Προς το περιεχόμενο

Razer Deathadder Elite 39,83€


alexakos90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα αρκετά καλό ποντίκι παρότι η ποιότητα της razer που  δεν είναι ότι το καλύτερο.

Χονδρικά :

Είναι κυρίως για Palm users αλλα δεν είναι άσχημο και για claw ή fingertip. Σωστό βάρος( 96g) , έτσι και τσι mouse clicks ( ειδικά αν έχετε Logitech  μπορεί να σας κακοφανεί λίγο αλλά συνηθίζεται ), εξαιρετικός sensor pmw 3389 που είναι ο καλύτερος αυτή τη στιγμή για wired mouse, καλή αίσθηση ροδέλας και rgb για την αίσθηση της καγκουρίλας για όσους την αναζητούν 😂 ( έπρεπε να κάνει συνεργασία με την arnette χαχα )

https://www.skroutz.gr/s/10520217/Razer-Deathadder-Elite.html

 

και στα μεγάλα καταστήματα

https://www.plaisio.gr/gaming-zone/e-sports-accessories/gaming-pontikia/razer-pontiki-deathadder-elite-ensirmato_2615754

https://www.public.gr/product/gaming/pc-controllers/mouses/gaming-mouse-razer-deathadder-elite/prod8300409pp/

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά η γνώμη μου είναι αν και δεν είμαι κάτοχος του εν λόγο ποντικιού πως είναι καλό για τα χρήματα που προσφέρεται .

Επίσης εκεί που θέλω να πατήσω πιο πολύ στο θέμα ποιότητας είναι πως βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και έχω επισκεφτεί τα τελευταία χρόνια κάποια καταστήματα inspot κλπ και τα έχω δει να παίζουν παντού , οπότε εάν έχεις ένα τέτοιο ποντίκι σε internet cafe με 24 ώρη χρήση απο διαφορετικά χέρια gamer μέχρι ελαφριά χρήση και κρατάει , πόσο μάλλον στο σπίτι σου ... 

Χωρίς να θέλω να πάρω κάποιον στον λαιμό μου απλά μια διαπίστωση έκανα σχετικά με το σχόλιο του umbrella ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τιμή δεν έχει αλλάξει ... Πιθανώς θα αλλάξει από δευτέρα μαζί με το Black Friday Week που ακολουθούν όλα τα μεγάλα ελληνικά καταστήματα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, umbrella co. είπε

Αν θελει ας μας γραψει καποιος ιδιοκτητης απο τι πασχει κι αυτο (double click, ροδελα που παει πανω κατω μονη της κλπ).

Το εχω περιπου 2 χρονια. Με έχει βολέψει πάρα πολύ. Με κλικς δεν είχα πρόβλημα αλλά η ροδελα του μου εκανε θόρυβο(τριξιμο ψαξτο και στο google είναι συνηθες φαινομενο στα razer). Το πήγα πίσω razer και μου το αντικατέστησαν και είναι κομπλέ.

Το ειχα παρει στα 80ε. Για τα 40 που ειναι τωρα ειμαι πολυ καλη και τιμια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτοχος του κι εγώ περίπου 2 χρόνια. Μου έβγαλε το πρόβλημα με το διπλό κλικ αλλά μου το αντικατέστησε απευθείας το e-shop, καμιά φορά το πιάνει το τρίξιμο με την ροδέλα αλλά αφού δεν είναι κάτι συχνό και συνεχόμενο δεν μπορώ να το πάω για service διότι θα μου πουν "σε εμάς δεν ακούγετε τίποτα".

EDIT: να προσθέσω πως είναι το πιο βολικό, για τα μεγάλα δάχτυλα μου, ποντίκι που έχω χρησιμοποιήσει. 

Επεξ/σία από frozex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

"από 80€"

57-62ευρω βλεπω στο ιστορικο, οχι 80. Το τελευταιο μαλιστα τριμηνο απο 50 ελαχιστη. Αφαιρειται λοιπον απο τον τιτλο το "απο 80".

Στην μιση αγορα βλεπω εχει σημερα 39.90, ακομα και σε μεγαλους, θα ακολουθησουν νομιζω αυριο μεθαυριο ολοι, οποτε μοιαζει μαλλον τιμη λογω BF απο τον κατασκευαστη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κορυφαίο σχήμα αλλά πλέον βαρύ πολύ, για fps/competitive.

