Προς το περιεχόμενο

[NC Headphones] Bose 700, 334,87€ @ amazon.fr


imvrios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο διάδοχος των QC 35 II, τα οποία κατέχω και δηλώνω απόλυτα ευχαριστημένος, στα 334,87€: https://www.amazon.fr/dp/B07Q9MJKBV?m=A1X6FK5RDHNB96

Έχω κρυφή ελπίδα και για καλύτερη προσφορά τις επόμενες ημέρες αλλά δεν είναι βέβαιο. Στα διάφορα amazon έχουν παίξει τις προηγούμενες ημέρες μερικές πολύ καλές εκπτώσεις στα smart speakers της Bose.

Ελλάδα από 420€ αλλά σε ελάχιστα καταστήματα και μόνο skroutzομάγαζα: https://www.skroutz.gr/s/19536146/Bose-700-Black.html

Με 11 επίπεδα (από 3) ελέγχου του noise cancellation, touch controls και πολύ καλό μικρόφωνο για κλήσεις χωρίς προβλήματα. Και ιδιαίτερο, cool design.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη σου λέω ψέμματα, εγώ έτσι τα έχω καταλάβει και αξιολογήσει αυτά τα ακουστικά αλλά μπορεί να έχεις δίκιο εσύ.

Απλώς σε αυτή την περίπτωση δε καταλαβαίνω τον ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης των Bose 700.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γράφω μερικά σχόλια απλά για να βοηθήσω.

Τα κοιτάω εδώ και καιρό (>6 μήνες) γιατί θέλω να πάρω ακουστικά και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα Bose QC2 και Sony XM3. Αν κάποιος τα έχει ας πει μια γνώμη.

1. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος και γω ότι είναι διάδοχος καθώς έχουν αλλάξει σχεδιαστική γραμμή και κατηγορία κοινού καθώς πάνε περισσότερο στο design παρά στην άνεση. Πολλοί λένε ότι δεν είναι τόσο άνετα όσο τα κορυφαία QC.

2. Πολλά προβήματα εξ αρχής, καθώς πλέον χρειάζεται εφαρμογή στο κινητό για τις διάφορες λειτουργίες. Επίσης, υποχρεωτικά registration αλλιώς δεν δουλεύουν!

3. Τα QC σε πολύ καλή τιμή αλλα χειρότερο ANC από ότι στο παρελθόν με το νέο και τελευταίο firmware, προφανώς για να έχει νόημα η είσοδος στην αγορά των 700, καθώς δεν είχαν τρομερές διαφορές.

4. Η τιμή αυτή βγαίνει συχνά εδώ και καιρό, μην τρέχετε άδικα αν δεν είστε σίγουροι. Σε σχέση με Ελλάδα δεν το συζητάμε. Μέχρι πριν 1 μήνα δεν τα είχαν καν εδώ, γιατί έψαχνα στη Θεσσαλονίκη μήπως και τα δοκιμάσω πριν τα αγοράσω αλλά φευ..

 

5. Προσφορά τα QC2 σε Amazon De κάτω από τα 240 https://www.amazon.de/dp/B0756CYWWD

 

 

 

Επεξ/σία από Georgegr3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Georgegr3 είπε

Γράφω μερικά σχόλια απλά για να βοηθήσω.

Τα κοιτάω εδώ και καιρό (>6 μήνες) γιατί θέλω να πάρω ακουστικά και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα Bose QC2 και Sony XM3. Αν κάποιος τα έχει ας πει μια γνώμη.

1. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος και γω ότι είναι διάδοχος καθώς έχουν αλλάξει σχεδιαστική γραμμή και κατηγορία κοινού καθώς πάνε περισσότερο στο design παρά στην άνεση. Πολλοί λένε ότι δεν είναι τόσο άνετα όσο τα κορυφαία QC.

2. Πολλά προβήματα εξ αρχής, καθώς πλέον χρειάζεται εφαρμογή στο κινητό για τις διάφορες λειτουργίες. Επίσης, υποχρεωτικά registration αλλιώς δεν δουλεύουν!

3. Τα QC σε πολύ καλή τιμή αλλα χειρότερο ANC από ότι στο παρελθόν με το νέο και τελευταίο firmware, προφανώς για να έχει νόημα η είσοδος στην αγορά των 700, καθώς δεν είχαν τρομερές διαφορές.

4. Η τιμή αυτή βγαίνει συχνά εδώ και καιρό, μην τρέχετε άδικα αν δεν είστε σίγουροι. Σε σχέση με Ελλάδα δεν το συζητάμε. Μέχρι πριν 1 μήνα δεν τα είχαν καν εδώ, γιατί έψαχνα στη Θεσσαλονίκη μήπως και τα δοκιμάσω πριν τα αγοράσω αλλά φευ..

5. Προσφορά τα QC2 σε Amazon De κάτω από τα 240 https://www.amazon.de/dp/B0756CYWWD

Εγώ έχω τα XM2 από πέρσι και περιμένω τα QC3.. Τα QC2 ήταν πιο άνετα αλλά είχαν λίγο χειρότερο NC από τα Sony. Στον Κωτσο στο ΙΚΕΑ τα είχα δοκιμάσει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Arkin είπε

Noise cancelling QC35II VS 700 VS XM3. Τα DB ειναι ποση ενταση κοβει απο καθε συχνοτητα.

700

700.png

QC35II

qc.png

XM3

Screenshot-1.png

Από ποιά σελίδα είναι αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...