Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Fold Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Νομίζω ότι χρειάζεται καλύτερες ιδέες πρώτα απ' όλα. Προς το παρόν, είναι μια εξαναγκασμένη χρήση της υπέροχης τεχνολογίας που έχουν, να μπορούν να διπλώνουν οθόνες.
Ουσιαστικά είναι ένα smartphone που δεν θα αγόραζες ποτέ, με ένα tablet που δεν θα αγόραζες ποτέ. Δύο κακές συσκευές σε μία! Αν δεν βρουν τρόπο (δεν ξέρω πώς) να έχουν και οι δύο οθόνες αναλογίες μεταξύ 16 και 18:9 δεν ψήνομαι. Τα τις χαραμάδας θα τα λύσουν σύντομα φαντάζομαι. Παρά τις βελτιώσεις πάντως, είναι απ' τα πιο άγουρα προϊόντα που βγαίνουν κανονικά στην αγορά. 

Η καλύτερη άποψη - απάντηση που έχω διαβάσει μέχρι τώρα. Επίσης αυτήν την τσακα στο μέσο της οθόνης δεν μπορώ να την χωνέψω....

Συμφωνώ απόλυτα και είμαι της ίδιας γνώμης 

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Η καλύτερη άποψη - απάντηση που έχω διαβάσει μέχρι τώρα. Επίσης αυτήν την τσακα στο μέσο της οθόνης δεν μπορώ να την χωνέψω....

Συμφωνώ απόλυτα και είμαι της ίδιας γνώμης 

Ναι αλλά αφού το έκανε η Samsung, ήταν courage παρότι ήταν αποτυχία 😛 Ούτε μισό εκατομμύριο συσκευές δεν πούλησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίρνεις 1 tablet 4g με καμμιά 200 € (τουλάχιστον), 1 καλό smartwatch με Notifications,1 BT ακουστικό....τσαντάκι λίγο πιο μεγάλο ....και κάνεις τρομερή οικονομία απο 2200 ---->300€ και κάνεις την δουλειά σου όμορφα και ωραία....

Βέβαια στους χώρους της μπουρζουαζίας μπορεί να μην είσαι 1η μούρη αλλά....

Υπόψιν κάπου είδα ότι όσα έφτασαν στην φτωχή Ελλάδα έφυγαν όλα (εξαντλήθηκαν) ...οπότε....

Επεξ/σία από masteripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα η πιο καλή χρήση αναδιπλούμενης οθόνης που έχω δει μέχρι αυτή την στιγμή είναι το Motorola Razr. Έχεις ένα πολύ μικρού μεγέθους κινητό όταν το έχεις στην τσέπη και όταν χρειαστεί το ανοίγεις και έχεις μια καλού μεγέθους οθόνη για να κάνεις τις περισσότερες δουλειές σου. Καλό σαν σκέψη το samsung αλλά νομίζω είναι περισσότερο για επαγγελματίες που θα χρειαστούν την μεγαλύτερη οθόνη.

14xp-razr-jumbo.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό μάλιστα (το Razr) είναι όμορφο και φαίνεται πρακτικό προτιμώ αυτό το στύλ.

Πάντος για την ώρα συνεχίζω να προτιμώ αυτό 😸

spacer.png

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πολυ ομορφο review, πολύ αίσχος συσκευή και με λεφτά για να πάρεις ένα πολυκατάστημα με smartphones

index.jpg

Επεξ/σία από fadthemisss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, KostasKri είπε

Ναι αλλά αφού το έκανε η Samsung, ήταν courage παρότι ήταν αποτυχία 😛 Ούτε μισό εκατομμύριο συσκευές δεν πούλησε

Έχουν παράξει παραπάνω απο οσα πουλήθηκαν? Γιατί κάπου διάβασα ότι εξαφανίστηκαν οσα παρήχθησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, JcD είπε

Έχουν παράξει παραπάνω απο οσα πουλήθηκαν? Γιατί κάπου διάβασα ότι εξαφανίστηκαν οσα παρήχθησαν.

Μετά το πρώτο φιάσκο δεν θα μου έκανε εντύπωση. Ποτέ δεν δημιουργήθηκε σαν μια συσκευή που θα πουλήσει. Ήταν πείραμα που στην φάση που έγινε ο χαμός, θα τους στοίχιζε περισσότερο σε φήμη αν δεν το διόρθωναν παρά τώρα που έχουν βγει ελάχιστα κομμάτια και αν δεν κάνω λάθος για να το αγοράσεις πρέπει να πας σε φυσικό (και επίσημο ίσως; δεν ξέρω) κατάστημα για να σου κάνουν ανάλογο training για το πως να το χειρίζεσαι.

