Προς το περιεχόμενο

Soundbar BlueTooth 2.1 Creative Stage 75€ [ΕΞΑΝΤΛΗΜΕΝΟ]


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, stefanidisg είπε

Δηλαδή για τηλεόραση 12ετιας όπου όταν βλέπεις ένα έργο μπουκωνουν τα ηχεία έστω και λίγο να την ανοίξεις δεν κάνουν, δεν έχω απαιτήσεις απλώς να ακούς λίγο καλό ήχο, όχι δυνατά απλώς καθαρά. Να κοιτάξω για κάτι άλλο;

Φίλε θα σε ΥΠΕΡκαλύψει. Μην το σκέφτεσαι, πάρ' την.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Φίλε θα σε ΥΠΕΡκαλύψει. Μην το σκέφτεσαι, πάρ' την.

Προσωπικά διαφωνώ. Ας αφήσουμε το design κατά μέρος που κατά τη γνώμη μου και λόγω design δε ταιριάζει σε σαλόνι.

Στο PC κάθεσαι μπροστά και είναι ικανοποιητικά δυνατή. Στο σαλόνι όμως δεν έχει τη δύναμη να μοιράσει τον ήχο στη μεγαλύτερη απόσταση καθώς και στα πλάγια. Είναι μονοκατευθυντική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, imvrios είπε

Προσωπικά διαφωνώ. Ας αφήσουμε το design κατά μέρος που κατά τη γνώμη μου και λόγω design δε ταιριάζει σε σαλόνι.

Στο PC κάθεσαι μπροστά και είναι ικανοποιητικά δυνατή. Στο σαλόνι όμως δεν έχει τη δύναμη να μοιράσει τον ήχο στη μεγαλύτερη απόσταση καθώς και στα πλάγια. Είναι μονοκατευθυντική.

Φίλε σε μεγάλο σαλόνι σπάνια να το πάω πάνω από 18 από τα 30 της στάθμης. Συνήθως ούτε 15. Μήπως μένεις σε κανένα κλειστό μπάσκετ;:lol:

Τι να πω. Ας πουν και άλλοι κάτοχοι τη γνώμη τους μήπως τα βλέπω λάθος, πάντως θεωρώ ότι δίνεις εντελώς στρεβλή εντύπωση για το προϊόν. Η Katana είναι άλλη κατηγορία τιμής και δεν μπορείς να  τις συγκρίνεις μεταξύ τους απλά επειδή ίσως να έχεις εσύ και τις δύο. Αποθαρρύνεις κόσμο από την αγορά της αντιπροτείνοντας ηχόμπαρα με τριπλάσια τιμή; Θα δώσει ας πούμε ο φίλος 200€ που «δεν έχει απαιτήσεις», για να την κουμπώσει σε τηλεόραση 12ετίας που αν τη βάλει στις αγγελίες θα την αγοράζουν για 50€ και αν;

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Φίλε σε μεγάλο σαλόνι σπάνια να το πάω πάνω από 18 από τα 30 της στάθμης. Συνήθως ούτε 15. Μήπως μένεις σε κανένα κλειστό μπάσκετ;:lol:

Τι να πω. Ας πουν και άλλοι κάτοχοι τη γνώμη τους μήπως τα βλέπω λάθος, πάντως θεωρώ ότι δίνεις εντελώς στρεβλή εντύπωση για το προϊόν. Η Katana είναι άλλη κατηγορία τιμής και δεν μπορείς να  τις συγκρίνεις μεταξύ τους απλά επειδή ίσως να έχεις εσύ και τις δύο. Αποθαρρύνεις κόσμο από την αγορά της αντιπροτείνοντας ηχόμπαρα με τριπλάσια τιμή; Θα δώσει ας πούμε ο φίλος 200€ για να την κουμπώσει σε τηλεόραση 12ετίας που αν τη βάλει στις αγγελίες θα την αγοράζουν για 50€ και αν;

