΑ να ανaφερεις την νοβα, ειναι ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Ειναι το ιδιο χαζο/κουφο επιχειρημα με το να λες "μα εχεις δωσει 15.000€ για αμαξι, και σε πειραζουν τα 50€ το μηνα για streaming;"

 

Aν θελω να δω μια action σειρα, τι κανω; Ανοιγω 7 apps και διαλεγω; Δεν θα ηταν καλυτερο να εχω 1-2 το πολύ;

Αν ειναι δυνατον, θα ξεκινήσουμε να μαθαίνουμε την ΑλφαΒητα σε μερικους από την αρχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikchris είπε

Εχω ηδη smart tv, εχω ηδη xbox, και εσυ μου λες ότι πρεπει να βρω κατι τριτο να στριμαρω 4κ 60hz στην τιβι.

Αν ειναι δυνατον.

Συνεχιζεις και συγκρινεις μηλα με νυχοκοπτες. Τον δεκτη τον παιρνει αυτος που βλεπει ποδοσφαιρο, αυτος που δεν εχει καλο σημα απο την κεραια, και ο casual viewer που βλεπει ότι εχει η τιβι.

Καμια σχεση με τους στριμερς. 

Το προβλημα ειναι οτι εχω να πληρωνω 5 υπηρεσιες, για τις οποιες θελω πολλαπλες συσκευες. Απλο.

Εχω ηδη και πληρωνω και για αλλα πραγματα (πχ nba league pass), δεν θελω οι ταινιες να ειναι σε 7 apps.

ΣΤΑΜΑΤΑ να ανaφερεις την νοβα, ειναι ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.

Ειναι το ιδιο χαζο/κουφο επιχειρημα με το να λες "μα εχεις δωσει 15.000€ για αμαξι, και σε πειραζουν τα 50€ το μηνα για streaming;"

Aν θελω να δω μια action σειρα, τι κανω; Ανοιγω 7 apps και διαλεγω; Δεν θα ηταν καλυτερο να εχω 1-2 το πολύ;

Αν ειναι δυνατον, θα ξεκινήσουμε να μαθαίνουμε την ΑλφαΒητα σε μερικους από την αρχη

Μεγάλε αναλφαβητισμό έχεις

η νόβα και οι καλωδιακές τηλεοράσεις έξωτερικο είναι πλατφόρμες ΚΑΙ για ταινίες ΚΑΙ για σειρές! Αν για σένα η καλωδιακή κτλ είναι υπηρεσία παροχής ταρω δεν θα στο χαλάσω. 
Κατσε να το εξηγήσω για 10χρονο, ένας μέσος χρήστης, χωρίς να θέλει να μπλέξει με τορρεντ κτλ, θέλει να αράξει καναπέ, να βάλει το ουίσκι ότι κ να δει τυχαία ταινία. Προ νετφλιξ ΤΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΧΕ;

Και πάμε τώρα στον προβληματισμό σου. 
Έχεις smart tvκαι Xbox και νιώθεις πελαγωμένος πως θα ‘σείς νέες υπηρεσίες; Πούλησε τα. Υπέγραψες κάποιο χαρτί στην αγορα ότι η τηλεόραση σόι θα υποστηρίζει ότι υπηρεσία βγει στο μέλλον; (Δεν σου δίνω την τεχνική λύση γιατί καθώς αν γούσταρες την έβρισκες μόνος σου) ΠΟΙΕΣ είναι οι πολλές υπηρεσίες που εσυ δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις στο Xbox σου; Η Apple ανακοίνωσε που θα βγάλει σύντομα, η Disney δεν ήρθε ακόμα . Οποτε πες μας λίγο σε τι αναφερεσαι

Μεχρι πριν το 18, ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ;

Τώρα συνέχισε να κλαίγεσαι γιατί υπάρχουν πολλές υπηρεσίες, οι οποίες κοστίζουν μέσο προ 10€ η κάθε μια, και σου παρέχουν πρόσβαση από τα πάντα. Και ΟΧΙ δεν θα ήταν καλύτερα, κάνε έρευνα το υλικό που σε ενδιαφέρει και κάνε sub. Δεν σε υποχρεώνει κανείς να έχεις 8 υπηρεσίες. 
Δηλαδη τι θες, με 10€ το μήνα μα βλεπεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ; Ότι σειρά και ότι ταινία βγαίνει; Είσαι σοβαρος; 
Έλεος με την κλάψα σας, συνεχίζεις να θέτεις προβληματισμούς κυρΑλεκου. 
Αν είναι δυνατόν

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, naeg15 είπε

Πραγματικά απορώ πως κάποιοι θεωρούν σκουπίδι το Netflix.....

