Προς το περιεχόμενο

[GPU] Sapphire RX 5700 XT 8GB Pulse - 369 € @ plaisio.gr [ΤΕΛΟΣ]


Gladiator21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεκίνησα με σκοπό να κάνω update από 2600k σε 3700x και να παραμείνω με την 980Ti για τώρα, αλλά με αυτά που βλέπω και σαν παρορμητικός που είμαι θα καταλήξω με καμιά RX 5700XT στο 10% load και μπουκάλια στο τέρμα! :D Παρακαλώ να κρυφτεί το post γιατί το ταμείο είναι μείον! :P 

Επεξ/σία από Giannos7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Ο 3600 + 5700 xt ειναι το απολυτο VFM για gaming  νομιζω δε χρειαζεται παραπανω .

Όντως, αλλά το πλαίσιο δεν λέει να βγάλει τον 3600 σε καλή προσφορά. Ελπίζω για Cyber Monday.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, VasKag είπε

οσοι κανετε παραγγελια σας βγαζει παραλαβη απο το καταστημα?

Στους όρους των προσφορών της black Friday λέει δεν μπορείς να κρατήσεις προϊόντα σε καταστήματα, ούτε ηλεκτρονικά ούτε με τηλέφωνο. Άρα είτε παράδοση στο σπίτι είτε τσεκαρεις διαθεσιμότητα σε μαγαζί και πας την παίρνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπίζω να αξίζει το +50 ευρώ από την απλή. Είμαι τεμπέλης τα τελευταία χρόνια δε πειράζω τις κάρτες γραφικών με overclock, μόνο κανα cpu :P

Περισσότερο με ενδιαφέρει σε 2560Χ1440 καθώς προσπαθώ να ανέβω όσο γίνεται πιο... οικονομικά σε αυτή την ανάλυση 

Απ ότι διαβάζω για να φέρεις κοντά την απλή θέλει bios mod+ uv + oc / power limit - χαχα φοβάμαι κιόλας τα πειράγματα ( έχω να πειράξω κάρτα από την gtx 770 )

Ρωτάω και για λογαριασμό του φίλου μου @ulb καθώς ψάχνουμε και οι 2 κάρτα αυτές τις μέρες.

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω τι να κάνω.Είμαι έτοιμος να την αγοράσω αλλά έχω gsyng monitor me 240 hz .Με έχει δέσει η nvidia :P

Η πλάκα είναι οτι τουλάχιστον στο apex legends που παίζω ειτε κλείστο είτε ανοιχτό το ίδιο μου φαίνεται.

Επεξ/σία από ivyhae
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ελπίζω να αξίζει το +50 ευρώ από την απλή. Είμαι τεμπέλης τα τελευταία χρόνια δε πειράζω τις κάρτες γραφικών με overclock, μόνο κανα cpu :P

Περισσότερο με ενδιαφέρει σε 2560Χ1440 καθώς προσπαθώ να ανέβω όσο γίνεται πιο... οικονομικά σε αυτή την ανάλυση 

Απ ότι διαβάζω για να φέρεις κοντά την απλή θέλει bios mod+ uv + oc / power limit - χαχα φοβάμαι κιόλας τα πειράγματα ( έχω να πειράξω κάρτα από την gtx 770 )

Ρωτάω και για λογαριασμό του φίλου μου @ulb καθώς ψάχνουμε και οι 2 κάρτα αυτές τις μέρες.

Αξιζει για πλακα τα +50 ευρω απο την απλη 5700 αν δεν φλασαρεις την απλη 5700. 15% καλυτερες επιδοσεις δινει για 1440p ειναι λουκουμι. 2-3fps πισω απο 2070super σε DX12/VULKAN παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αξιζει για πλακα τα +50 ευρω απο την απλη 5700 αν δεν φλασαρεις την απλη 5700. 15% καλυτερες επιδοσεις δινει για 1440p ειναι λουκουμι. 2-3fps πισω απο 2070super σε DX12/VULKAN παιχνιδια.

Η ΧΤ λογικά αν ανέβει υποθετικά κ αυτή πάλι δεν μπαίνει μπροστά ακόμα και από την "πεπραγμένη" απλή;

Anyway ελπίζω να έκανα καλή αγορά καθώς θυσίασα δίσκο 500αρη/ssd για την διαφορά τιμής. Δεν ακυρώνω τελικά την απλή γιατί έχει αποσταλεί ήδη μπας και παραλάβει φίλος ή άλλο άτομο από το νησί.

 

Τώρα προς Νιτρο θα κοιτούσα λόγω εμφάνισης αν έπαιζε στα 389 αλλά οκ. Είναι και στο όριο μου η Pulse XT αν βγάλεις κανα 20αρικο το παιχνίδι ( 349 )

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Η ΧΤ λογικά αν ανέβει υποθετικά κ αυτή πάλι δεν μπαίνει μπροστά ακόμα και από την "πεπραγμένη" απλή;

Anyway ελπίζω να έκανα καλή αγορά καθώς θυσίασα δίσκο 500αρη/ssd για την διαφορά τιμής. Δεν ακυρώνω τελικά την απλή γιατί έχει αποσταλεί ήδη μπας και παραλάβει φίλος ή άλλο άτομο από το νησί.

Σε ιδια συχνοτητα απλη/xt ειναι καπου 6-7% πιο μπροστα η XT λογω των 4CU cores που εχει παραπανω. 36 εναντι 40. Αρκετες απλες ομως βαρανε 1900+mhz με φλασαρισμα. Δεν το κανει ο καθενας ομως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ivyhae είπε

Δεν ξέρω τι να κάνω.Είμαι έτοιμος να την αγοράσω αλλά έχω gsyng monitor me 240 hz .Με έχει δέσει η nvidia :P

Η πλάκα είναι οτι τουλάχιστον στο apex legends που παίζω ειτε κλείστο είτε ανοιχτό το ίδιο μου φαίνεται.

Μάλλον η nvdia θα ανοίξει την υποστήριξη του gsync και σε άλλες κάρτες.

https://www.pcgamesn.com/nvidia/g-sync-amd-support?amp

Το ερώτημα βέβαια είναι αν θα ισχύει για τα νέα μόνιτορ μόνο, ή θα δουλεύει και στα παλιότερα...

Επεξ/σία από Pandelas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...