Ήταν ξακάθαρα για να είναι οι πρώτοι χωρίς να τους νοιάζει ιδιαίτερα. Απλά το έκαναν γιατί μπορούν και προφανώς το κέρδος από την συγκεκριμένη συσκευή δεν ήταν στα σχέδιά τους από την αρχή. Κανείς θα μπορούσε να πει ότι ήταν ένα καλό marketing move από άποψη να πουλήσουν flexible οθόνες σε τρίτους στο μέλλον γιατί αντικειμενικά η οθόνη σαν οθόνη είναι άριστη. Αυτό που την χαλάει είναι το πλαστικό και η μηχανισμός που παίρνει σκουπίδια και την χαλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Μετά το πρώτο φιάσκο δεν θα μου έκανε εντύπωση. Ποτέ δεν δημιουργήθηκε σαν μια συσκευή που θα πουλήσει. Ήταν πείραμα που στην φάση που έγινε ο χαμός, θα τους στοίχιζε περισσότερο σε φήμη αν δεν το διόρθωναν παρά τώρα που έχουν βγει ελάχιστα κομμάτια και αν δεν κάνω λάθος για να το αγοράσεις πρέπει να πας σε φυσικό (και επίσημο ίσως; δεν ξέρω) κατάστημα για να σου κάνουν ανάλογο training για το πως να το χειρίζεσαι.

Ήταν ξακάθαρα για να είναι οι πρώτοι χωρίς να τους νοιάζει ιδιαίτερα. Απλά το έκαναν γιατί μπορούν και προφανώς το κέρδος από την συγκεκριμένη συσκευή δεν ήταν στα σχέδιά τους από την αρχή. Κανείς θα μπορούσε να πει ότι ήταν ένα καλό marketing move από άποψη να πουλήσουν flexible οθόνες σε τρίτους στο μέλλον γιατί αντικειμενικά η οθόνη σαν οθόνη είναι άριστη. Αυτό που την χαλάει είναι το πλαστικό και η μηχανισμός που παίρνει σκουπίδια και την χαλάει.

Όχι ρεσυ στο skroutz το βλεπω να πουλιέται κανονικά, ενα εκατομμύριο κομμάτια πουλήθηκαν οπως βλεπω τωρα με ενα γρήγορο google. Υπάρχει λαός που το θέλει, βασικα κι εγώ να έβγαζα 5 χιλιαρικα το μηνα θα το επερνα, οπωσδήποτε δεν βγήκε για τις μάζες οπως ειχε πει και στην παρουσίαση του ο παρουσιαστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, JcD είπε

Όχι ρεσυ στο skroutz το βλεπω να πουλιέται κανονικά, ενα εκατομμύριο κομμάτια πουλήθηκαν οπως βλεπω τωρα με ενα γρήγορο google. Υπάρχει λαός που το θέλει, βασικα κι εγώ να έβγαζα 5 χιλιαρικα το μηνα θα το επερνα, οπωσδήποτε δεν βγήκε για τις μάζες οπως ειχε πει και στην παρουσίαση του ο παρουσιαστής.

Είχαν πει ότι πούλησαν 1M, αλλά μετά βγήκαν και είπαν ότι ήταν λάθος αυτού που το είπε και ότι το goal τους είναι να πουλήσουν 500.000 κομμάτια... Οπότε μάλλον ούτε αυτά δεν έχουν πουλήσει.

https://www.theverge.com/2019/12/12/21019002/samsung-galaxy-fold-smartphone-foldable-phone-sales-one-million-sold

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Είχαν πει ότι πούλησαν 1M, αλλά μετά βγήκαν και είπαν ότι ήταν λάθος αυτού που το είπε και ότι το goal τους είναι να πουλήσουν 500.000 κομμάτια... Οπότε μάλλον ούτε αυτά δεν έχουν πουλήσει.

https://www.theverge.com/2019/12/12/21019002/samsung-galaxy-fold-smartphone-foldable-phone-sales-one-million-sold

Ρε τους λαλακες έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JcD είπε

Ρε τους λαλακες έχουν μπερδέψει τα μπούτια τους!

Μπα, είδες τι έμεινε στον κόσμο... "Πουλήθηκαν 1M galaxy folds!" Μετά βγάζουν ένα update για τους λίγους που το κατάλαβαν για να εξιλεωθούν και το υπόλοιπο 99% θα νομίζει ότι το προϊόν έπιασε και πουλάς σαν ζεστό ψωμί. Βέβαια, και 1M να ήταν, για την Samsung δεν είναι τίποτα οπότε πάλι αποτυχία, αλλά αλλιώς ηχεί στα αυτιά το 1M, αλλιώς το "προσπαθούμε να πουλήσουμε 500.000"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεταμένα λεφτά, αχρείαστο project, στο ξεδίπλωμα μικρή οθόνη. αισθάνομαι πως το μέλλον δεν είναι προς τα εκεί....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...