Προς το περιεχόμενο

TP-Link WiFi Router AC1200 Archer C50 25€


dimitrisg55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

100 αρες είναι οι Ethernet εχ κρίμα .

Όντως 100αρες είναι. Ξενέρωσα πάρα πολύ. Εάν και το σκέφτομαι ακόμη και τώρα να το πάρω

Έχω 120αρα σπίτι και για αυτό με προβληματίζει. Εάν και 120/120 δεν πρόκειται να πιάσω θα είναι σημαντική βελτίωση σε σχέση με τα 30 που πιάνω τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αντικατάσταση ενός Asus dsl-n14u, αξίζει;

Η γραμμή έιναι 24αρα και πιάνει περίπου 7mbps. Επίσης, πιο πολύ το θέλω για το 5Ghz WiFi για να στρημάρω μέσω steam link. Κάνει για την περίπτωσή μου;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Mpiftekis είπε

Για αντικατάσταση ενός Asus dsl-n14u, αξίζει;

Η γραμμή έιναι 24αρα και πιάνει περίπου 7mbps. Επίσης, πιο πολύ το θέλω για το 5Ghz WiFi για να στρημάρω μέσω steam link. Κάνει για την περίπτωσή μου;

Ευχαριστώ.

Ίσως να ήταν καλύτερο να πας σε ένα καλύτερο modem/router και όχι σκέτο router

Και εγώ για τα 5ghz το θέλω επειδή γίνεται χαμός επειδή από 2.4 GHz δίκτυα και κάνουν παρεμβολές. @Mpiftekis 7 πιάνεις με wifi η με Ethernet. Εάν πιάνεις 7 με Ethernet πόσο πιάνεις με wifi?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη μπλέξετε με κάτω απο 1300Μbps στα 5GHz (αυτό έχει 867Mbs). Κάτοχος του Dlink Nighthawk D7000 Modem/Router (1300+600Mbps) και με 4 συσκευές στα 5GHz μπορώ να πω ότι την ψιλοακούει (άσχετα με την DSL).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, geodimis είπε

Μη μπλέξετε με κάτω απο 1300Μbps στα 5GHz (αυτό έχει 867Mbs). Κάτοχος του Dlink Nighthawk D7000 Modem/Router (1300+600Mbps) και με 4 συσκευές στα 5GHz μπορώ να πω ότι την ψιλοακούει (άσχετα με την DSL).

Netgear, οχι Dlink. Εγω του εχω πανω απο 10 συσκευες 5GHz και δεν τρωει κανενα κολλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το netgear ειναι 2 κατηγοριες πανω σε ποιοτητα και παλι βγαζει χιλια μυρια θεματα . Δες και το Mi router 4A στα ιδια λεφτα περιπου .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι μου έχω 120/120 συμμετρική, με το παλιό ρουτερ με καλώδιο πιάνω κανονικά την πλήρη ταχύτητα και με wifi (2.4ghz) 50/50 εάν είμαι δίπλα του, και στο παραδιπλανό δωμάτιο γύρω στα 20. Με το νέο ρουτερ πιάνω 95 δίπλα του και 92 στο παραδιπλανό δωμάτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Το netgear ειναι 2 κατηγοριες πανω σε ποιοτητα και παλι βγαζει χιλια μυρια θεματα . Δες και το Mi router 4A στα ιδια λεφτα περιπου .

Αυτό, Είναι και gigabit και έχει και πολύ καλή ισχύ και κάλυψη χώρου. Στα 5GHz πάντως το σήμα πέφτει πολύ πιο γρήγορα από εμπόδια - στο δικό μου ενώ πιάνω το 2,4 μέχρι το επόμενο τετράγωνο τα 5GHz οριακά πιάνει στο πιο μακρινό δωμάτιο. Πιάνει πάντως και τερματίζει την 50αρα γραμμή μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...