Μια υπηρεσία που από την πρώτη στιγμή το παλεύει και για την χώρα μας με υποτιτιτλους κτλ και θελουμε να την κόψουμε για να βάλουμε με 5 ευρώ Apple TV με σύνολο 4-5 σειρές από ένα επεισόδιο η καθεμία....

πραγματικα απορώ 

ολα τα αλλά Disney κτλ χρυσά καλά αλλά υπότιτλους δεν έχει όπως και υποστήριξη  στην χώρα μας δεν έχει προς το παρών ( όταν και εφόσων) ξανά μιλάμε 

μην μου πείτε για vpn και δεν θελουμε υπότιτλους κτλ διότι εκεί η επιστήμη σηκώνει ψηλά τα χέρια....

Θα το ξανά πω απορώ με την νοοτροπία μας ...

Κλάψα φίλε παντού κλάψα. Ο αλλοσ δαπάνησε χρήματα για smart tv Xbox PS4 μύδια στρείδια, αλλά θέλει οοολες οι εταιρείες να γίνουν ένα με κόστος πασατέμπο για να τον βολεύει. 

22 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Καλημέρα παιδιά μια ερώτηση κάπως άσχετη.

Η υπηρεσία στα 14€ αφορά τα 4κ screaming ενω των 11€ το full hd?

Ναι σωστά. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, nikchris είπε

Το προβλημα ειναι οτι εχω να πληρωνω 5 υπηρεσιες, για τις οποιες θελω πολλαπλες συσκευες. Απλο.

Εχω ηδη και πληρωνω και για αλλα πραγματα (πχ nba league pass), δεν θελω οι ταινιες να ειναι σε 7 apps.

Γιατί πληρώνεις για nba league pass;  Άχρηστο app αφού το έχει η cosmote tv.

Γιατί ο άλλος πληρώνει για euroleague tv; Άχρηστο app το έχει η nova.

Γιατί ο άλλος πληρώνει eurosport player; Άχρηστο app το έχει η vodafone κι η nova.

Ποιες πολλαπλές συσκευές; Όλες θα έχουν android apps αργά ή γρήγορα και το μόνο που θα θες είναι ένα android tv.

Μέχρι κι η cosmote θα βγάλει σύντομα κουτί android tv και θα παίζουν σε αυτό ακόμη κι αυτές οι υπηρεσίες.

Καλά για τη nova να το δεχτώ, είναι ακόμη στην εποχή του Κολοκοτρώνη και του Filmnet.

Επεξ/σία από aypnia
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, Rockdye είπε

Μεγάλε αναλφαβητισμό έχεις

η νόβα και οι καλωδιακές τηλεοράσεις έξωτερικο είναι πλατφόρμες ΚΑΙ για ταινίες ΚΑΙ για σειρές! Αν για σένα η καλωδιακή κτλ είναι υπηρεσία παροχής ταρω δεν θα στο χαλάσω. 
Κατσε να το εξηγήσω για 10χρονο, ένας μέσος χρήστης, χωρίς να θέλει να μπλέξει με τορρεντ κτλ, θέλει να αράξει καναπέ, να βάλει το ουίσκι ότι κ να δει τυχαία ταινία. Προ νετφλιξ ΤΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΙΧΕ;

Προσπαθεις πολυ να κανεις τον εξυπνο και πετυχαινεις ακριβως το αντιθετο. ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ

Εχεις αναφερει τη νοβα 100.000 φορες, λες και συγκρινεται το μονοπωλιο του 2005 (που το 50%-60% το ειχε μονο για την μπαλα) με τη σημερινη κατασταση.

Αν ειναι δυνατον.

