Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data με χαμηλότερη τιμή δίνει η Wind


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς το δίκτυό της είναι απαράδεκτο στην επαρχία και μακριά από πόλεις, οπότε και τσάμπα να τα δίνει είναι άχρηστο. Στις πόλεις είναι εύκολο να βρεις έτσι κι αλλιώς σε περίπτωση ανάγκης wifi. Το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στα δύσκολα το χρειάζεσαι, ταξίδια απομακρυσμένες περιοχές κ.λ.π. εκεί δυστυχώς η wind πατώνει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, orlox είπε

Συγγνώμη, γιατι κραζετε; πρώτη φορά βλέπω όντως απεριόριστα. Δεν είναι ένα βήμα θετικό;

Τα όντως απεριόριστα που τα είδες όταν μετά από τα 15 γιγα έχεις 1Mbps ταχυτητα, που είναι σαν να μην έχεις?

Αυτό λέγεται κοροϊδεύω τον κόσμο για να νομίζει πως έχει απεριόριστα

Επεξ/σία από Nero55
  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, polemikos είπε

(μετά την κατανάλωση των 15GB σε πλήρη ταχύτητα εντός Ελλάδος ισχύει απεριόριστη χρήση mobile internet εντελώς δωρεάν με μειωμένη ταχύτητα έως 1 Mbps).

 

spacer.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nero55 είπε

Τα όντως απεριόριστα που τα είδες όταν μετά από τα 15 γιγα έχεις 1Mbps ταχυτητα, που είναι σαν να μην έχεις?

Αυτό λέγεται κοροϊδεύω τον κόσμο για να νομίζει πως έχει απεριόριστα

Καταρχην τα 15 gb τα καταναλώνεις πολύ δυσκολα

Οσον αφορά την αλαγη μετα σε 1gb πιστεψε με ειναι πολύ πολύ αρκετο για να κανει τα πάντα στο κινητο σου

Ημουν κεφαλλονια και το ξεσκισα στην κυριολεξια

Πρωτα ρωτα αυτους που εχουν εμπειρια απο την υπηρεσια και μετα μπορεις να πεις "κοροιδευει τον κοσμο για να νομιζει πως έχει απεριοριστα"

Η μήπως να αναφερω την τραγικη μου εμπειρια με την Cosmote για τον όρο απεριοριστα και την χρέωση που είχα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

Καταρχην τα 15 gb τα καταναλώνεις πολύ δυσκολα

Οσον αφορά την αλαγη μετα σε 1gb πιστεψε με ειναι πολύ πολύ αρκετο για να κανει τα πάντα στο κινητο σου

Ημουν κεφαλλονια και το ξεσκισα στην κυριολεξια

Πρωτα ρωτα αυτους που εχουν εμπειρια απο την υπηρεσια και μετα μπορεις να πεις "κοροιδευει τον κοσμο για να νομιζει πως έχει απεριοριστα"

Η μήπως να αναφερω την τραγικη μου εμπειρια με την Cosmote για τον όρο απεριοριστα και την χρέωση που είχα?

Αν καταναλώνεις δύσκολα τα 15gb τότε πρέπει να πας σε άλλο πρόγραμμα, τα "απεριόριστα" απευθύνονται σε κατηγορία που χρησιμοποιεί συνέχεια δεδομένα.

Όσον αφορά την ταχύτητα δεν είναι 1Gb όπως γράφεις, είναι 1Mbps, έχει τεράστια διαφορά.(Μετριέται ανά δευτερόλεπτο η ταχύτητα, αυτό που γράφεις είναι τελείως λάθος)

Με 1Mbps άντε να στείλεις κάνα μήνυμα και αυτό με τα 1000 ζόρια, ούτε καν 720p video δε βλέπεις 

Ανέφερε ότι θες, το θέμα εδώ σχετίζεται με τη wind 

Επεξ/σία από Nero55
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iCyd είπε

Η wind παίζει να είναι κυρίαρχη εταιρεία με φοβερές καινοτομίες . 

