Προς το περιεχόμενο

(Powertools) Σετ ηλεκτρ. Κρουστ. Δράπανο + Σέγα + Γων. Τροχός @ 44.99€ Oxford home


vins

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπήκα να αγοράσω μόνο τη σέγα καθώς έχω ήδη το τρυπάνι και το γωνιακό τροχό, από τα οποία είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος για ερασιτεχνική diy χρήση, και βρήκα την προσφορά και με τα 3 εργαλεία πακέτο στα 45€.

Υποστηρίζει και αντικαταβολή με κοστος 2€ και στέλνει με speedex με κοστος 3€ αρκετά γρήγορα  (Τουλάχιστον αυτό συνέβη στις αγορές που έκανα ξεχωριστα). Στις μεμονωμένες αγορές μου τα εργαλεία δεν περιελάμβαναν αναλώσιμα (μύτες, δίσκους κοπής)

Link:

https://www.oxfordhome.gr/index.php?route=product/product&path=72&product_id=623

 

Περιγραφή εργαλείων από το site:

Spoiler

Κρουστικό Δράπανο

Ονομαστική ισχύς: 700 W

Ονομαστικές στροφές: 0 - 2.900 min-1

Δυνατότητα δράσης:13mm

Στάθμη ηχητικής πίεσης:LpA 92.9Db(A)

Επίπεδο δόνησης:8.060 m/s

 

Σέγα

Ισχύς : 700 W

Τάση : 230-240 V

Διαδρομές : 0-3000 /min

Ονομαστική συχνότητα: 50Hz

Διακόπτης "lock on": Ναι

Bάρος εργαλείου: 2,6kg

Λέιζερ γραμμής για την καλύτερη προβολή του σημείου κοπής

 

Γωνιακός Τροχός

Τάση Λειτουργίας: 230V,50Hz

Ισχύς εισόδου: 710W

Tαχύτητα χωρίς φορτίο: 11000 min-1

Μέγιστη διάμετρος: δίσκου Ø 115 mm

Σπείρωμα άξονα Μ14

Μήκος καλωδίου:2m

Ανταλλακτική μηχανή

Δίσκος: 22,2

Ασφάλεια,κλείδωμα

Προστασία ασφάλειας

Κλείδωμα για εύκολη αλλαγή δίσκων

Αντιολισθητική χειρολαβή

Βάρος εργαλείου: 1,6kg

 

 

Επεξ/σία από vins
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Σελήνη είπε

τα έχει κανείς ? αξίζουν για ερασιτεχνική χρήση (για το σπίτι, οτι μικροδουλειά προκύψει δηλαδή) ?

Όπως γράφω παραπάνω έχω το τρυπάνι, με το οποίο έχω τρυπήσει τοίχους, ξύλο, και μεταλλική γωνία, καθώς και το γωνιακό τροχό με τον οποίο έχω κόψει κουτί υπολογιστή και έχω τριψει/γυαλισει διαφόρων ειδών  μεταλλικές γωνίες. Τα έχω περίπου μισό χρόνο και για τη δική μου ερασιτεχνική χρήση είναι πολύ καλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πόσο ποιοτικά είναι αλλά σαν τιμή είναι πολύ καλή.

Προσωπικά πάντως δεν θα έπαιρνα ποτέ τροχό Φ115 αλλά όπως βολεύεται κανείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cthulhucarbide είπε

Δεν ξέρω πόσο ποιοτικά είναι αλλά σαν τιμή είναι πολύ καλή.

Προσωπικά πάντως δεν θα έπαιρνα ποτέ τροχό Φ115 αλλά όπως βολεύεται κανείς

Γιατί το λες αυτο (ρωτάω από ενδιαφέρον γιατί δεν ξέρω και πολλα); Εγώ που είχα 125 με βόλεψε περισσότερο ο 115 για την ερασιτεχνική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσοι παραλάβατε;  από εγγύηση και σέρβις ξέρει κανείς τι παίζει; 

Εγώ παρελαβα σήμερα με μια απόδειξη που δεν έλεγε αναλυτικά τι είναι αλλά έλεγε ως σύνολο.  Κανείς εμπειρία; 

 

Ευχαριστώ ΤS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλύτερα με ένα τάλιρο-δεκάρι παραπάνω στο σύνολο κ λίγο χρονική υπομονή και παίρνετε τα αντίστοιχα του lidl Που είναι σκυλιά αθάνατα κ έχουν 3 χρόνια εγγύηση (συμφωνώ κ για τα 115mm). Κατά τα αλλά εάν κάποιος θέλει να τα πάρει για να τα έχει για μια τρύπα το χρόνο ή να κόψει μια λάμα 3-4 χιλιοστά καλά είναι από το να μην έχεις τίποτα 

