Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Άκυρο thread απ' τη στιγμή που δεν έχει επιβεβαιωθεί καν η ονομασία.

να σου θυμησω οτι ειχες ανοιξει θεμα με τιτλο nvidia volta, το οποιο επαιζε για κανα 2 χρονια, που τελικα ονομαστηκαν turing. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το Volta ήταν confirmed ονομασία όμως. 

οπως και το ampere, αν δε προσεξες τον κωδικο ga 104 στο leak μαλλον απο καποιον driver ή bios, του wccftech.

φυσικα εσυ το volta το ανεβασες επειδη νομιζες οτι θα ηταν η ονομασια των consumer gpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Volta ήταν στο επίσημο roadmap της NVIDIA. Κανείς δεν ήξερε ότι αυτό το όνομα θα το κρατήσουν μόνο για επαγγελματικές κάρτες, οι προηγούμενες ονομασίες του roadmap ήταν και για consumer GPUs.

Τέσπα, Ampere υποτίθεται θα λεγόντουσαν οι τωρινές και τελικά πήραμε Turing, οπότε καλύτερα να περιμένουμε κάτι πιο επίσημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Coppermine είπε

Εμπνευσμενο απο τον μπατσο του stranger things? 😂 Τελικα τι φημες κυκλοφορουν οτι θα σκασουν μυτη καλοκαιρι στα ραφια αν υπολογισουμε και τις custom υλοιποιησεις? Οχι τιποτα αλλο ζαχαρωνω μια 2070 super και τωρα με εβαλε σε σκεψεις αν αξιζει να την παρω η να περιμενω.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, icenex είπε

Εμπνευσμενο απο τον μπατσο του stranger things? 😂 Τελικα τι φημες κυκλοφορουν οτι θα σκασουν μυτη καλοκαιρι στα ραφια αν υπολογισουμε και τις custom υλοιποιησεις? Οχι τιποτα αλλο ζαχαρωνω μια 2070 super και τωρα με εβαλε σε σκεψεις αν αξιζει να την παρω η να περιμενω.

Εφοσον εισαι με 970 νομιζω δυσκολα περιμενεις. Και καλοκαιρι να σκασουν οι custom Αυγουστο ειναι 10 μηνες. Η 970 ποσο να τραβηξει σε νεους τιτλους? Το παιχνιδι του περιμενε το εχουμε παιξει αρκετοι αλλα στο τελος περναει ο καιρος και μενουμε να περιμενουμε το νεο hardware. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Εφοσον εισαι με 970 νομιζω δυσκολα περιμενεις. Και καλοκαιρι να σκασουν οι custom Αυγουστο ειναι 10 μηνες. Η 970 ποσο να τραβηξει σε νεους τιτλους? Το παιχνιδι του περιμενε το εχουμε παιξει αρκετοι αλλα στο τελος περναει ο καιρος και μενουμε να περιμενουμε το νεο hardware. 

Ελα ντε το ιδιο σκεφτομουν πριν δω την απαντηση σου οτι ολο στο περιμενε ειμαι τοσο καιρο..Εσκασε παραγγελια και το πολυ πολυ ευχομαι να μην γινει καμια στραβη και σκασει μυτη η νεα γενια νωριτερα και εχω χασουρα πριν προλαβω να την χαρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, icenex είπε

Ελα ντε το ιδιο σκεφτομουν πριν δω την απαντηση σου οτι ολο στο περιμενε ειμαι τοσο καιρο..Εσκασε παραγγελια και το πολυ πολυ ευχομαι να μην γινει καμια στραβη και σκασει μυτη η νεα γενια νωριτερα και εχω χασουρα πριν προλαβω να την χαρω.

Αφού άντεξες τόσο καιρό τι είναι 6-7 μήνες ακόμα. Μέχρι το καλοκαίρι θα της έχει βγάλει ο Πέτσινος αρκεί να έχετε έτοιμες τις υποθήκες και τα νεφρά.😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ilos είπε

Αφού άντεξες τόσο καιρό τι είναι 6-7 μήνες ακόμα. Μέχρι το καλοκαίρι θα της έχει βγάλει ο Πέτσινος αρκεί να έχετε έτοιμες τις υποθήκες και τα νεφρά.😂

Οπως ειπα εφυγε παραγγελια ο μονος λογος να περιμενω ειναι να φαω ακυρο απο το καταστημα για τον χ ψ λογο ή αν καθυστερησει η παραγγελια κανα μηνα ξερω εγω τοτε θα την ακυρωσω μονος μου(4-10 μερες λεει τωρα).Γιατι θα το παρω σαν σημαδι οτι δεν πρεπει να παρω την καρτα. Αντεξα αλλα 6-7 μηνες παει παλι αρκετος καιρος και θα με πανε πισω γιατι ηδη εχει μεγαλωσει η λιστα των παιχνιδιων που εχω αφησει στην ακρη λογω καρτας. Τεσπα το κοβω εδω μην το χαλαω το θεμα.Παντως μεχρι τοτε ακουγονται οτι θα παιξουν καλυτερες τιμες και επιδοσεις σε σχεση με αυτην την γενια παντως αν δεν γινει κατι τετοιο τουλαχιστον δεν θα απαξιωθει πολυ η τωρινη γενια.

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...