 

 

Αναφορά σε κείμενο


Και πάμε τώρα στον προβληματισμό σου. 
Έχεις smart tvκαι Xbox και νιώθεις πελαγωμένος πως θα ‘σείς νέες υπηρεσίες; Πούλησε τα. Υπέγραψες κάποιο χαρτί στην αγορα ότι η τηλεόραση σόι θα υποστηρίζει ότι υπηρεσία βγει στο μέλλον; (Δεν σου δίνω την τεχνική λύση γιατί καθώς αν γούσταρες την έβρισκες μόνος σου) ΠΟΙΕΣ είναι οι πολλές υπηρεσίες που εσυ δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις στο Xbox σου; Η Apple ανακοίνωσε που θα βγάλει σύντομα, η Disney δεν ήρθε ακόμα . Οποτε πες μας λίγο σε τι αναφερεσαι

Μεχρι πριν το 18, ΠΩΣ ΕΒΛΕΠΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ;

 

Α ενταξει.

Εγω εχω εκφρασει τον προβληματισμο μου οτι οι πολλες υπηρεσιες μονο προβληματα φερνουν (και φυσικα και πιο επωδυνες για την τσεπη), και εσυ μου λες casually να πουλησω το xbox και την τιβι για να δω apple tv.

Δεν το ειχα σκεφτει, και ειναι τοσο ευκολο. Σορυ μανμου.

 

Αναφορά σε κείμενο

Τώρα συνέχισε να κλαίγεσαι γιατί υπάρχουν πολλές υπηρεσίες, οι οποίες κοστίζουν μέσο προ 10€ η κάθε μια, και σου παρέχουν πρόσβαση από τα πάντα. Και ΟΧΙ δεν θα ήταν καλύτερα, κάνε έρευνα το υλικό που σε ενδιαφέρει και κάνε sub. Δεν σε υποχρεώνει κανείς να έχεις 8 υπηρεσίες. 
Δηλαδη τι θες, με 10€ το μήνα μα βλεπεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ; Ότι σειρά και ότι ταινία βγαίνει; Είσαι σοβαρος; 
Έλεος με την κλάψα σας, συνεχίζεις να θέτεις προβληματισμούς κυρΑλεκου. 
Αν είναι δυνατόν

Φιλε, μιλας σαν αποστειρωμενος δικηγορακος απο την καρεκλιτσα στο γραφειο του, μηπως δουλευεις σε καμια εταιρια; Ή ο μπαμπας σου ξερω εγω;

Τι 'ερευνα' λες ρε φιλε, εγω θελω να εχω προσβαση στα παντα. ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ, τοσο δυσκολο ειναι;

Οταν υπαρχουν 15 υπηρεσιες, ΔΕΝ εχω προσβαση στα παντα. Απλο.

Οταν υπαρχουν 3 υπηρεσιες, ειναι πιο ΕΥΚΟΛΟ να εχω προσβαση στα παντα.

 

Δεν μπορω να καταλαβω που ζοριζεσαι, εγω παντως δεν θα χαλασω αλλο το χρονο μου να σου μαθω ΑΒ

 

7 ώρες πριν, aypnia είπε

Γιατί πληρώνεις για nba league pass;  Άχρηστο app αφού το έχει η cosmote tv.

 

A ενταξει, γιατι να αγορασω league pass  απευθειας απο την πηγη ενω μπορω να το κανω μεσω του cosmote tv, που μου ειναι αχρηστο;

Φωστηρας Νο2

 

7 ώρες πριν, aypnia είπε

Γιατί πληρώνεις για nba league pass;  Άχρηστο app αφού το έχει η cosmote tv.

 

A ενταξει, γιατι να αγορασω league pass ενω μπορω να το κανω μεσω του cosmote tv, που μου ειναι αχρηστο;

Φωστηρας Νο2

 

Επεξ/σία από nikchris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, nikchris είπε

Τι 'ερευνα' λες ρε φιλε, εγω θελω να εχω προσβαση στα παντα. ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ, τοσο δυσκολο ειναι;

Οταν υπαρχουν 15 υπηρεσιες, ΔΕΝ εχω προσβαση στα παντα. Απλο.

