Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με iPhone 11 Pro Max. Tι κάνω ;


VagelisDer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! Ο τίτλος είναι κάπως γενικός απλά αφορά δυο ζητήματα που έχω με το καινούριο μου 11 Pro Max. Αρχικά καθώς έψαχνα για διάφορα προβλήματα στο ίντερνετ για το κινητό, κάτι σαν τεστ ας πούμε, για να δώ αν δεν έχω παρατηρήσει κάτι διάβασα για ένα ήχο σαν κλίκ που κάνει αν πιέσεις απαλά το μήλο στο πίσω μέρος του κινητού. Στην αρχή που το δοκίμασα δεν άκουγα κάτι αλλά όταν το έβαλα κοντά στο αυτί μου άκουσα έναν "κλίκι" ήχο. Το έψαξα είδα βίντεο στο YouTube και όσα είδα ήταν έντονος ο ήχος εγώ με το ζόρι τον άκουγα στο δικό μου. Το πρώτο μου ερώτημα είναι έχετε παρατηρήσει εσείς στο δικό σας κινητό κάτι τέτοιο ; Σε οποιδήποτε μοντέλο, καθώς είδα μέχρι και στο 5C κάποιους να το έχουν. Κάποιοι λένε ότι δεν είναι πρόβλημα και ότι είναι φυσιολογικό σύμφωνα με την δομή της συσκευής. Το δεύτερο ερώτημα μου είναι που μπορώ να απευθυνθώ στην Ελλάδα για να ώστε να αναφέρω το θέμα αυτό ; Να καλέσω στην Apple (βρηκα ένα τηλ για Ελλάδα στο site τους), να πάω στην αλυσίδα απο όπου αγόρασα τη συσκευη ; Επίσης είναι 4 ημερών αγορασμένο οπότε σε περίπτωση αντικατάστασης γίνεται όπως στο εξωτερικό άμεσα ή δεν ισχύουν αυτά για την Ελλάδα ; Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Επεξ/σία από VagelisDer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας δεν έχετε κανένα απολύτως πρόβλημα αυτό που ακουσατε με το μήλο είναι γιατί δεν είναι ένα με το μεταλικο και ειναι δύο διαφορετικά κομμάτια όσο και να ακουστεί δεν θα ξεκολλήσει ποτέ (θέλει θερμοπιστολο) οποτε δεν σε νοιάζει καν.....και δεν θα στο αλλάξει κανένας στην εγγύηση οποίο iPhone και να πάρει μετά το 6 έτσι θα ακούγεται (δεν ξερω για τα προηγούμενα αλλά σε αυτό τουλάχιστον έτσι ειναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, weros είπε

Γεια σας δεν έχετε κανένα απολύτως πρόβλημα αυτό που ακουσατε με το μήλο είναι γιατί δεν είναι ένα με το μεταλικο και ειναι δύο διαφορετικά κομμάτια όσο και να ακουστεί δεν θα ξεκολλήσει ποτέ (θέλει θερμοπιστολο) οποτε δεν σε νοιάζει καν.....και δεν θα στο αλλάξει κανένας στην εγγύηση οποίο iPhone και να πάρει μετά το 6 έτσι θα ακούγεται (δεν ξερω για τα προηγούμενα αλλά σε αυτό τουλάχιστον έτσι ειναι)

Έκανα κάποια έρευνα στο Ίντερνετ με παρόμοια θέματα και τείνω και εγώ ότι είναι κάτι σχετικά νορμαλ τουλάχιστον για τις Max συσκευές. Υπήρχαν περιπτώσεις που ήταν αρκετά αισθητό το κλικ (κάποιες φορές ακουγόταν «ποπ» από την οθόνη). Διάβασα επίσης και σχόλια ότι δεν έχουν παρατηρήσει κάτι ειδικά σε μικρές συσκευές όπως το απλό 11 ή το μικρό 11 pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Νομίζω υπερβάλλεις φίλε μου. Μην μπαίνεις στην διαδικασία αυτή, σόνι και ντε να βγάλεις το κινητό ότι έχει πρόβλημα. Αν ήταν κάτι σημαντικό και αισθητό θα το καταλάβαινες μην ανησυχείς. Κοιτά να χαρείς την συσκευή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...