Την έχω παραγγείλει και την περιμένω, όταν παραλάβω θα σας πω αν αξίζει η όχι. Πιστεύω ότι θα με ικανοποιήσει. Θα δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Φίλε σε μεγάλο σαλόνι σπάνια να το πάω πάνω από 18 από τα 30 της στάθμης. Συνήθως ούτε 15. Μήπως μένεις σε κανένα κλειστό μπάσκετ;:lol:

Τι να πω. Ας πουν και άλλοι κάτοχοι τη γνώμη τους μήπως τα βλέπω λάθος, πάντως θεωρώ ότι δίνεις εντελώς στρεβλή εντύπωση για το προϊόν. Η Katana είναι άλλη κατηγορία τιμής και δεν μπορείς να  τις συγκρίνεις μεταξύ τους απλά επειδή ίσως να έχεις εσύ και τις δύο. Αποθαρρύνεις κόσμο από την αγορά της αντιπροτείνοντας ηχόμπαρα με τριπλάσια τιμή; Θα δώσει ας πούμε ο φίλος 200€ που «δεν έχει απαιτήσεις», για να την κουμπώσει σε τηλεόραση 12ετίας που αν τη βάλει στις αγγελίες θα την αγοράζουν για 50€ και αν;

Συμφωνώ με τον αποπάνω καθώς την έχω και εγώ. Δεν έχω σαλόνι μεγέθους κλειστού μπάσκετ, αλλά μικρό δεν το λες. Με καλύπτει πολύ καλά η stage στην Tv και δεν χρειάστηκα ποτέ περισσότερη ένταση.

Έχω και την katana παρεπιπτόντως στο γραφείο η οποία πράγματι είναι πανέμορφη και αρκετά δυνατή αλλά, 1) δεν χρειάζεσαι τόση δύναμη για καθημερινή - normal χρήση και 2) είναι το λιγότερο 2,5 φορές ακριβότερη από αυτή του θέματος (αναφέρομαι στα ~190€ που έπαιξε η katana στα BF).  Η Stage στα χρήματα αυτά είναι best buy και έχει μεγάλο κοινό και δικαιολογημένα. Βολεύει αφάνταστα το γεγονός ότι έχει 3 διαφορετικούς τρόπους σύνδεσης (καρφι-hdmi-optical) για κάθε TV εκεί έξω αλλά και το Bt για να συνδέσεις άλλες συσκευές όποτε το επιθυμείς. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την έχω από το καλοκαίρι, και είμαι ευχαριστημένος. Το μπάσο είναι τούμπανο, άλλη εμπειρία. Ο ήχος είναι κάπως λιγότερος, και κάποιες φορές κόβω αρνητικά το μπάσο ώστε να δυναμώσει ο ήχος και να μην έχει πολύ ντάμπα ντουμπα. Παντως σε σκηνές δράσης ο ήχος είναι δυνατός, από τα μπάσα τρέμουν οι μπαλκονοπορτες!! Για τόσα λεφτά είναι πραγματικα value for money.

Επεξ/σία από barimagas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα ειναι οτι εμμεσως τον πουλο : θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σχετικά με το προϊόν CREATIVE STAGE 2.1 SOUNDBAR WITH SUBWOOFER που έχετε παραγγείλει, βάση της τελευταίας ενημέρωσης που είχαμε από τον προμηθευτή μας, θα υπάρχουν ξανά διαθέσιμα τεμάχια μετά τις 08/01.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξέρω οτι το eshop αν πει ότι θα φέρει κάτι, το φέρνει. Ναι θα αργήσει αλλά θα το φέρει. Και δεν μιλάμε για μήνες.

Παρεμπίπτοντος την είχε το πλαίσιο στο black Friday στην ίδια τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος την θέλει και δεν την βρίσκει πλέον, έχω ένα κομμάτι κρατημένο στο κατάστημα Νίκαιας στο όνομα μου. 

