Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ: About MSI K7N2D Series


billpeppas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sotakas , den tha katsw na analwthw.

 

Gia pes mou ti mporei na ftaiei dhld.

Mhpws h karta hxou mhpws?

 

An den exeis asxolh8ei me tis MSI:

K7T Turbo , K7T133 , K7T133A Pro , K7T266A , K7T266 Pro 2-RU , KT3-ARU , KT3 Ultra , KT4V , KT4 Ultra , κλπ κλπ οι οποίες έχουν περάσει εκατομμύρια φορές , και ώρες μπροστά μου , δεν νομίζω πως μπορείς να ασχοληθείς και με το νέο θαύμα της MSI.

 

Αυτό με το FSB , που δεν λειτουργεί η CPU στο κανονικό FSB:

Για μπες σε παρακαλώ μπες μια στο Forum της MSI και δες λίγο τις σελίδες σχετικά με το FSB Problem...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Οπότε τι θα μπορούσα να κάνω;

 

Τώρα δουλεύω με 166MHz FSB. Αν ανεβάσω τον πολ/στη (στο 13?) θα παίζει σαν 3200? θα έχω πρόβλημα με τη θερμότητα? (έχω τη ψύκτρα που έχει το box του Athlon).

 

Και τελικά τι γίνεται; Περιμένω να βγεί κανα BIOS update, ή το πέρνω ως δεδομένο ότι η mobo σε συνδιασμό με το συγκκριμένο επεξεργαστή είναι δυσλειτουργική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mpas kai sou dwsane barton 2500 clockarismeno se 3200 kai den ta shkwnei h syn8esh tou pc sou?

Pantos egw epimenw, h k7n2 delta mou einai braxos me 2500+@3200+ apo thn prwth mera pou thn phra,me 1giga ram me tria diaforetika chip sas parakalw!!

1xinfineon 256/3200

1xbuffalo 256/3200

1xmicron 512/3200

kai douleyoun se dual ddr!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tha dokimasw thn Audigy 2 panw sto MSI K7N2D-L pou mou hr8e proxthes gia dokimes sxetika me to problhma me tis CPUs.

to dokimases h oxi...giati ekei pou nomiza pws lithike to problem.....meta apo 2 meres sinexomnehs litourgias..proxthes sto asxeto...to xanakane...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Audigy δείχνει να είναι ανάλογα με τα κέφια της.

Καλή κ κακή...

διάφορα πράγματα παίζονται.

 

Βεβαίως η Creative έχει παραδεχτεί πως οι drivers είναι γεμάτοι προβλήματα , αλλά εδώ και 5 μήνες περιμένουμε τους Stand-Alone drivers για την σειρά Audigy 2.

 

Συνεχίζω τα τεστ.

Ότι ευρήματα , θα αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

If you have Windows XP, change "ACPI Uniprocessor PC" to "Advanced Configuration and Power Interface (ACPI) PC....

to opoio ginete kata thn diarkia egkatastashs...ws exis

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;299340

Loipon dokimasa afth thn lush kai to provlima lithike::):):)...afta..opoios exeis loipon to idio prvlima....as dokimasei:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Νεότερα περί του θέματος:

Πριν λίγες μέρες η MSI έφαγε μήνυση , " Φτιάχνετε επίτηδες προβληματικές μητρικές " από 2 εταιρίες.

 

Μου ήρθε άλλη μια ( καινούργια φυσικά ) MSI K7N2D-L , μαζί με έναν Athlon XP2500+.

Δουλεύει μόνο με τα jumperάκια για το Safe Boot ( j10 & j11 ).

Όπως έρχεται στο κουτί ( με το Safe Boot - off ) δεν δουλεύει.

Ελπίζω να μην κάψει και αυτή την CPU...

 

Εχθές λαμβάνω μήνυμα από κάποιο παιδί που έχω γνωρίσει σε κάποιο ελληνικό φόρουμ , ότι του κάηκε ο επεξεργαστής...

Ε επειδή δεν θυμόμουν το σύστημά του , ρώτησα τι μητρική είχε...

MSI K7N2D-L παρακαλώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολόκληρη η σειρά αυτής της μητρικής φίλε billpeppas πρέπει να έχει πρόβλημα ... συμφωνώ μαζί σου, κι είμαι από αυτούς που έχουν κάψει επεξεργαστή... χωρίς Overclocking στη συγκεκριμένη περίπτωση ... μάλιστα δεν μπόρεσα να καταλάβω γιατί, αφού η εν λόγω εταιρεία διακρίνεται για τα καλούδια προστασίας της ... το μόνο σίγουρο έιναι πως δε θα την προτιμήσω ξανά ... :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...