Προς το περιεχόμενο

IDC: Σχεδόν διπλασιάστηκαν οι αποστολές wearables χάρη στις συσκευές earbuds


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Κυνικό και λάθος. Δεν θα έπρεπε να γίνεται. Η πραγματική τεχνολογία (και συνολικά η πραγματική εξέλιξη) είναι ανάγκη, δεν είναι χειραγώγηση.

Το να ξεμπλέκεις καλώδια κάθε φορά που τα βγάζεις από την τσέπη θες να μου πεις δεν είναι ανάγκη για αλλαγή;

Και όπως ανέφερα, αν κάποιος δεν πίεζε, θα ήσουν ακόμα με δισκέτες και CD/DVD. Σου λείπουν; Δεν κάνεις καλύτερα την δουλειά σου με φλασάκια; με cloud storage; Στην αρχή εσύ και ο κάθε εσύ όμως έβριζε. Τώρα σου δίνουν CD και λες τι να το κάνω αυτό; Έτσι θα γίνει και με το jack σε λίγα χρόνια που θα καταργηθεί εντελώς από consumer products.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Voodooman είπε

 

Δηλαδή μου λες ότι αν δεν είχαν αφαιρέσει το jack, ο κόσμος δεν θα στρεφόταν στην χρήση των Wireless. Γιατί θα γινόταν αυτό; Γιατί ο κόσμος δεν τρελαινόταν να τα αποκτήσει. Το ρήμα "σπρώχνεις" από μόνο του δείχνει βία. Κανείς δεν μας "έσπρωξε" στην χρήση των smartphones, όλοι πέσαμε πάνω τους σαν τρελοί, γιατί κάλυψαν τις ανάγκες μας. Αντίθετα, η αφαίρεση του jack είναι μία κίνηση που μπορεί να σε βάλει σε έξοδα, από μικρά έως μεγάλα. Ας το αφήναν επάνω και ας προσέφεραν τα wireless ως επιλογή. Αλλά όχι, το αφαιρούν, για να περιορίσουν τις επιλογές σου.

 

44 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Κυνικό και λάθος. Δεν θα έπρεπε να γίνεται. Η πραγματική τεχνολογία (και συνολικά η πραγματική εξέλιξη) είναι ανάγκη, δεν είναι χειραγώγηση.

 

Κοιτατε το δεντρο και χανετε το δασος. Η χειραγωγηση και η "βια" ειναι υπερβολικες εκφρασεις αλλα μπορω να αντιληφθω τι εννοειτε. Παρολα αυτα αυτη η πιεση ειναι απαραιτητη σε καθε προσπάθεια να αλλαξει η υπάρχουσα κατασταση και δεν ειναι καθολου κυνικο και λαθος κατι τετοιο. Αυτη ειναι η εννοια του ηγέτη άλλωστε. Να μπορει να οδηγησει σε μια αλλαγη, σε μια νεα κατασταση όταν οι περισσοτεροι δεν μπορουν να συνειδητοποιησουν τα πλεονεκτηματα ή την χρησιμοτητα μιας αλλαγης της. Η Apple στην προκειμένη περιπτωση οπως και άλλες φορες στο παρελθον εσπρωξε προς μια κατευθυνση που εκρινε οτι ειναι ευνοικότερη. Εδώ το αποτελεσμα την δικαιωνει. Ξέρω οτι ειναι τρελλο trigger για μερικους αλλα στην περιπτωση αυτη αλλαξε την αγορα σε ενα βαθμο. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Το να ξεμπλέκεις καλώδια κάθε φορά που τα βγάζεις από την τσέπη θες να μου πεις δεν είναι ανάγκη για αλλαγή;

Και όπως ανέφερα, αν κάποιος δεν πίεζε, θα ήσουν ακόμα με δισκέτες και CD/DVD. Σου λείπουν; Δεν κάνεις καλύτερα την δουλειά σου με φλασάκια; με cloud storage; Στην αρχή εσύ και ο κάθε εσύ όμως έβριζε. Τώρα σου δίνουν CD και λες τι να το κάνω αυτό; Έτσι θα γίνει και με το jack σε λίγα χρόνια που θα καταργηθεί εντελώς από consumer products.

