Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Dantε είπε

Review βρε παιδια ποτε?

Εκει θα φανει το πραμα.

Ειχαν δεν ειχαν καθιερωθηκαν οι ΧΧ70 στα 600Ε και χαιρομαστε κιολας.

Αντε σε λιγα χρονακια και οι ΧΧ60 στα 600.

499 MSRP έχει η 3070 πάντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει να δούμε real world benchmarks. 

Η όλη φάση είναι λίγο too good to be true. 

Πρέπει η AMD να ετοιμάζει κάποια καλή πρόταση για να κινείται η Nvidia έτσι επιθετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, rofl είπε

κοιτα η 2070 ηταν στα ιδια με 1080, σε καμια περιπτωση δεν επαιζε με 1080ti.

η 3070 που θα παιζει στα ιδια με 2080ti δεν ειναι σαφως καλυτερα και πιο vfm απ οτι ηταν ποτε η 2070?

Εννοειται αυτο rofl. Η 2070 βγηκε με 06 πυρηνα και ηρθε στα 600 κοντα με επιδοσεις λιγο πανω απο 1080. Δεν ακουμπησε ποτε την 1080ti. Η 3070 εχει και πολυ ανωτερο RT και καλυτερο DLSS σε ιδια τιμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rofl είπε

 2070 ηταν στα ιδια με 1080, σε καμια περιπτωση δεν επαιζε με 1080ti.

η 3070 που θα παιζει στα ιδια με 2080ti δεν ειναι σαφως καλυτερα και πιο vfm απ οτι ηταν ποτε η 2070?

Το ίδιο πράγμα δε λέμε?😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billeiros είπε

Η ti μπαίνει στο πισι του μικρού.Ηδη του το ανακοίνωσα. Να παίξει και fortnite με dlss+rtx.Οσο για όσα διάβασα.μη μας λυπάστε εμάς τους κατόχους ti .πάλι θα ξερογλειφεστε ορισμένοι με τις 3090 μας.και ας τη βάλω κι αυτή στο ράφι για στολίδι μετά.για δύο χρόνια θα είμαι τοπ. YOU ONLY LIVE ONCE.

Φαντάσου με πείραξε και μένα που δεν έχω ti , λες και αυτός που τα σπρώχνει σε ti νοιάζεται αν θα την πουλησει μετά και βγαίνουν κάτι απίθανοι και τους λυπούνται κι όλας. Χεχεχε

Εδώ εγώ που έχω την s δεν έχω τερματίσει τίποτα την έχω να κάθεται θα την βάλω σε είναι itx θα την έχω κάθεται και σκοπεύω να πάρω την 3080ti η Navi 2 που επίσης θα κάθεται. 

Αντί να χαίρονται αν οι τιμές είναι ο όντως καλές , και καλά λυπούνται αυτούς τα σπρώχνουν έλεος. Λες και δεν γίνεται αυτό επί χρόνια στα pc .  

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, panther_512 said:

Πρέπει να δούμε real world benchmarks. 

Η όλη φάση είναι λίγο too good to be true. 

Πρέπει η AMD να ετοιμάζει κάποια καλή πρόταση για να κινείται η Nvidia έτσι επιθετικά.

True, γι' αυτό με βλέπω να κλείνω 4 χρόνια τον Νοέμβριο με την GTX1080. Δεν αγοράζω κάτι πριν παρουσιαστούν τα Big Navi.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, panther_512 είπε

Πρέπει να δούμε real world benchmarks. 

Η όλη φάση είναι λίγο too good to be true. 

Πρέπει η AMD να ετοιμάζει κάποια καλή πρόταση για να κινείται η Nvidia έτσι επιθετικά.

Η φαση ειναι οπως maxwel<<pascal. Το turing release αφηστε το δεν ηταν ρεαλιστικο. Επαιζε μπαλα μονος του και ειδαμε αυτα τα τραγελαφικα. Ενα σωστο release καρτων 2 χρονια μετα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/8/2020 στις 1:49 ΠΜ, Mesqal είπε

Πες οτι τα σκαμε τα 1400. Μετα πρεπει να σκαμε αλλα 1400 το εξαμηνο στη ΔΕΗ, τις κρυφες χρεωσεις δεν τις ανεφερε ο πετσινος? 🤐

Θα τα γλυτώσεις από το πετρέλαιο, και δεν θα χρειαστεί να πάρεις ξύλα για το τζάκι. Από θέρμανση θα είσαι πώπα. Γιαγιά κρυώνεις? Κατσε να παίξω λίγο far cry.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

True, γι' αυτό με βλέπω να κλείνω 4 χρόνια τον Νοέμβριο με την GTX1080. Δεν αγοράζω κάτι πριν παρουσιαστούν τα Big Navi.

Η πιο σωστη κινηση αυτη ειναι. Wait for RDNA 2 και Δεκεμβριο γινεται η αγορα καρτας/κονσολας οτι πιστευει ο καθενας οτι ειναι καλυτερο για αυτον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ilos είπε

Το ίδιο πράγμα δε λέμε?😁

με εκανες quote για αυτο.

τεσπα, απο 3070 που σκεφτομουν, τωρα  μπορει και να δωσω 700 για 3080 performance.

και αν η amd χτυπησει τις τιμες και δουμε τα ιδια με κανα 600αρι θα βγουμε στους δρομους να πανηγυριζουμε μετα 4 χρονια ανομβριας ^^

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...