Αν θέλει κάποιος να το παραλάβει, ας μου πει

😁😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Φίλε σε μεγάλο σαλόνι σπάνια να το πάω πάνω από 18 από τα 30 της στάθμης. Συνήθως ούτε 15. Μήπως μένεις σε κανένα κλειστό μπάσκετ;:lol:

Τι να πω. Ας πουν και άλλοι κάτοχοι τη γνώμη τους μήπως τα βλέπω λάθος, πάντως θεωρώ ότι δίνεις εντελώς στρεβλή εντύπωση για το προϊόν. Η Katana είναι άλλη κατηγορία τιμής και δεν μπορείς να τις συγκρίνεις μεταξύ τους απλά επειδή ίσως να έχεις εσύ και τις δύο. Αποθαρρύνεις κόσμο από την αγορά της αντιπροτείνοντας ηχόμπαρα με τριπλάσια τιμή; Θα δώσει ας πούμε ο φίλος 200€ που «δεν έχει απαιτήσεις», για να την κουμπώσει σε τηλεόραση 12ετίας που αν τη βάλει στις αγγελίες θα την αγοράζουν για 50€ και αν;

Καταρχήν μακάρι να έχεις δίκιο εσύ και ο αγοραστής να καταλήξει ότι έκανε καλή αγορά.

Δεν έχω την Katana αλλά την έχει συγγενής μου και έχω καλή άποψη, την έχω ακούσει αρκετά. Στο σαλόνι μου εγώ έχω μία Samsung m4500. Τι θέλω να πω: σε ένα βαθμό το θέμα της επάρκειας είναι υποκειμενικό. Άλλο πράγμα θεωρώ εγώ δυνατό ή/ και καλό ήχο, άλλο πράγμα εσύ. 

Επίσης μετράει και από που έρχεσαι: αν έχεις παλιά τηλεόραση και άκουγες από τα δικά της ηχεία, και η παρούσα soundbar θα ακούγεται σαν αναβάθμιση. Αν είχες ένα καλό set ηχείων, ένα καλό στερεοφωνικό κλπ, αμέσως καταλαβαίνεις τους περιορισμούς της.

Με δεδομένα τα παραπάνω, ο ενδιαφερόμενος μπορεί να δει μεγάλη βελτίωση στον ήχο που ακούει. Αλλά σε καμία περίπτωση δε δημιούργησα στεβλή εντύπωση. Η μπάρα είναι μικρή και μονοκατευθυντική. Αν κάθεσαι σε μία απόσταση 2-3 μέτρα ή και παραπάνω και ειδικά όσο πιο πλάγια κάθεσαι χάνεις σε εμπειρία. Δε το λέω για να αποθαρρύνω κάποιον, είναι απλώς αυτό που ακούω με τα αυτιά μου.

ΥΓ. δε τη σύγκρινα με την Katana, είπα ότι αν έψαχνα κάτι καλύτερο θα πήγαινα στο μεγάλο αδελφάκι της την Katana. Αλλά με τόσες προσφορές που βγαίνουν για soundbars και της LG και της Samsung και της Sony, για το σαλόνι υπάρχουν πολλές καλές και οικονομικές επιλογές ξεκινώντας λίγο πάνω από τα 100€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Atallos1 είπε

Για 55αρα tv σε δωμάτιο αξίζει η να κοιτάξω κάτι άλλο ?

Σε υπνοδωμάτιο ειδικά θα σε υπερκαλύψει, εδώ καλύπτει τους περισσότερους σε σαλόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενημερώσω ότι παρέλαβα και εγώ και αντικατέστησαν τα αρχαία πλέον logitech x-210 εάν θυμάμαι καλά πως λέγονται.

Οι πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές.οχι ουαου και αμάν και πως αλλά σίγουρα είναι δύο κλικ καλύτερα από ένα τυπικό 2.1 σύστημα σαν το δικό μου το παλιό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...