Έχει πρωτοπορήσει στον τομέα της , π.χ έχει καταφέρει να μην εχεις σήμα μέσα στο ίδιο σου το σπίτι (No service) ενώ αντίστοιχες εταιρείες να έχουν "σήμα καμπάνα" που έλεγε και το σποτ.

Της αξίζουν συγχαρητήρια 👏👏

Είχα κι εγώ θέμα, παλιά όμως, δεν έχει κοινό δίκτυο πλέον η Vodafone με τη Wind;

Δεν είναι 2 πλέον; Cosmote και Vodafone/Wind;

24 λεπτά πριν, Nero55 είπε

Τα όντως απεριόριστα που τα είδες όταν μετά από τα 15 γιγα έχεις 1Mbps ταχυτητα, που είναι σαν να μην έχεις?

Αυτό λέγεται κοροϊδεύω τον κόσμο για να νομίζει πως έχει απεριόριστα

Ξέρεις καμία εταιρεία πουθενά, εκτός Ελλάδος εννοώ, που όντως να δίνει πραγματικά απεριόριστα mobile data;

Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω, δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα με το mobile internet.

Με το σταθερό που ασχολούμαι περισσότερο ξέρω ότι υπάρχουν και χειρότερα, στην Αμερική έχουν ογκοχρέωση στο σταθερό internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να λέμε τα σύκα - σύκα και την σκάφη - σκάφη.
Ανέκαθεν κάποιοι είχαν προβλήματα με κάποια από τις εταιρείες ή όλες.
Για παράδειγμα η Vodafone έχει σήμα και ένα τυπικό 3G στην κατασκήνωση στην Ραφήνα και εγώ με την Cosmote έπαιρνα τα @@ μου και δεν είχα ούτε για δείγμα σήμα.
Ούτε μια απλή κλήση να μην μπορώ να κάνω.

Στην Κυψέλη που μένω, στον 1ο όροφο έχω με το ζόρι 1-2 μπάρες και πολλές φορές χάνω κλήσεις.
Μου έρχεται ειδοποίηση μετά ότι είχα κλήση από τον τάδε αριθμό...

Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο στην εμπειρία του χρήστη με την εκάστοτε εταιρεία.
Ας αρκεστούμε στο ότι όλες οι εταιρείες έχουν πρόβλημα και καλό είναι, πριν επιλέξουμε εταιρεία να κάνουμε μια έρευνα με ποια εταιρεία είναι ευχαριστημένοι οι χρήστες στις περιοχές που κινούμαστε... Αλλιώς, το παίζουμε στοίχημα και ότι μας κάτσει. (Θεωρητικά έχουμε το δικαίωμα στο πρώτο 12 ήμερο νομίζω να αλλάξουμε πάροχο αν δεν είμαστε ευχαριστημένοι, αν είμαι λάθος στο σημείο αυτό ας με διορθώσει κάποιος)

Στο θέμα με τα Data.
Όλες οι εταιρίες δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο.
Απεριόριστα  = 15GB και μετά κλείνουν την κάνουλα και μας δίνουν internet με το σταγονόμετρο.
Νομίζω δεν χρειάζεται να αναφέρουμε ότι 1Mbps δεν φτάνει για τίποτα! (Εποχές DSL στο μακρινό 2003)

Επίσης όλες οι εταιρείες, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος, έχουν όριο ημερήσιο το οποίο είναι 3GB.
Δηλαδή ακόμη και να θέλεις να σπαταλήσεις τα 15GB σε μια μέρα, πρακτικά δεν μπορείς γιατί μετά τα 3GB θα κοπεί η σύνδεση σου και ΔΕΝ μπορούν να κάνουν τίποτα για να στο ανοίξουν.

--- 

Άρα πραγματικά ελεύθερο & απεριόριστο internet στην κινητή τηλεφωνία ΔΕΝ υπάρχει.
Είναι οι μεγαλύτεροι νταβάδες στον χώρο της τεχνολογίας.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω:
1) Τις χρεώσεις τους που είναι τραγικές
2) Την μην δυνατότητα πραγματικών απεριόριστων δεδομένων.
3) Γιατί πληρώνουμε ακόμη τα SMS

Πραγματικά ας μου πει κάποιος τον λόγο και θα το βουλώσω για πάντα!