Οταν υπαρχουν 3 υπηρεσιες, ειναι πιο ΕΥΚΟΛΟ να εχω προσβαση στα παντα.

Δεν μπορω να καταλαβω που ζοριζεσαι, εγω παντως δεν θα χαλασω αλλο το χρονο μου να σου μαθω ΑΒ

 

10 χρόνο είσαι η από τον προπροηγούμενη αιώνα;
καταλαβαίνεις τι λες; Θες με 10€ τον μήνα να έχεις πρόσβαση ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ?? Την παλεύεις; 
Σε ρωταω, ΠΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ; 
Οι πολλές υπηρεσίες φέρνουν προβλήματα σε σένα, guess what: ΔΕΝ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΙΣ ΒΑΛΕΙΣ ΟΛΕΣ. 
Αφου δεν καταλαβαίνεις τι γράφουμε, έχεις συνδέσει την νόβα κτλ με την μπάλα (WTF!!!) άντε κάνε μας την χάρη κ πήγαινε δες τιποτα σε digea. Θες κ smart tv ήρθες να πετάξεις την κλάψα σου ότι σε χαλάνε οι υπηρεσίες για να μας πεις που εσυ τα θες όλα τζαμπα. Κ άμα δεν έχεις λεφτά όχι δεν θα δεις τα πάντα, ψάξε κατέβασε τορρεντ ξέρω  γώ, άντε καλομαθημένα. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Rockdye είπε

10 χρόνο είσαι η από τον προπροηγούμενη αιώνα;
καταλαβαίνεις τι λες; Θες με 10€ τον μήνα να έχεις πρόσβαση ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΙΡΕΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ?? Την παλεύεις; 

Μιλησα εγω ρε σπιρτο για 10€;

Εννοειται οτι θα ειναι ακριβοτερες οι 2-3 υπηρεσιες οταν τα εχουν ολα, χρειαζεται σε καθε πραγμα να σου εξηγω τα βασικα;

 

1 λεπτό πριν, Rockdye είπε


Σε ρωταω, ΠΟΤΕ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΟΤΙ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ; 
 

Α ενταξει τοτε, να πληρωσω 8 υπηρεσιες, αφου ποτε δεν ειχα προσβαση σε ολα.

Παλι δεν θα εχω, αλλα ενταξει.

 

Βρε καλα σας κανουν.

Εξηγησε μου ΕΝΑ πλεονεκτημα του να υπαρχουν 25 υπηρεσιες αντι για 3. Εστω 1

 

Και μην μου πεις οτι αναλογα με το ειδος των ταινιων διαλεγεις και βλεπεις, γιατι για κατι τετοιο σε κοβω οτι θα μου πεταξεις μετα φωστηρα μου.

Ολες οι υπηρεσιες εχουν απο ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikchris είπε

Α ενταξει τοτε, να πληρωσω 8 υπηρεσιες, αφου ποτε δεν ειχα προσβαση σε ολα.

Παλι δεν θα εχω, αλλα ενταξει.

Βρε καλα σας κανουν

Εξηγησε μου ΕΝΑ πλεονεκτημα του να υπαρχουν 25 υπηρεσιες αντι για 3. Εστω 1

Και μην μου πεις οτι αναλογα με το ειδος των ταινιων διαλεγεις και βλεπεις, γιατι για κατι τετοιο σε κοβω οτι θα μου πεταξεις μετα φωστηρα μου.

Ολες οι υπηρεσιες εχουν απο ολα.

Ρε αδερφέ καταλαβαίνεις ότι δεν σου χρωστάει κανείς να σου δώσει ότι κυκλοφορεί; 
Ξεκαθαρισε πρώτα στο κέφαλι σου ότι δεν έχουμε ούτε 8 υπηρεσίες ούτε 25. Αλλά και να είχαμε όχι ρε φίλε δεν θα τα δεις όλα τι να κάνουμε. Και επειδή δεν καταλαβαίνεις την σύγκριση με τη νοβα, αν ας πόυμε κάποιος ήθελε να βλέπει όλα τα πρωταθλήματα έβαζε και τους δυο παροχους? Προφανώς όχι εκτός κ αν του περίσσευαν. Απολυτήριο λύκειου θέλει να το καταλάβεις;
Το πρόβλημα με την προσβαση μόνο εσυ το αναφέρεις γιατί είσαι νουμπας. Πλήρωσε κανέναν άνθρωπο να έρθει να στα φτιάξει να βλεπεις. Έχω απλή Tv με hdmi κ έχω προσβαση στα πάντα και χειριστήριο από το κινητό. Και εσθ μας τα έκανες τσουρέκια με smart και xbox.  Αιντε καλή συνέχεια, πάω να Apple TV σε Lg του 2015. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Rockdye είπε