Ότι πρέπει για μεσαία προς μεγάλα χέρια αλλά καλύτερα να κοιτάξετε και τον ανταγωνισμό σε παραπλήσια τιμή με κάποιες λεπτομέρειες που κάνουν τη διαφορά εν έτη 2019 προς 2020.

Φυσικά εάν δεν σας απασχολεί το βάρος τόσο πολύ ( έχει θετικά και αρνητικά ) είναι μια καλή ευκαιρία. Έχει ανεκτή προς καλή ποιότητα κατασκευής. Πολύ καλό σενσορα. Οκ καλώδιο ( όχι όμως paracord , είναι λεπτό braided, μια χαρά, δεν ενοχλεί όσο κάποιο πλαστικού τύπου ), grips δεξιά και αριστερά καλής ποιότητας, ροδέλα με ωραίο  feedback . Για τα double clicks δε γνωρίζω αλλά όσο είστε στην εγγύηση δεν θα έχετε πρόβλημα. 

Νομίζω ότι δεν κρατάει τα color profiles χωρίς την παρουσία του Synapse να τρέχει στο background. Τα dpi levels τα κρατάει όμως. 

Για τους υπολοίπους:

Υπομονή, θα πρότεινα, μη βιαστεί κάποιος, θα παιχτούν κι άλλες προσφορές από ανταγωνιστές 

 

( Είχα κάποτε για 3+ χρόνια το 2013 μοντέλο, πολύ καλό αλλά εδώ κ αρκετό καιρό κοιτάω κάτι εκεί γύρω στα 60-70 γρ. , με τύπου paracord cable, καλά υλικά κατασκευής, grip-y texture coating)

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και στον Γερμανό σε τιμή 40€

https://www.germanos.gr/product/gaming-mouse-razer-deathadder-elite/20351399/

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, MessatsuRoku είπε

Οταν με 55 ευρω παιρνεις Model O και Model D ( σε κανα 2 μηνες ) γιατι να πας στο deathadder που ειναι outdated ? 

Νομίζω Δεκέμβριο κυκλοφορεί αυτό. Και γω να σου πω την αλήθεια περιμένω το D- ( προς τέλη ιανουαρίου μάλλον ) όπως και το Gwolves Skoll mini το οποίο αναμένεται αρχές Φλεβάρη - επιβεβαιωμένο αυτό για το mini. Εχω και γενέθλια το Φλεβάρη :P χααχ

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 hours ago, MessatsuRoku said:

Οταν με 55 ευρω παιρνεις Model O και Model D ( σε κανα 2 μηνες ) γιατι να πας στο deathadder που ειναι outdated ? 

Για να μην πιάνει μπίχλα μέσα στις τρύπες. 😛

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και εγώ απο τα Sevenspots στα 40€, αφού είχα για ατελείωτα χρόνια τον τιμιότατο αυτόν κύριο:

genuine-black-microsoft-usb-basic-optical-mouse-1-0a-w-scroll-wheel-1094-19253564.jpg.f425f2b082cbcca92c3b7367645bea5d.jpg

Βέβαια έχω βρει τον μπελά μου να βρω το σωστό dpi που να ταιριάζει με το παλιό αλλά το πιο σημαντικό, μετά από καμιά ώρα χρήσης άρχισα να έχω ενοχλήσεις στον καρπό. Λέτε να χρειάζεται χρόνος προσαρμογής από το Datsun στην Ferrari;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος 3 DeathAdders, μετά την μόδα του MX518 επι B&B εποχές, σε χρήση με πολλά clicks, CSGO, BF, COD, δεν με άφησε ποτέ.

Το μόνο αρνητικό είναι οταν αλλάζεις πολύ γρήγορα στόχο, πχ απο τέρμα αριστερά σε τέρμα δεξιά, flickάρει, χάνει τον στόχο, κινείται  χαζά. Ξέρω πως είναι λόγω αισθητήρα, η DPI.
Επίσης δεν εχω καταφέρει να το συνδέσω ακόμα με το Synapse αλλα klain.

Κατα τ'άλλα σε αυτά τα χρήματα - ίσως και λίγο πιο κάτω - θα έπαιρνα και 4ο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...