Προς το περιεχόμενο

Φορητός φωτ/κός εκτυπωτής HUAWEI Pocket Photo Printer & photo paper, Germanos 59€


driver4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τον πήρα σήμερα, τίμιο γκατζετάκι, τεχνολογία zink, τα χαρτιά από 10€ τα 20 στο eBay. Έρχεται με 50 χαρτάκια μέσα στο κουτί συν 20 σε ξεχωριστή συσκευασία. Ελλάδα δεν βρίσκω κατάστημα, Ευρώπη ξεκινάει από 55€. Ωραίο είναι ότι τα οι φώτο είναι αυτοκόλλητα ταυτόχρονα.

https://www.germanos.gr/product/huawei-pocket-photo-printer-photo-paper/20385406/

https://imgur.com/a/FhXzAHy

 

 

 

Επεξ/σία από driver4
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@driver4 Από χρωματικήική απόδοση;;Πλησιάζει λίγο την πραγματικότητα; Έκανες κάποια εκτύπωση να πεις εντυπώσεις;

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι ακόμα...στο YouTube είδα κάποιες φώτος, τα αποτελέσματα είναι καλά για την ανάλυση που έχει. Μην περιμένει κάποιος αποτελέσματα ακριβού εκτυπωτή. Περισσότερο γκατζετάκι το βλέπω για δημιουργία άλμπουμ, αυτοκόλλητων. Δεδομένου της τιμής των χαρτιών- φώτος, με τα 70 που δίνουν, είναι σαν να πληρώνεις αυτά & δώρο ο εκτυπωτής...

Επεξ/σία από driver4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, driver4 είπε

Όχι ακόμα...στο YouTube είδα κάποιες φώτος, τα αποτελέσματα είναι καλά για την ανάλυση που έχει. Μην περιμένει κάποιος αποτελέσματα ακριβού εκτυπωτή. Περισσότερο γκατζετάκι το βλέπω για δημιουργία άλμπουμ, αυτοκόλλητων. Δεδομένου της τιμής των χαρτιών- φώτος, με τα 70 που δίνουν, είναι σαν να πληρώνεις αυτά & δώρο ο εκτυπωτής...

Βλέπω ότι πολλοί αναφέρουν ότι υπάρχουν προβλήματα με paper jam ή ότι βγαίνουν οι φωτογραφίες με γραμμές.

Το θέλω για δώρο αλλά δεν θέλω να τρέχω για εγγυήσεις χρονιαρες μέρες 😛😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και από εμένα, είχα αγοράσει το συγκεκριμένο εκτυπωτή. Αρχικά, για όποιον ενδιαφέρεται, το χαρτί που παίρνει είναι μικρό σε μέγεθος επαγγελματικής κάρτας 2x3" με ότι αυτό συνεπάγεται. Σαν χρώματα μου βγαίνουν ποίο σκούρα από την φωτό οπότε θέλει μια μικρή επεξεργασία κυρίως με την φωτεινότητα για καλύτερα αποτελέσματα. Μετά το τελευταίο firmware update μου κάνει μερικές random άσπρες γραμμές, όπως αναφέρουν και άλλοι, που δεν είχα παρατηρήσει με το προηγούμενο, αλλά είχα τυπώσει μόλις 4 πριν και δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει αυτό. Paper jam δεν έχω παρατηρήσει. Πέρα από αυτο, για την ανάλυση του και για "παιχνίδι" είναι μια χαρά γενικά αλλά μην περιμένει κανείς κάτι παραπάνω. Σε κάθε πακετάκι έχει μια μπλε κάρτα που χρησιμοποιείται για calibration των χρωμάτων. Ίσως με calibration και μελλοντικά firmware updates να φτάσει κάποια στιγμή να δίνει τα μέγιστα για την τεχνολογία του. Προσοχή και για τα χαρτιά αντικατάστασης γιατί διαβάζω ότι με άλλες μάρκες μπορεί να έχει θέματα, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακόμα άλλο.

 

Edit: Ένα ενδιαφέρον review το οποίο αντιπροσωπεύει την εικόνα που έχω, είναι εδώ: https://bit.ly/2s0fFHz 

Επεξ/σία από higher
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...