Κανείς δεν αφαίρεσε εν μία νυκτί τα floppy ή τα optical drives από τα PC, υπάρχουν ακόμη. Από μόνος μου παράτησα την δισκέτα, αλλά κράτησα το floppy για λίγο καιρό μετά, για παν ενδεχόμενο. Όσο για το DVD-R, το έβγαλα πια από το βασικό μηχάνημα, αλλά έχω ένα στο μικρό PC και άλλο ένα στην ντουλάπα. Φυσικά αγοράζω SSD δίσκους και όχι μηχανικούς, αλλά οι μηχανικοί υπάρχουν ακόμη.

Η αλήθεια είναι πως δεν μου έχουν μπερδευτεί ποτέ ακουστικά, είμαι λίγο υποχόνδριος και σε αυτό!.

 

11 λεπτά πριν, Choulio είπε

Κοιτατε το δεντρο και χανετε το δασος. Η χειραγωγηση και η "βια" ειναι υπερβολικες εκφρασεις αλλα μπορω να αντιληφθω τι εννοειτε. Παρολα αυτα αυτη η πιεση ειναι απαραιτητη σε καθε προσπάθεια να αλλαξει η υπάρχουσα κατασταση και δεν ειναι καθολου κυνικο και λαθος κατι τετοιο. Αυτη ειναι η εννοια του ηγέτη άλλωστε. Να μπορει να οδηγησει σε μια αλλαγη, σε μια νεα κατασταση όταν οι περισσοτεροι δεν μπορουν να συνειδητοποιησουν τα πλεονεκτηματα ή την χρησιμοτητα μιας αλλαγης της. Η Apple στην προκειμένη περιπτωση οπως και άλλες φορες στο παρελθον εσπρωξε προς μια κατευθυνση που εκρινε οτι ειναι ευνοικότερη. Εδώ το αποτελεσμα την δικαιωνει. Ξέρω οτι ειναι τρελλο trigger για μερικους αλλα στην περιπτωση αυτη αλλαξε την αγορα σε ενα βαθμο. 

Σωστά, ο πατερούλης ξέρει καλύτερα. Εκατομμύρια σε όλο τον κόσμο έχουν πεθάνει γιατί αρνούνταν να δουν την "αλλαγή προς το καλύτερο".

Η apple ειδικά δεν έχει να δικαιωθεί για κάτι, όλοι οι κατασκευαστές TWS σίγουρα θα δικαιωθούν αργά  ή γρήγορα, όταν η φόρτισή τους θα είναι θέμα που θα μας απασχολεί μια φορά την βδομάδα ας πούμε. Μέχρι τότε, έχουμε δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Voodooman είπε

Σωστά, ο πατερούλης ξέρει καλύτερα. Εκατομμύρια σε όλο τον κόσμο έχουν πεθάνει γιατί αρνούνταν να δουν την "αλλαγή προς το καλύτερο".

Η apple ειδικά δεν έχει να δικαιωθεί για κάτι, όλοι οι κατασκευαστές TWS σίγουρα θα δικαιωθούν αργά  ή γρήγορα, όταν η φόρτισή τους θα είναι θέμα που θα μας απασχολεί μια φορά την βδομάδα ας πούμε. Μέχρι τότε, έχουμε δρόμο.

Ολοι οι ηγετες που αλλαξαν τον ρου της ιστοριας παγκοσμιως προς το καλυτερο και τους ευχαριστουμε γι'αυτό πατερουληδες ηταν

Σχολιάζεις την ειδηση που ειναι η αποδειξη οτι εχει δικαιωθει αλλα Ok. 

Επεξ/σία από Choulio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, korakios είπε


Καινοτομία θα ήταν στο φόρουμ να λειτουργεί η παράθεση σωστά .... θα στέλνουμε φωτό χειρόγραφα στο τέλος 

Στο θέμα μας , καινοτομία ήταν από την Apple να καταργήσει το καλώδιο (αν και δε μου αρέσει ) και να περάσει μόνο σε ασύρματο .

