Προς το περιεχόμενο

[Αφυγραντήρας] PRIMO PRDH-45002 16lt @Praktiker 99,50€


Jason15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.praktiker.gr/p/afygrantiras-ilektronikos-primo-prdh-45002-108714

Ο πιο φτηνός στα 16lt στο σκρουτζ.

Σκρουτζ απο 140 χωρίς μεταφορικά:

https://www.skroutz.gr/s/20593850/Primo-PRDH-45002.html

  • Αποσπώμενο και πλενόμενο φίλτρο.
  • Χρονοδιακόπτης 24 ωρών & ρύθμιση επιπέδου υγρασίας.
  • Φίλτρο 2 σε 1: Ιονισμού και Ενεργού άνθρακα.
  • Μέγιστη αφύγρανση: 16 Lt / 24 h.
  • Μέγιστο επίπεδο θορύβου: 42 dΒ.
  • Είναι ιδανικό για δωματία μέχρι 80 m2.
  • Ροή αέρα: 130 m3/h.
  • Συμπιεστής 400W
Επεξ/σία από Jason15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη τιμη και εννοειται ειναι προσφορα αλλα θα το σκεφτομουνα πραγματικα να δωσω παραπανω χρηματα και να επαιρνα τον Toyotomi ZEN2 TDE-16TND18.

Ο μονος λογος που μπορει να το εκανα αν μπορουσα ν'ανεβω σε μπατζετ ειναι οτι ο Primo καιει 400watt και ο Toyotomi 180watt.

Mπορει να κανω και λαθος που το σκεφτομαι ετσι αλλα θεωρω οτι ειναι πολλα τα 400watt οταν ο 24αρης Morris που πηρα καιει 275watt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Πολυ καλη τιμη και εννοειται ειναι προσφορα αλλα θα το σκεφτομουνα πραγματικα να δωσω παραπανω χρηματα και να επαιρνα τον Toyotomi ZEN2 TDE-16TND18.

Ο μονος λογος που μπορει να το εκανα αν μπορουσα ν'ανεβω σε μπατζετ ειναι οτι ο Primo καιει 400watt και ο Toyotomi 180watt.

Mπορει να κανω και λαθος που το σκεφτομαι ετσι αλλα θεωρω οτι ειναι πολλα τα 400watt οταν ο 24αρης Morris που πηρα καιει 275watt.

Σωστά θα το βάλω και στη περιγραφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, juve11 είπε

Όντως πολλά βατ... Κι εγώ πάω για τον toyotomi , καλύτερα να τα δώσω τώρα ,παρά μετά στο ρεύμα

η διαφορά των Watts -με τιμη 0,17€/kWh- σε χρήματα είναι 0,037€. Για να πιάσεις τη διαφορά τιμής Toyotomi - Primo (60€) θέλεις 1600 ώρες λειτουργίας δλδ 200 μέρες λειτουργίας (ας πούμε 8h/ημέρα) περίπου 2 χρόνια ανάλογα βέβαια και τη χρήση.(δεν τον λειτουργείς όλο το χρόνο προφανώς). Πλεονέκτημα του Primo είναι και τα 3 χρόνια εγγύηση του Praktiker.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, theo93 είπε

Για ένα σπίτι μάξ 60τμ είναι καλός;

Από θόρυβο πως θα είναι, εγώ έχω ένα Carrier CDT-165E3 και είμαι σχετικά ικανοποιημένος.

Για 80 τμ λέει ότι είναι. 42 db θόρυβο. Από ότι έχω δει γενικώς αυτοί των 100€ 42-43 db λένε. Ο δικός σου πόσο είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...