Ρε αδερφέ καταλαβαίνεις ότι δεν σου χρωστάει κανείς να σου δώσει ότι κυκλοφορεί; 

Εισαι υπαλληλος τους, το καταλαβαμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, nikchris είπε

Εισαι υπαλληλος τους, το καταλαβαμε.

Κλασσική απάντηση τζαμπατζή που νομίζει οτι οταν γεννήθηκε του χρωστούσαν. Οταν πας σε mall τι λες; "Μπουχουχου εχει πολλά διαφορετικά μαγαζια και εγώ τα θέλω ΟΛΑ" ;

Οι ταινίες και σειρές στο σπίτι σου είναι παροχή υπηρεσιών μεγάλε, πολυτέλεια, δεν θα σταματήσει η γή να γυρίζει αν δεν δείς. αιντε.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, nikchris είπε

Εξηγησε μου ΕΝΑ πλεονεκτημα του να υπαρχουν 25 υπηρεσιες αντι για 3. Εστω 1

Θα σου εξηγήσω εγώ. Τουλάχιστον θα προσπαθήσω.

Κατ' αρχάς μιας και μιλάμε για ταινίες και σειρές δεν μιλάμε για 25 υπηρεσίες.

Θα είναι κάπου στις 5, έναντι μόλις 1, το Netflix, που είχαμε μέχρι τώρα παγκόσμια.

Θα έχουμε πρόσβαση οι εμείς εδώ εκτός Αμερικής σε περιεχόμενο που πριν δεν μας ήταν διαθέσιμο.

Μέχρι τώρα ο μόνος να τις δούμε ήταν από τον "θείο" γιατί πολύ απλά το Netflix και τα παραδοσιακά Cosmote και Nova ψώνιζαν μέχρι ενός σημείου για να μη βρεθούν εκτός προϋπολογισμού.

Μπορεί κάποιος μέχρι τώρα βάζοντας Cosmote και Nova να ένοιωθε ότι είχε πρόσβαση σε όλα, αλλά αυτό είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό.

Είχε πρόσβαση σε όλα όσα ήταν διαθέσιμα στη χώρα μας, ούτε καν στο μισό περιεχόμενο δεν έχουμε πρόσβαση.

Για αυτό και όλα αυτά τα χρόνια sites τύπου xsubs, έκαναν ολόκληρες μεταφραστικές ομάδες και μετέφραζαν πρωτογενώς δεκάδες σειρές κάθε χρόνο, γιατί δεν υπήρχε άλλος τρόπος να τις δούμε εδώ.

Δεν υπήρχαν ελληνικοί υπότιτλοι για τις σειρές αυτές πουθενά και τις μετέφραζαν πρωτογενώς.

Δεν υπήρχαν ούτε από dvds, ούτε από blurays. ούτε τρόπος να τις ριπάρουν από κάποια υπηρεσία σαν το Netflix.

Όσον αφορά τις συσκευές, το όλο θέμα είναι τα προβλήματα που δημιουργούνται από τις παραδοσιακές πλατφόρμες στη προσπάθεια τους να καταπολεμήσουν τη πειρατεία γιατί κάνουν δορυφορική μετάδοση περιεχομένου.

Για αυτό παντρεύουν μια πλατφόρμα με το δέκτη, με τη συσκευή.

Στο streaming δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα και μια συσκευή θα είναι αρκετή για όλες τις υπηρεσίες.

Ουσιαστικά δεν θα διαφέρει από το ανοίγεις στο δέκτη της Cosmote που έχεις και βλέπεις το National Geographic+ ή το FOX+ ή το Nick+ που έχει ενσωματωμένα.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...