Ρε φιλε σε παρακαλω κανε μια χαρη στον εαυτό σου και πατα μια αναζήτηση στο ίντερνετ ποια ηταν η πρωτη με wireless earbuds.   

6 ώρες πριν, atheatos είπε

Μάλλον καταλαβαίνεις ότι θες. Που έγραψα ότι βάζει τις άλλες ? Συνεργάζεται για να δοκιμασει ,όχι μόνο στα δικα της μηχανήματα.
Και τον καλύτερο driver στον κόσμο να έχεις αν το σήμα που θα πάει σε αυτόν είναι χάλια , χάλια θα παιξει. Όποτε όλα τα μεγάλα εργοστάσια θέλουν να έχουν συνεργάτη που να μπορεί να τους δώσει έναν καλό ήχο.

Εχει φτιάξει ηχεία στο παρελθόν και στα πάρα  πολύ μικρά ηχεία ,που χρησιμοποιεί χρόνια στα laptop της και στα κινητά έχει πολύ μεγαλύτερη εμπειρία από την Bose και Senheiser.

Όσο για τα μέσα ...μάντεψε που θα πάνε τα λεφτά από τις πωλήσεις που έχει κάνει.

Μην πεις τίποτα άλλο γιατί εκτίθεσαι συνέχεια. Σε έχω  ικανό να πηγαίνεις σε στούντιο που έχει χαλασμένο ενισχυτή και να τους λες φταίνε τα ηχεία. Έλληνας επαγγελματίας ήχου....

Καλα οκ η Apppe ειναι η καλυτερη. Και σε πληροφορώ οτι Ελληνας μεσα στα μεγαλυτερα hifi site υπαρχει rt ratings hifi audio κτλ.κτλ

Ειπα εγω κατι για κινητα ? 

Μα το θεο δεν αξίζει να κανει κουβεντα μαζι σας κανεις. 

Καλες γιορρτες.

Επεξ/σία από Agony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Agony είπε

Ρε φιλε σε παρακαλω κανε μια χαρη στον εαυτό σου και πατα μια αναζήτηση στο ίντερνετ ποια ηταν η πρωτη με wireless earbuds.   

Έψαξα , δίκαιο έχεις από τη μια , από την άλλη δεν τις έχω ξανακούσει αυτές τις εταιρίες εκτός από το MotoZ αλλά αυτό δε βγήκε αργότερα ?

https://qz.com/776383/iphone-7-three-chinese-smartphone-makers-ditched-the-headphone-jack-before-apple/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, M A T R I X είπε

@Agony είσαι εκτός topic πήγαινε κάπου αλλού να αδειάσεις τις γνώσεις σου. Είναι καινοτομία της Apple, είτε σου αρέσει είτε όχι. Αν νομίζεις ότι η καινοτομία παντρεύει το top quality, είσαι εκτός τόπου. Αν νομίζεις ότι τα airpods δεν άλλαξαν την έννοια των wearables/earbuds, είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Κάθε μέρα βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια σε κάθε thread του insomnia. Apple == #1, λόγω του ecosystem της, του software της και ναι, λόγω του ότι είναι #1 innovative company σε όλα τα products της. That's all. Κανένας δε μίλησε για top ήχο, ούτε θα κάτσουμε να μιλήσουμε. Κανένας επίσης δεν αγοράζει τα airpods για αυτόν τον λόγο. 

Εκτος topic οταν λεω οτι ΔΕΝ ειναι καινοτομία της Apple ?

Λοιπον ασε εμενα μπορει να λεω βλακείες.  Πατα στο google καινοτομια firat wireless earbuds η οτι αλλο θες . Και να σου βγαλει την Apple σαν καινοτόμο στα wireless earbuds τοτε ΜΠΡΑΒΟ σου.

