Προς το περιεχόμενο

[Powerline]TP-LINK TL-PA7010P KIT AV1000 PASSTHROUGH e-shop.gr 39,90€


AstaNaPane7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To TP-LINK TL-PA7010P KIT v1 σε προσφορά Black Friday από το e-shop.gr :

https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-pa7010p-kit-av1000-gigabit-passthrough-powerline-starter-kit-p-PER.612699 

Ανταγωνισμός από 49,9€ (χωρίς να υπολογίσουμε και τυχόν μεταφορικά): 

https://www.bestprice.gr/item/2155031315/tp-link-tl-pa7010pkit.html?seq=1

https://www.skroutz.gr/s/11079705/TP-LINK-TL-PA7010P-KIT-v1.html

 

PER.612699.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Liapisftw είπε

Παίδες τι ακριβώς κανουν αυτα

Χρησιμοποιούν την ήδη υπάρχουσα καλωδίωση του σπιτιού σου προκειμένου να μεταφέρουν το ίντερνετ σε σημεία στα οποία είτε δε φτάνει το WiFi είτε δεν υπάρχει διαθέσιμο πριζακι για Ethernet.

Επεξ/σία από Kenshin_Himura
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα πριν 1 μηνα περιπου στα 38 απο τον Κωτσόβολο. 

Παιζει αριστα στην γραμμη μου vdsl 50 και μου δινει ολη την ταχυτητα.

Σχετικα με αυτο, υπαρχει περιπτωση να βρω μια συσκευή μα βαλω και σε αλλο δωματιο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάποιο παλιότερο μοντέλο της TPLINK που έχω, γενικότερα χρησιμοποιώ περίπου 5-6 τέτοια στο σπίτι σε ένα συνολικό lan, άρα μπορείς να βάλεις όσα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

12 λεπτά πριν, vaggospro είπε

Είναι καλύτερο από ένα USB wifi adapter των 30 ευρώ; Θέλω να το βάλω σε σταθερό υπολογιστή και η απόσταση από ρούτερ είναι 10 μέτρα ( και 2 τοίχους).

Είναι καλύτερο  γιατί με βάση την τοποθεσία το σήμα φαίνεται να έχει απώλειες (τέσταρε το και με κανά Wifi Analyzer με το κινητό) ενώ θα επιβαρύνεις και το Wifi με μία ακόμα συσκευή.

Απλά φρόντισε να το κουμπώσεις κατευθείαν πάνω σε τοίχο και όχι σε πολυμπριζα.

Η ταχύτητα 1000Mbps είναι ονομαστική και αφορά μαζί downlink & uplink αλλα και τα μισά να πιάσεις είναι πάνω από τα 100Mbps που συναντάς συνήθως στα οικιακά δίκτυα. 

20 λεπτά πριν, xelidoni είπε

Μπορώ να το συνδέσω πάνω σένα switch που έχω για να συνδέσω tv, ps4 ,Media player

Ναι αυτό έχω κάνει και εγώ στο σαλόνι. Έχει να ρυθμίσεις και προφίλ σύνδεσης (streaming, gaming κ.ά.) μέσω του app για τον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AstaNaPane7 είπε

Είναι καλύτερο  γιατί με βάση την τοποθεσία το σήμα φαίνεται να έχει απώλειες (τέσταρε το και με κανά Wifi Analyzer με το κινητό) ενώ θα επιβαρύνεις και το Wifi με μία ακόμα συσκευή.

Απλά φρόντισε να το κουμπώσεις κατευθείαν πάνω σε τοίχο και όχι σε πολυμπριζα.

Η ταχύτητα 1000Mbps είναι ονομαστική και αφορά μαζί downlink & uplink αλλα και τα μισά να πιάσεις είναι πάνω από τα 100Mbps που συναντάς συνήθως στα οικιακά δίκτυα. 

Ναι αυτό έχω κάνει και εγώ στο σαλόνι. Έχει να ρυθμίσεις και προφίλ σύνδεσης (streaming, gaming κ.ά.) μέσω του app για τον υπολογιστή.

Θέματα με υπερθέρμανση είχες ποτέ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, AstaNaPane7 είπε

Είναι καλύτερο  γιατί με βάση την τοποθεσία το σήμα φαίνεται να έχει απώλειες (τέσταρε το και με κανά Wifi Analyzer με το κινητό) ενώ θα επιβαρύνεις και το Wifi με μία ακόμα συσκευή.

Απλά φρόντισε να το κουμπώσεις κατευθείαν πάνω σε τοίχο και όχι σε πολυμπριζα.

Η ταχύτητα 1000Mbps είναι ονομαστική και αφορά μαζί downlink & uplink αλλα και τα μισά να πιάσεις είναι πάνω από τα 100Mbps που συναντάς συνήθως στα οικιακά δίκτυα. 

Ναι αυτό έχω κάνει και εγώ στο σαλόνι. Έχει να ρυθμίσεις και προφίλ σύνδεσης (streaming, gaming κ.ά.) μέσω του app για τον υπολογιστή.

Τι εννοεις να ρυθμισεις προφιλ συνδεσης;;; Ποιο ειναι αυτο το app; εχω ενα παλαιότερο μοντέλο της tp link , και δεν έχω κάνει τίποτα. Απλά το έβαλα πρίζα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, spy_vlsi είπε

Παιδια καποιος που γνωριζει ας απαντησει.

Αυτα του θεματος ή αυτα απο τον Γερμανο ειναι καλυτερα?

Επισης θελω να ρωτησω αν αυτα του θεματος εχουν 2 θυρες ethernet (οπως του Γερμανου) ή μια.

Επεξ/σία από crom251
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, crom251 είπε

Παιδια καποιος που γνωριζει ας απαντησει.

Αυτα του θεματος ή αυτα απο τον Γερμανο ειναι καλυτερα?

Επισης θελω να ρωτησω αν αυτα του θεματος εχουν 2 θυρες ethernet (οπως του Γερμανου) ή μια.

τα 7010 ειναι καλυτερα είναι καλύτερα καθώς ειναι 1000αρια.

του γερμανου ειναι 400αρια και επι της ουσίας μικρότερη ταχύτητα στο εσωτερικό δίκτυο. Προσωπικά θα κοίταγα τι ανάγκες έχω καθώς το να έχει 2 εξόδους ethernet ειναι πάντα χρήσιμο καθώς συνήθως έχουμε παραπάνω από μια συσκευες για σύνδεση. αν βολέυεσαι με 1 εξοδο πας καρφί στα πρώτα.

Έχω τα 7020 και δεν έχουν αποσυνδεθεί ποτέ και ούτε θέμα με υπερθέρμανση.

5 λεπτά πριν, vaggospro είπε

Και εγώ την ίδια ερώτηση θα έκανα, για υπολογιστή που θα παίζει παιχνίδια και θα τοποθετηθεί επάνω πολύμπριζο APC

μην τα βάλεις πανω στο πολύμπριζο. βαλτα πριν και το πολύμπριζο πάνω τους καθως ειναι passthrough

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...