Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, narta είπε

Ο μονος που θα εκανα Summon ειναι ο Chulthu αν το Λιζακι τον παιξει περισσοτερο απο τον θειο 🤣

Πυρετο; Απωλεια οσφρησης; Μικρο εγκεφαλικο; Μεγαλο; 🤣

Kαλα. Ετσι κι αλλιως η λαιλαπα ερχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, narta είπε

Φαινεται πολυ απλα οτι αμα δεν πλερω (TSMC) δεν εχει κοκο (αποδοση)

Ναι αλλά από μας θα ζητήσει να πλερω όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο φόλα να είναι είναι της Samsung ; Παντως πριν κάτι μήνες κάποιοι λέγανε για 2.3ghz η ακόμα και για 2.5ghz , τώρα αν δούμε ρολόγια όπως των Turing θα θεωρείται επιτυχία . 
Tsmc παντως φαίνεται να πηγαίνουν πολύ πιο πάνω αν κρίνουμε από το PlayStation 

1 λεπτό πριν, Aten-Ra είπε

Εγώ ακόμα και τώρα επιμένω στο + 40% με 60% παραπάνω Raster από 2080Ti και κατασκευή στην TSMC

Πολύ χαμηλά τα ρολόγια για tsmc . Και αν ήταν σε αυτήν με τόσο χαμηλό boost θα έπρεπε να είχε πολύ καλύτερη κατανάλωση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Τόσο φόλα να είναι είναι της Samsung ; Παντως πριν κάτι μήνες κάποιοι λέγανε για 2.3ghz η ακόμα και για 2.5ghz , τώρα αν δούμε ρολόγια όπως των Turing θα θεωρείται επιτυχία . 
Tsmc παντως φαίνεται να πηγαίνουν πολύ πιο πάνω αν κρίνουμε από το PlayStation 

Ειναι τοσο φολα. Το γεγονος οτι ολοκληρη Qualcomm εγκατέλειψε το node εχει να λεει.

Στην AMD ειτε εχουν ασσο στο μανικι, ειτε οι ομαδες σχεδιασης σε Microsoft και Sony πρεπει να εχουν σφαξει παρθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το θέμα είναι τι νούμερα θα βγάζει στο CP 2077 με όλα τα RT effects..Τα υπόλοιπα είναι παιχνιδάκια της σειράς.

Αν ειναι να δωσεις 2 χηνες για να παιξεις ενα παιχνιδι, καλυτερα κονσολιτσα με τα ρεστα φτιαχνεις ενα pc για 1440p +144hz για ολα τα υπολοιπα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

Για το 3090?

Don't get your hopes up. Το πιθανοτερο ειναι Samsung 7nm EUV hybrid 5nm EUV. 

Αν βγαλει μονο το Α100 και το GA102 στην TSMC και εχουν τα leaked perf και power draw τοτε μιλαμε για ΚΑΡΑ fail αρχιτεκτονικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

 

Πολύ χαμηλά τα ρολόγια για tsmc . Και αν ήταν σε αυτήν με τόσο χαμηλό boost θα έπρεπε να είχε πολύ καλύτερη κατανάλωση .

Χαμηλά ρολόγια ??? για δες τι ρολόγια έχει το Α100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μόλις τώρα, Aten-Ra είπε

ναι

 Για το 3090 και εγώ περιμένω κάποια έκπληξη.......ή τουλάχιστον έτσι θέλω να νομίζω.....🤣.....μου φαίνεται τρελά μη φυσιολόγικο αυτή η κατανάλωση με αυτό το λίγο perfomance...αλλά οκ πράσινοι είναι από την  άλλη...για όλα είναι ικανοί....🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...