Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, nekrik είπε

Αρα γιατί να πάρεις πχ EVGA kingpin πλέον εαν δεν βλεπουμε performance gain απο το OC ? Για τα Thermals μόνο ? Λέω εγώ τώρα.

Νομίζω αυτή έχει ξεκλείδωτο voltage οπότε θα ανεβαίνει πολύ, και βασικά είναι για liquid nitrogen..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Horizon Zero Dawn, Odyssey, Gears 5, Flight Simulator, RDR 2 και Control με RTX είναι sub-60FPS σε 4Κ. Παρ' όλα αυτά το +30-35% κάνει αισθητή διαφορά και με G-Sync παλεύεται η κατάσταση.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Aten-Ra είπε

Fermi 2  😂

2 βαθμοί πάνω από την 2080Ti, κλάιν..

2080Ti
temp.png.b665e8827b745bd3ee0a5fadb197202d.png

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Νομίζω αυτή έχει ξεκλείδωτο voltage οπότε θα ανεβαίνει πολύ, και βασικά είναι για liquid nitrogen..

Ε οσο και να ανεβαίνει εαν το scaling σε perfomance per clock ειναι μικρό, ειναι πλέον ανούσιο. Ντάξει η Kingpin ειναι ακραίο παράδειγμα. Π.χ. MSI  gaming x trio με μια MSI ventus (εκτός απο τα τσιρκο RGB φυσικά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Κατανάλωση στα ~500W.

consumption.png

θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω θελω

 

https://www.techspot.com/review/2099-geforce-rtx-3080/

530W συνολικη καταναλωση συστηματος με 3950X νονιζω οτι με καλο 650αρι δε θα εχουμε προβλημα.

Στο συστημα μου ( 9700Κ@4.8GHz+ gtx1080@2100, + 6 ssd + 2 sound cards + klp) τρεχοντας cinebench 20 και heaven πιανει 420W ενω σε gaming COD παει στα 370W, τοσα τουλαχιστο δειχνει το cyperpower και ενας μετρητης πριζας που εχω. Εαν θεωρησουμε ενα 90% efficiency για το corsair rmx αυτο τελικα αποδιδει 378W και 333W αντιστοιχα, οποτε εχουμε headroom για τα watt της 3080.

Έγινε επεξεργασία μόλις τώρα από panoc
Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...