Προς το περιεχόμενο

Απεριόριστα data με χαμηλότερη τιμή δίνει η Wind


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Τι σχέση έχει η ταχύτητα που κατεβάζεις και ανοίγεις μια σελίδα π.χ στο κινητό σου με τον όγκο των mb που χρειάζεται να κατέβει ...

 πήρες και like τρομάρα σας 

Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις πότε καποιος κανει πλάκα, δεν σου φταίει κανείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cpukp είπε

Αν δεν μπορείς να ξεχωρίσεις πότε καποιος κανει πλάκα, δεν σου φταίει κανείς.

Ένταξη έκανες πλάκα ....

 Πάντως καλό .. να το έχω υπόψιν μου όταν πετάξω κοτσάνα πουθενά ! Αυτό θα πω ! Έκανα πλάκα ..

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα παντως και εξω παιζει αυτο. Εγω εκοψα τις Ελληνικες εταιριες και χρησιμοποιω Google Fi εδω και καιρο. Με εξυπηρετει λογο δουλειας. Ομως, το παλιο προγραμμα σε χρεωνε 10$ ανα γιγα μεχρι τα 6, 6 με 15 φουλ ταχυτητες τζαμπα και μετα επεφτε στο 1mbps. Απεριοριστα μυνηματα σε 140 χωρες και στις κλησεις χρεωνε απο Αμερικη 0.01 σεντ το λεπτο ενω εκτος US 0.20 το λεπτο. Μηνιαιο κοστος περιπου 80$ για 145 χωρες.

Τωρα εχω το 'καινουργιο' που με 70$ δινει:

- Υπηρεσια σε 145 χωρες ΧΩΡΙΣ επιπλεον χρεωσεις

 - 22GB φουλ και μετα 'απεριοριστα' στα περιπου 1mbps

- Απεριοριστα τηλεφωνα απο Αμερικη σε 50 χωρες και με 0.20$ το λεπτο εκτος US

- Απεριοριστα μυνηματα παγκοσμιος

- 100 GB google drive

και βαζουν και κατι αλλες προσφορες οπως πχ 3 μηνες δωρεαν YouTube Premium, προσφορες σε ξενοδοχεια, κλπ.

Δεν εχω πετυχει πουθενα χωρις κοφτη απο ενα σημειο και μετα γενικα και αν ναι με αλλου ορους. Η Ιταλια εχει ενα προγραμμα της Iliad που εδινε 50GB για Ιταλια, 4 για Ευρωπη, απεριοριστα τηλεφωνα, μυνηματα σε ολη την Ευρωπη με 9€. Αλλα δεν επαιζε σταθερα εκτος και ηταν μονο ευρωπη οποτε για εμενα δεν.

Για εμενα η Ελλαδα ειναι ακριβη, οπως η Ισπανια π.χ.

Στα 70$ (~65€) εδω με κοσμοτε που ειχα θα επερνα με το 300/500:

2400 λεπτα και 4GB προς ολους απο ευρωπη = 68€

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Οι χρήστες καρτοκινητής μάλλον κατούρησαν στο πηγάδι.

2. Έχουμε τις υψηλότερες τιμές στην Ευρώπη εν έτει 2019, υπήρξαν κυβερνητικές εισηγήσεις για μείωση των τιμών και το καρτέλ τι κάνει? Αυξάνει απλά τα Data.
 

Γελάνε και οι κεραίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 6/12/2019 στις 10:28 ΜΜ, ier506 είπε

Για εμένα η wind είναι η πιο τίμια εταιρία. Με 53 ευρώ το μήνα έχω:

-24mbps internet

-3000 προς κινητά από το σταθερό

-Απεριόριστα εθνικά

-15gb internet στο κινητό

-3000 προς όλους στο κινητό

-3000 sms προς όλους στο κινητό

Πρόβλημα με σήμα δεν είχα ποτέ και πουθενά (ταξιδεύω αρκετά συχνά). Και να αναφερω ότι κάνω βαριά χρήση data και δεν έχω ξεπεράσει ποτέ τα 15gb...

Ας μου πει κάποιος εταιρία που δίνει τέτοια πακέτα...

Ηθελα να σε ρωτησω. Έκανες hotspot το κινητό για να μοιράσεις internet σε άλλες συσκευές ; Ρωτάω γιατί επίσημα τουλάχιστον δεν το υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, cmvrgr είπε

Ηθελα να σε ρωτησω. Έκανες hotspot το κινητό για να μοιράσεις internet σε άλλες συσκευές ; Ρωτάω γιατί επίσημα τουλάχιστον δεν το υποστηρίζει.

Δουλεύει κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/1/2020 στις 12:02 ΜΜ, ier506 είπε

Δουλεύει κανονικότατα.

Ευχαριστώ. Θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα. Έχεις ξεπεράσει ποτέ τα 15gb να δεις αν όντως πέφτει η ταχύτητα τόσο χαμηλά;

Επεξ/σία από cmvrgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2019 στις 10:33 ΜΜ, whiteman7 είπε

 

Να ξαναναφερω πως με 1mps μετα το περας της καταναλωσης των 15gb δεδομενων εχεις αξιοπρεπεστατο internet και σερφαρισμα και τα παντα

 

Δεν ξερω αν τρολλαρεις ή αν εισαι οντως τοσο ασχετος. Με 1 mbps, για 1 gb αρχειο θες 16 λεπτα για να το κατεβασεις, μπορεις να streamαρεις 480p, για Gaming ουτε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, overpower είπε

Δεν ξερω αν τρολλαρεις ή αν εισαι οντως τοσο ασχετος. Με 1 mbps, για 1 gb αρχειο θες 16 λεπτα για να το κατεβασεις, μπορεις να streamαρεις 480p, για Gaming ουτε καν.