Αν δεν στην βγαλει , μολις εμαθες κατι συγχαρητήρια. Ξερω δυσκολο οταν φορας παρωπίδες αλλα αυτο ειναι προοδος μην το φοβάσαι.

1 λεπτό πριν, korakios είπε

Έψαξα , δίκαιο έχεις από τη μια , από την άλλη δεν τις έχω ξανακούσει αυτές τις εταιρίες εκτός από το MotoZ αλλά αυτό δε βγήκε αργότερα ?

https://qz.com/776383/iphone-7-three-chinese-smartphone-makers-ditched-the-headphone-jack-before-apple/

Εμα ελα ντε  θα πρεπει να αποδειξω οτι δεν πεταει ο γαιδαρος μετα απο 30 χρονια εμπειρία. Και να μπω σε αντιπαραθέσεις με ατομα που δεν εχω να κερδισω κατι.

Κανω παντα το ιδο λαθος θα αφήνω ενα link να ενημερωθει ο κοσμος που δεν ειναι κολλημένος και αυτο ειναι ολο.

Πρην 10 χρονια ξεκινησαν τα τεστ στα in ear δεν τις ξερεις διοτι πολλες προσπαθείες ηταν αποτυχημένες .

Η Apple ειναι αυτη που ξερουν όλοι διοτι ειναι γνωστο το ονομα της και ειχε καλη υλοποίηση και οχι γιατι ηταν καινοτόμος . Απλα πραγματα .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agony είπε

Εκτος topic οταν λεω οτι ΔΕΝ ειναι καινοτομία της Apple ?

Λοιπον ασε εμενα μπορει να λεω βλακείες.  Πατα στο google καινοτομια firat wireless earbuds η οτι αλλο θες . Και να σου βγαλει την Apple σαν καινοτόμο στα wireless earbuds τοτε ΜΠΡΑΒΟ σου.

Αν δεν στην βγαλει , μολις εμαθες κατι συγχαρητήρια. Ξερω δυσκολο οταν φορας παρωπίδες αλλα αυτο ειναι προοδος μην το φοβάσαι.

Εμα ελα ντε  θα πρεπει να αποδειξω οτι δεν πεταει ο γαιδαρος μετα απο 30 χρονια εμπειρία. Και να μπω σε αντιπαραθέσεις με ατομα που δεν εχω να κερδισω κατι.

Κανω παντα το ιδο λαθος θα αφήνω ενα link να ενημερωθει ο κοσμος που δεν ειναι κολλημένος και αυτο ειναι ολο.

Πρην 10 χρονια ξεκινησαν τα τεστ στα in ear δεν τις ξερεις διοτι πολλες προσπαθείες ηταν αποτυχημένες .

Η Apple ειναι αυτη που ξερουν όλοι διοτι ειναι γνωστο το ονομα της και ειχε καλη υλοποίηση και οχι γιατι ηταν καινοτόμος . Απλα πραγματα .  

Από το να γκρινιάζεις ,δώσε τα φώτα σου και άσε ένα λινκ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ δεν θέλω να έχω έναν καρκίνο δίπλα στο κεφάλι μ για ώρες.    Ειχα ασύρματα ακουστικά (galaxy buds) αςι με έπιαναν κάτι περίεργοι πονοκέφαλοι τα σουταρα εντος 10 ημερών υστερα από λίγο searching που έκανα. Μέχρι να γινουν περαιτέρω έρευνες για της ακτινοβολίες τους μόνο καλώδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Agony είπε

Ρε φιλε σε παρακαλω κανε μια χαρη στον εαυτό σου και πατα μια αναζήτηση στο ίντερνετ ποια ηταν η πρωτη με wireless earbuds.   

Καλα οκ η Apppe ειναι η καλυτερη. Και σε πληροφορώ οτι Ελληνας μεσα στα μεγαλυτερα hifi site υπαρχει rt ratings hifi audio κτλ.κτλ

Ειπα εγω κατι για κινητα ? 

Μα το θεο δεν αξίζει να κανει κουβεντα μαζι σας κανεις. 

Καλες γιορρτες.