Επεξ/σία από paylidis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοτικα σιγουρα δεν ειναι, αλλα για καποιον που κανει μια τρυπα τον χρονο η κοβει περιστασιακα πιστευω οτι θα αντεξουν.
Αναλωσιμα μην αγοραζετε απο πανερι. Ενα δραπανο εαν καει απλα θα βγαλει καπνους θα πεταξει μια σπιθα τα καρβουνακια του θα μυρισει και τελος. Ενα τρυπανι, μια λαμα σεγας, η ενας δισκος κοπης να σπασει δεν ξερεις ποτε προς τα που θα εκτοξευθει και ποιος θα ειναι εκει. Αντε και εισαι τυχερος και δεν σε πετυχει στο ματι η στο κεφαλι και σε χτυπησει στο μπουτι, δεν ειναι και λιγο να πας για ραματα.
ΠΑΝΤΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ για την ασφαλεια σας. 
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, safridia είπε

Ποιοτικα σιγουρα δεν ειναι, αλλα για καποιον που κανει μια τρυπα τον χρονο η κοβει περιστασιακα πιστευω οτι θα αντεξουν.
Αναλωσιμα μην αγοραζετε απο πανερι. Ενα δραπανο εαν καει απλα θα βγαλει καπνους θα πεταξει μια σπιθα τα καρβουνακια του θα μυρισει και τελος. Ενα τρυπανι, μια λαμα σεγας, η ενας δισκος κοπης να σπασει δεν ξερεις ποτε προς τα που θα εκτοξευθει και ποιος θα ειναι εκει. Αντε και εισαι τυχερος και δεν σε πετυχει στο ματι η στο κεφαλι και σε χτυπησει στο μπουτι, δεν ειναι και λιγο να πας για ραματα.
ΠΑΝΤΑ ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ για την ασφαλεια σας. 
 

ε και να χτυπήσει καμία αρτηρία στο μπούτι ο σπασμένος δίσκος και δεν πας απλά για ράμματα αλλά για να βλέπεις τα ραδίκια ανάποδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

παρήγγειλα κι εγώ τα εργαλεία. Σήμερα ήρθαν μαζί με ένα χαλί που είχα βάλει στην παραγγελία. Τα εργαλεία φαίνονται εντάξει για light καταστασεις. Το χαλί από την άλλη ενώ παρήγγειλα 220Χ300εκ, αυτό που παρέλαβα είναι ένα σχεδόν τετράγωνο 220Χ200. Έστειλα email και θα πάρω τηλέφωνο αύριο να δω πως θα το διαχειριστούν. Θα σας ενημερωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 30/12/2019 στις 8:18 ΜΜ, swtos_chem είπε

Καλησπέρα,

παρήγγειλα κι εγώ τα εργαλεία. Σήμερα ήρθαν μαζί με ένα χαλί που είχα βάλει στην παραγγελία. Τα εργαλεία φαίνονται εντάξει για light καταστασεις. Το χαλί από την άλλη ενώ παρήγγειλα 220Χ300εκ, αυτό που παρέλαβα είναι ένα σχεδόν τετράγωνο 220Χ200. Έστειλα email και θα πάρω τηλέφωνο αύριο να δω πως θα το διαχειριστούν. Θα σας ενημερωσω

Και επανέρχομαι για να ενημερώσω. Όπως είχα πει είχε έρθει λάθος μέγεθος χαλί. Από την αρχή ήταν πλήρως εξυπηρετικοί. Μου είπαν να στείλω το χαλί πίσω και να τους ενημερώσω ώστε όταν το παραλάβουν να μου κάνουν την κατάθεση. Μεσολάβησαν γιορτές γι' αυτό και καθυστέρησα να απαντήσω. Πράγματι έστειλα πίσω το χαλί με χρέωση της εταιρίας, το παρέλαβαν και προχώρησαν σε κατάθεση της αξίας του χαλιού καθώς και της επιβάρυνσης των μεταφορικών που αντιστοιχούσαν στο χαλί.

Το αναφέρω, καθώς θα πρέπει να ακούγονται και οι καλές περιπτώσεις. Όχι μόνο τα προβλήματα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως η αλήθεια είναι ότι σαν τιμή σετ είναι σουπερ. Τώρα η ποιότητα παίζεται. Το ερώτημα είναι παίρνεις ένα ποιοτικό αντί για τρία στην ίδια τιμή? Και χρειάζεσαι στο σπίτι σου ποιοτικο για μια στο τόσο? Και μεμονωμένα το έχει αρκετά φθηνά. Πιστεύω πχ η σεγα είναι άχρηστη για ένα απλό σπίτι. Το τρυπάνι όπως και να το δεις χρειάζεται...

Επεξ/σία από eko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...