  • Like 3
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, aypnia είπε

Ξέρεις καμία εταιρεία πουθενά, εκτός Ελλάδος εννοώ, που όντως να δίνει πραγματικά απεριόριστα mobile data;

 

http://www.three.co.uk/Store/SIM/Plans_for_phones

Η 3 στην αγγλία δίνει χωρίς όριο ταχύτητας

Δεν έχουν όλoι 3gb όριο ανα ημέρα. Αυτό ειναι πολιτική μόνο της vodafone greece για τα καρτοκινητά της. Στα συμβόλαια της αντίστοιχα έχει όριο 100gb/μήνα χωρις να σε περιορίζει πόσα gb θα φας ανα ημέρα

επίσης για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους

 

το απεριόριστο έστω και με όχι τόσο νόμιμο τρόπο υπήρξε στην ελλάδα πολύ καιρό πριν. Αλλά κάποιοι φρόντισαν να το διαδίδουν σαν στραγάλια και πλέον πληρώνουμε χρυσάφι τα mb

Επεξ/σία από bbbb
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά εχω κάνει αγωγή στην συγκεκριμένη εταορεια για αθέτηση συμβολαίου. Υπερχρέωση. Απάτη. Και ότι άλλο θες. Μακρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κατάλαβα έτσι όπως τα γράφει.Εγω έχω πρόγραμμα που περιέχει 2gb το μήνα.Πρεπει να ενεργοποιήσω το unlimited gb και να πληρώνω +15 ευρώ το μήνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

Είμαι συνδρομητής της Wind στο πρόγραμμα Unlimited W και Fiber 200+

Μα την παναγία ...είναι τόσο ασαφής η δήλωση της εταιρίας που δεν καταλαβαίνω ποιος ευνοείται, κατά πόσο και με τι....

Τουλάχιστον η Cosmote και η Vodafone έδωσαν κάποια νουμεράκια

**Παρεπιμπτοντως είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος από την WInd και το απεριόριστα ισχύει όπως ακριβώς τα λέει...Προσωπικα έχω 4g σχεδόν παντού

Έχω το w 6 GB internet 1500 μνμ-λεπτά προς όλους + σταθερό στα 54€

 είμαι ευχαριστημένος με την κάλυψη εντός Αθηνών αλλά και επαρχία ( Ημαθία - Αρκαδία) όσον αφορά το 4G αλλά κ Χαλκιδική που πήγα φέτος διακοπές είχα μια χαρά κάλυψη παντού .

 Όσον αφορά το unlimited πριν κάποιες μέρες μου είχε έρθει προσωπικό μνμ από Wind που μου το πρόσφερε το συγκεκριμένο πακέτο με + 10 € στο πάγιο και διπλάσια λεπτά κ μνμ από αυτά που έχω .

 Θεωρώ πως εδώ αν έχεις συμβόλαιο W με 15€ επιπλέον έχεις απεριόριστα (15gb ) το μήνα . 
 αυτή είναι η προσφορά και τη θεωρώ χειρότερη από της γυναίκας μου που έχει σύνδεση cosmote και την ενημέρωσαν πως θα έχει διπλάσια GB από όσα έχει . Έχει 2 GB με 23€
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fotoalexandros είπε

Δυστυχώς το δίκτυό της είναι απαράδεκτο στην επαρχία και μακριά από πόλεις, οπότε και τσάμπα να τα δίνει είναι άχρηστο. Στις πόλεις είναι εύκολο να βρεις έτσι κι αλλιώς σε περίπτωση ανάγκης wifi. Το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στα δύσκολα το χρειάζεσαι, ταξίδια απομακρυσμένες περιοχές κ.λ.π. εκεί δυστυχώς η wind πατώνει.  

Που έχεις πάει ρε φίλε και δεν έχεις σήμα ;

 Και πες μου και τι συσκευή έχεις .Γιατι εγώ με ίδιο προγραμμα ακριβώς με γνωστό μου εγώ με I phone αυτός με xiaomi  redmi 4 το σήμα του σε σχέση με εμένα είναι η μέρα με την νύχτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...