Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere)


holy grail
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Εγώ βλέπω δυνατά price wars..

Μπααα για 2021 βλεπω δικαιολογια χαμηλη διαθεσιμοτητα και για τους 2 αρα και υψηλες τιμες.. Κατι σαν μαντης Καλχας ενα πραμα και συνεπαγομενα και τιμες κρατημενες αναλογικα ψηλα...

Προσωπικα θα ρισκαρω να κανω εκτιμηση οτι ουτε η AMD θα εχει μεγαλο στοκ.. Αρα ο ανταγωνισμος θα ερθει σε δευτερη μοιρα γιατι ο νομος της χαμηλης προσφορας και υψηλης τιμης υπερισχυει σε αυτες τις περιπτωσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ ότι η AMD θα δώσει χαλαρά καλύτερη λύση από την 3070 στα ίδια χρήματα. Το GA104 γενικά δεν το βλέπω καλά..Γι' αυτό ετοιμάζουν το GA102-150 που θα είναι ανάμεσα σε 3070 και 3080.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2020 στις 12:55 ΠΜ, Acmilangr2 είπε

Και εγώ πιστεύω ότι θα βγει 3080ti. Και θα είναι κοντά σε απόδοση με την 3090 με λιγότερη vram. 

Κάτι ήξερες εσύ μιλανέζε τελικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θεωρώ ότι η AMD θα δώσει χαλαρά καλύτερη λύση από την 3070 στα ίδια χρήματα. Το GA104 γενικά δεν το βλέπω καλά..Γι' αυτό ετοιμάζουν το GA102-150 που θα είναι ανάμεσα σε 3070 και 3080.

Ολο ετοιμαζουν και να δουμε τι θα βγει επιτελους στην αγορα.. Εχει ξενερωσει ο κοσμος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχουμε test από DOOM: Eternal σε 4Κ με 3070 να δούμε αν χτυπάει VRAM limitation σαν την 2080 ;

Και στα 2,5κ χτυπάει 8k δεν έχει όμως κάποιο stuttering όπως δείχνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Έχουμε test από DOOM: Eternal σε 4Κ με 3070 να δούμε αν χτυπάει VRAM limitation σαν την 2080 ;

Στο HW Unboxed με 4Κ είναι 20fps πίσω από την 2080Ti και καμιά 30αριά πίσω στα 1% Lows..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ιδέα μου είναι, η δείχνει για 400$ card παρά για 500? σε σχέση με 3080, 2080-2080s, 1080ti,

Δεν θα μου έκανε εντύπωση να φάει price cut στα 450 αν έχει κάτι καλό η amd έτοιμο

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lmao, τίποτα δεν κάνει το νέο compression λοιπόν. Τα 8GB δεν φτάνουν για 4Κ.

Με Ultra textures έρχονται στα ίδια, με Nightmare όμως πέφτει πέλεκυς απ' το Ti.

max.png

lmao.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...