Καλησπέρα φίλε μου... 

Πάρα το γεγονός ότι είσαι προσβλητικος (βλέπε "άσχετος" ) θα σου απαντήσω... 

Το καλοκαίρακι που πέρασε κάποια στιγμή ξεπέρασα το όριο των 15gb

Μου ήρθε μυνημα ότι η ταχύτητα θα πάει στο 1mbps μέχρι το τέλος του μηνιαίου προγράμματος... Βασικά έμεναν 2-3 μέρες... 

Στην παραλία λοιπόν είχα... 

1. Αξιοπρεπεστατο ίντερνετ 

2. Eξαιρετικό streaming και όχι σε 480p

3. Gaming? Τι εννοείς? Τι να το κάνω στο κινητό? Αν και είναι υπεραρκετό το 1mbps για online gaming στο κινητό (μήπως έχεις μπερδέψει το κινητό με τίποτα consoles ή desktop?)... Περίεργα τα λες φίλε μου ... Εκεί έχω wind 200/20  fiber plus όπου είμαι σούπερ ευχαριστημένος 

4. Για μένα το να έχω απεριόριστο έστω και 1 mbps μετά τα 15gb που ξόδεψα τον Αύγουστο (και μόνο)... Ναι είναι απεριόριστο (και Skype, και streaming και απο όλα...). Βασικά θεωρώ ότι στην πορεία και αυτό θα βελτιωθεί. 

5. Η διαφορά μας είναι ότι εγω είμαι χρήστης του συγκεκριμένου προγράμματος και έχω άποψη από τη συγκεκριμένη παροχή υπηρεσιών... Εσύ απλά κρίνεις και προσβάλεις με υποκειμενικά κριτήρια 

Καλό σου βράδυ,

Φιλικα Σταμάτης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, whiteman7 είπε

Καλησπέρα φίλε μου... 

Πάρα το γεγονός ότι είσαι προσβλητικος (βλέπε "άσχετος" ) θα σου απαντήσω... 

Το καλοκαίρακι που πέρασε κάποια στιγμή ξεπέρασα το όριο των 15gb

Μου ήρθε μυνημα ότι η ταχύτητα θα πάει στο 1mbps μέχρι το τέλος του μηνιαίου προγράμματος... Βασικά έμεναν 2-3 μέρες... 

Στην παραλία λοιπόν είχα... 

1. Αξιοπρεπεστατο ίντερνετ 

2. Eξαιρετικό streaming και όχι σε 480p

3. Gaming? Τι εννοείς? Τι να το κάνω στο κινητό? Αν και είναι υπεραρκετό το 1mbps για online gaming στο κινητό (μήπως έχεις μπερδέψει το κινητό με τίποτα consoles ή desktop?)... Περίεργα τα λες φίλε μου ... Εκεί έχω wind 200/20  fiber plus όπου είμαι σούπερ ευχαριστημένος 

4. Για μένα το να έχω απεριόριστο έστω και 1 mbps μετά τα 15gb που ξόδεψα τον Αύγουστο (και μόνο)... Ναι είναι απεριόριστο (και Skype, και streaming και απο όλα...). Βασικά θεωρώ ότι στην πορεία και αυτό θα βελτιωθεί. 

5. Η διαφορά μας είναι ότι εγω είμαι χρήστης του συγκεκριμένου προγράμματος και έχω άποψη από τη συγκεκριμένη παροχή υπηρεσιών... Εσύ απλά κρίνεις και προσβάλεις με υποκειμενικά κριτήρια 

Καλό σου βράδυ,

Φιλικα Σταμάτης 

Θέλω να σου κάνω το ερώτημα που έκανα και πριν σε άλλο φίλο που δεν απάντησε ακόμα. Πέφτει με την μια στο 1mbps ή μόνο όταν ο σταθμός βάσης είναι γεμάτος  σε ρίχνει τότε στο 1mbps ; 

To hotspot λειτουργεί όταν γίνει η πτώση ταχύτητας;  Μήπως το έχεις δοκιμάσει;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, overpower είπε

Δεν ξερω αν τρολλαρεις ή αν εισαι οντως τοσο ασχετος. Με 1 mbps, για 1 gb αρχειο θες 16 λεπτα για να το κατεβασεις, μπορεις να streamαρεις 480p, για Gaming ουτε καν.

Για 1Gb με ταχύτητα 1Mbps θέλεις 02:23:09 κατεβάζεις 450mb ανά ώρα με βάση τον πίνακα που βρήκα  https://bit.ly/2Rubbla

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, cmvrgr είπε

Ευχαριστώ. Θα ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα. Έχεις ξεπεράσει ποτέ τα 15gb να δεις αν όντως πέφτει η ταχύτητα τόσο χαμηλά;

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν τα έχω ξεπεράσει. Και αν θυμάμαι καλά η ταχύτητα πέφτει στα 384kbps, και όχι 1 mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ier506 είπε

Η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν τα έχω ξεπεράσει. Και αν θυμάμαι καλά η ταχύτητα πέφτει στα 384kbps, και όχι 1 mbps.

1Mbps είναι πλέον. Παλιά ήταμ 384Kbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...