Τι κουβέντα να κάνουμε όταν γράφεις ότι η Apple δεν έχει τίποτα στο κομμάτι ήχος?  Ξαναδιαβασε τι έγραψες. Στο υπογράμμισα και στο τόνισα. Στα ακουστικά σου είπα εντάξει. Δεν είναι η Apple καλύτερη και καινοτόμα. Αλλά τα υπόλοιπα που έγραψες είναι λόγια προκατελειμενου. Οπότε μάταια συζητάμε... Κάτσε πιστεύε τα δικά σου και ρώτα κανεναν από τους Έλληνες που έχουν διακριθεί αν η Apple ξέρει απο ήχο... Γιατί εσύ 30 χρόνια νόμιζες ότι απλά είναι μόνο μούρη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Voodooman είπε

Κανείς δεν αφαίρεσε εν μία νυκτί τα floppy ή τα optical drives από τα PC, υπάρχουν ακόμη. Από μόνος μου παράτησα την δισκέτα, αλλά κράτησα το floppy για λίγο καιρό μετά, για παν ενδεχόμενο. Όσο για το DVD-R, το έβγαλα πια από το βασικό μηχάνημα, αλλά έχω ένα στο μικρό PC και άλλο ένα στην ντουλάπα. Φυσικά αγοράζω SSD δίσκους και όχι μηχανικούς, αλλά οι μηχανικοί υπάρχουν ακόμη.

Η αλήθεια είναι πως δεν μου έχουν μπερδευτεί ποτέ ακουστικά, είμαι λίγο υποχόνδριος και σε αυτό!.

Σωστά, ο πατερούλης ξέρει καλύτερα. Εκατομμύρια σε όλο τον κόσμο έχουν πεθάνει γιατί αρνούνταν να δουν την "αλλαγή προς το καλύτερο".

Η apple ειδικά δεν έχει να δικαιωθεί για κάτι, όλοι οι κατασκευαστές TWS σίγουρα θα δικαιωθούν αργά  ή γρήγορα, όταν η φόρτισή τους θα είναι θέμα που θα μας απασχολεί μια φορά την βδομάδα ας πούμε. Μέχρι τότε, έχουμε δρόμο.

Μαζί με το PC της ντουλάπας, βάλε και ένα jack adaptor :P Δεν πιάνει και χώρο!

Για τα ακουστικά δεν ξέρω πως το κάνεις! Ποτέ δεν χρησιμοποιούσα, τα μόνα που χρησιμοποίησα ποτέ ήταν τα Jaybird Bluebuds πριν χρόνια αλλά και αυτά δεν βόλευαν να τα κουβαλάς παρά μόνο για καμιά προπόνηση. Για να πάρεις τηλέφωνο δεν το συζητώ δεν σε άκουγαν ποτέ. Έχω βρει την υγειά μου τώρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Μαζί με το PC της ντουλάπας, βάλε και ένα jack adaptor :P Δεν πιάνει και χώρο!

Για τα ακουστικά δεν ξέρω πως το κάνεις! Ποτέ δεν χρησιμοποιούσα, τα μόνα που χρησιμοποίησα ποτέ ήταν τα Jaybird Bluebuds πριν χρόνια αλλά και αυτά δεν βόλευαν να τα κουβαλάς παρά μόνο για καμιά προπόνηση. Για να πάρεις τηλέφωνο δεν το συζητώ δεν σε άκουγαν ποτέ. Έχω βρει την υγειά μου τώρα!

Drive έχω στην ντουλάπα, όχι πύργο!.. Όσο για τα καλώδιο, τύλιγμα γύρω από την παλάμη και μέσα σε σακουλάκι.

