Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Meanwhile όσο ο πέτσινος και η ξαδέρφη του συνωμοτούν για το αν θα πρέπει αν πληρώσουμε 1 ή 2 χιλιάρικα για next gen visuals, οι plebs τα απολαμβάνουν από χτες (TLOU2) με το σαπάκι των 300 ευρώ (ps4).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ότι στο PC βγαίνουν συνέχεια παιχνίδια του τύπου League of Overwatch Global Offense Battlegrounds δεν φταίει ούτε η NVIDIA ούτε η AMD. Και στην τελική τα exclusives που πραγματικά αξίζουν είναι το Last of Us και το God of War. Το TLOU2 ομολογώ ότι μου αρέσει πολύ αλλά δεν θα πάρω PS για 1-2 games..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Στο ότι στο PC βγαίνουν συνέχεια παιχνίδια του τύπου League of Overwatch Global Offense Battlegrounds δεν φταίει ούτε 

Φταινε καθαρά οι PC gamers ;) Αυτά παίζει η PC master race 😀

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ποια master race; Με 4 πυρήνα κλειδωμένα i5 σαπακια 6ης και 7ης γενιάς και 580/1060 στην καλύτερη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Ποια master race; Με 4 πυρήνα κλειδωμένα i5 σαπακια 6ης και 7ης γενιάς και 580/1060 στην καλύτερη;

Αυτά βλέπουν οι developers και άντε μετά να φτιάξεις κάνα παιχνιδι με super visuals 😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Στο ότι στο PC βγαίνουν συνέχεια παιχνίδια του τύπου League of Overwatch Global Offense Battlegrounds δεν φταίει ούτε η NVIDIA ούτε η AMD. Και στην τελική τα exclusives που πραγματικά αξίζουν είναι το Last of Us και το God of War. Το TLOU2 ομολογώ ότι μου αρέσει πολύ αλλά δεν θα πάρω PS για 1-2 games..

Και το uncharted remastered...εγώ θέλω να πάρω ps για να το παίξω. Θα έπαιρνα ήδη, αλλά μια και βγαίνει το 5, είπα να πάρω το καινούριο μια και καλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ilos είπε

Meanwhile όσο ο πέτσινος και η ξαδέρφη του συνωμοτούν για το αν θα πρέπει αν πληρώσουμε 1 ή 2 χιλιάρικα για next gen visuals, οι plebs τα απολαμβάνουν από χτες (TLOU2) με το σαπάκι των 300 ευρώ (ps4).

Ανηψια του είναι για την ακρίβεια.. 

Πολύ καλό το παιχνιδι και αρτιοτατο τεχνικα αλλα πολυς κόκκος..

2 ώρες πριν, thanosAIAS είπε

Και το uncharted remastered...εγώ θέλω να πάρω ps για να το παίξω. Θα έπαιρνα ήδη, αλλά μια και βγαίνει το 5, είπα να πάρω το καινούριο μια και καλή.

Και πολύ καλά θα κάνεις, εφοσον δεν έχεις  πάρει το πσ4 ακομα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2020 στις 12:53 ΠΜ, ilos είπε

Meanwhile όσο ο πέτσινος και η ξαδέρφη του συνωμοτούν για το αν θα πρέπει αν πληρώσουμε 1 ή 2 χιλιάρικα για next gen visuals, οι plebs τα απολαμβάνουν από χτες (TLOU2) με το σαπάκι των 300 ευρώ (ps4).

1440P/30FPS, interactive movie. Εντάξει καλό είναι δεν λέω, αλλά κόψε κάτι. Εδώ θα μιλήσει το Cyberpunk με RTX τώρα και θα κλάψουν μανούλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

1440P/30FPS, interactive movie. Εντάξει καλό είναι δεν λέω, αλλά κόψε κάτι. Εδώ θα μιλήσει το Cyberpunk με RTX τώρα και θα κλάψουν μανούλες.

Και 720p να ήταν πάλι καλύτερα visuals έχει από το 99.9% της pcmr. Ειδικά όσο αναφορά τα character/body και facial animations απέχει έτη φωτός από οτιδήποτε έχω δει (δε βάζω καν το story/setting/gameplay και τις ερμηνείες στην εξίσωση γιατί δεν είναι στα τεχνικά). Wait 4 RT.😁 Δε κουράστηκες? Έχει καταντήσει χειρότερο meme και τα από τα wait 4 vega/navi.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ένα game είναι. Άντε και το God of War. Όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ μέτρια στα visuals..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, GoMaR είπε

αν ειναι η 3080 καλα παει.. :P 

ειτε το GA102-300 (3080ti/3090) με τα 5248 cuda cores ειναι,

είτε  το GA102-400 (titan) με τα 5396 cuda cores

oποιο και να ναι οι διαφορες τους θα να αμελητεες καθως θα περιοριζονται απο τα 350watt tdp

Προσωπικα αμφιβάλλω αν θα μπορει να κρατήσει και σε gaming τα 1935mhz που χε στο benchmark

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Από πού πηγάζει αυτή η προσδοκία να είναι +50% πάνω; Έδωσε ποτέ η NVIDIA τόσο μεγάλο boost από τη μια γενιά στην επόμενη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...