Προς το περιεχόμενο

[Monitor] AOC 24G2U (IPS, 1080p, 144Hz, Freesync) // @Amazon.fr @185.19€ τελική [ΤΕΛΟΣ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Overdrive set to strong is significantly faster than the VG240Y Pbiip and doesn't have overshoot issues that the VG240Y Pbiip has at extreme.  

*

Ειδικότερα σε ένα μόνιτορ κοιτάω να έχει α) γερή κατασκευή/ β) καλή βάση/ γ) ελάχιστα bezel + καλά specs φυσικά ανάλογα τη τιμή

Μεταξύ των δύo: ίδιο πανελ είναι (panda).

Στη σύγκριση για τις δικές μου προτιμήσεις; - θα επέλεγα AOC.

*Επίσης έχει πιο ισχυρή βάση συγκριτικά λένε αρκετοί, κάτι που ψάχνω ( η προηγούμενη lg που είχα πήγαινε σαν βάρκα σε θαλασσοταραχή πέρα δώθε οπότε πλέον κοιτάω και το χαρακτηριστικό αυτό )

Οποια βρεθεί φθηνότερη τώρα θα πρότεινα σε όποιον ψάχνει. 

Για την Acer φοβάμαι το quality control .  Αλλά δεν παίρνω όρκο για καμιά εταιρεία ούτε και για την AOC

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, panagiotis54 said:

Εδω παντως


ο τυπος καταληγει πως η Acer VG240Y Pbiip ειναι καλυτερη....και εαν και εφοσον δεν κανω λαθος... η οποια πανω κατω εχει ιδια τιμη με την aoc.

 

Αυτό κατάλαβες? Έχουν το ίδιο πάνελ. Με λίγο διαφορετικό tuning η μία έχει καλύτερα χρώματα ή aoc καλύτερο overdrive. Η διαφορά είναι η aoc έχει καλύτερο stand και η Acer δεν έχει dp καλώδιο. Και οι δύο δεν υπάρχουν στην Ελλάδα οπότε καλό περίμενε. 

Αυτός την προτείνει/αλλάζει γτ η Acer είχε παίξει στα 150 την Black Friday. 

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το calibration επειδη δοκιμασα αρκετα μιας και οσα βρηκα απο sites δν μ εκαναν οποιος θελει μπορει να δοκιμασει τα εξης 

Color temp: sRGB

Overdrive: Strong

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες μετά από 1 μήνα σχεδόν από την ημέρα της παραγγελίας μου επιτέλους παρέλαβα από Κοτσόβολο σήμερα 15/12 το μόνιτορ AOC 24G2U, αν και μου είχαν πει τηλεφωνικός ότι το μόνιτορ θα είναι στο κατάστημα που ζήτησα από τις 12/12/19. Οπότε αν κάποιος ενδιαφέρεται ας κάνει ένα τηλέφωνο να μάθει αν φέρανε καινούργιο απόθεμα η απλά φέρανε τα κομμάτια στο άτομα που είχαν προλάβει να τα παραγγείλουν (νομίζω ότι ισχύει το 2ο), γιατί από ότι βλέπω εξακολουθεί να μην υπάρχει πια η οθόνη στο σαιτ τους. Καλές γιορτές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...