Όλοι θα περάσουμε στα ασύρματα κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα. Το θέμα είναι η μετάβαση να είναι ομαλή. Όταν αγόρασα τηλέφωνο πριν 8-9 μήνες και ήδη το κίνημα και το αντικίνημα του jack ήταν στα φόρτε του, δεν υπήρχε καμία περίπτωση να αγοράσω συσκευή χωρίς jack, δεν ήμουν έτοιμος να παρατήσω όσα ενσύρματα είχα, ούτε είχα ψαχτεί αρκετά για τα adaptors. Τώρα, σιγά-σιγά είμαι πιο έτοιμος, καθώς βρίσκω τρόπους να τα αντικαταστήσω. Ένα πρόβλημα όμως δεν θα μπορέσουν να το αντιμετωπίσουν, συσκευές χωρίς 3.5 jack δεν μπορούν να έχουν FM radio, το οποίο χρησιμοποιώ συνέχεια. Και μη μου πεις "να ακούς σταθμούς μέσω ίντερνετ", γιατί τότε είναι που θα γίνω έξαλλος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Eragon1996 είπε

Μόνο εγώ δεν θέλω να έχω έναν καρκίνο δίπλα στο κεφάλι μ για ώρες.    Ειχα ασύρματα ακουστικά (galaxy buds) αςι με έπιαναν κάτι περίεργοι πονοκέφαλοι τα σουταρα εντος 10 ημερών υστερα από λίγο searching που έκανα. Μέχρι να γινουν περαιτέρω έρευνες για της ακτινοβολίες τους μόνο καλώδιο 

Συγχαρητήρια , με τον χαλκό γύρω από το κεφάλι σου έχεις καλύτερη λήψη 😛

@Agony μάλλον δεν κατάλαβες , η Apple ήταν η πρώτη από τις μεγάλες που χρησιμοποίησε αποκλειστικά και μόνο ασύρματα . Δεν είπα κάτι άλλο . Αν γνωρίζεις κάτι διαφορετικό πες μας   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχουν ακόμα συσκευές που έχουν jack και προσωπικά δεν έχω αναγκαστεί να πάρω συσκευή χωρίς βύσμα, ούτε να χρησιμοποιήσω πουθενά ασύρματο ακουστικό πλην το handsfree μου για ομιλία

Δεν υπάρχει περίπτωση να εξαφανιστούν τα ενσύρματα ηχεία

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Agony είπε

Εκτος topic οταν λεω οτι ΔΕΝ ειναι καινοτομία της Apple ?

Λοιπον ασε εμενα μπορει να λεω βλακείες.  Πατα στο google καινοτομια firat wireless earbuds η οτι αλλο θες . Και να σου βγαλει την Apple σαν καινοτόμο στα wireless earbuds τοτε ΜΠΡΑΒΟ σου.

Αν δεν στην βγαλει , μολις εμαθες κατι συγχαρητήρια. Ξερω δυσκολο οταν φορας παρωπίδες αλλα αυτο ειναι προοδος μην το φοβάσαι.

Εμα ελα ντε  θα πρεπει να αποδειξω οτι δεν πεταει ο γαιδαρος μετα απο 30 χρονια εμπειρία. Και να μπω σε αντιπαραθέσεις με ατομα που δεν εχω να κερδισω κατι.

Κανω παντα το ιδο λαθος θα αφήνω ενα link να ενημερωθει ο κοσμος που δεν ειναι κολλημένος και αυτο ειναι ολο.

Πρην 10 χρονια ξεκινησαν τα τεστ στα in ear δεν τις ξερεις διοτι πολλες προσπαθείες ηταν αποτυχημένες .

Η Apple ειναι αυτη που ξερουν όλοι διοτι ειναι γνωστο το ονομα της και ειχε καλη υλοποίηση και οχι γιατι ηταν καινοτόμος . Απλα πραγματα .  

Πραγματικά όπως ανέφερα και νωρίτερα, είσαι εκτός topic απλά τράβα σπάμαρε reddit ξερωγω ή κάποιος admin να κλείσει το thread. Επειδή το έψαξα λίγο από περιέργεια, ότι αναφέρεις εδώ μέσα, δεν έχουν καμία βάση. Απορώ τον κόσμο που κάθεται και σου απαντάει σοβαρά. Για άλλα πράγματα μιλάμε εμείς, τη δικιά σου κασέτα συνεχίζεις και παίζεις εσύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...