Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση cpu/mobo/ram 450-500


XQuZe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Ποσό που διαθέτουμε :400-500 ευρω !

Χρήση υπολογιστή :Gaming κυρίως pubg

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:-

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.-

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?-

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).Θεσσαλονικη !

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?Απο το ίδιο

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?Θα το στήσω εγώ !

 

Καλησπέρα παιδιά ήρθε η ώρα να αναβαθμίσω τον αρχαίο μου fx 8350,από το υπάρχων σύστημα θα κρατήσω τους ssd μου,το τροφοδοτικό(?) corsair vs550 και την 970 μου που θα την αλλάξω λίγο αργότερα !

Λίγο πολύ έχω καταλήξει στο τι θα αγοράσω μιας και έχω περάσει ώρες εδώ μεσα βλέποντας τις προτάσεις σας αλλά  σημαντικό κριτήριο είναι η διαθεσιμότητα μιας και η παραγγελία θα γίνει άμεσα έχω καταλήξει σε αυτά λόγο διαθεσιμότητας απο το e-god.Αξίζει να κοιτάξω κάτι άλλο σε αυτά τα χρήματα σε μητρική και κουτί ; Αργότερα μέσα στον Δεκέμβριο (με το δώρο δηλαδή) θα αγοράσω και οθόνη το μοντέλο που προτείνειτε συνέχεια της ΑΟC 144 hz 

Και το τροφοδοτικό μου να το εμπιστευτώ για αυτό το σύστημα η να το αλλάξω ;Ευχαριστώ !

image.png.51ba684f865485580e9bcc4a4bd9da8a.png

  •  
Επεξ/σία από XQuZe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό σου γιατί να το αλλάξεις, δε νομίζω να έχεις θέμα !

Όσον αφορά τα parts, είναι μια χαρά για μένα, με μόνη ένσταση για τα δικά μου γούστα η μικρή motherboard. Δε ξέρω, μου αρέσουν οι "κανονικού" μεγέθους, λόγω extra θυρών, μνημών κτλ.

Κατα τ' άλλα είναι κρίμα να μην έχουν δωρεάν μεταφορικά στα 4 κατοστάρικα που δίνεις ! Αυτά ! Μεγειά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Duck DodgersΚαι εγώ αυτήν την μητρική ήθελα αλλά δεν υπάρχει άμεσα διαθέσιμη. 

Όντως τα 28 ευρώ μεταφορικά μου φαίνονται πολλά !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...