Προς το περιεχόμενο

Αγορές από το Ίντερνετ


Cheesy Moon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω εάν αυτό είναι το σωστό φόρουμ αλλά πρέπει να ρωτήσω. Οι περισσότεροι έχουμε παραγγείλει από eBay και ξέρουμε ότι οι παραγγελίες έρχονται σε μία γκρι συσκευασία με ένα άσπρο χαρτάκι κολλημένο επάνω με τις πληροφορίες αποστολέα και παραλήπτη. Όμως, ποιος τις φέρνει; Δηλαδή δεν έχω ποτέ παρατηρήσει κανένα όνομα από ταχυδρομική υπηρεσία πάνω σε αυτές τις συσκευασίες. Πώς μπορώ να μάθω από ποιο κούριερ έρχεται η παραγγελία; Απλώς θέλω να συνεννοηθώ μαζί τους ώστε οι παραγγελίες να μην έρχονται σπίτι μου γιατί υπάρχουν πολλά περιστατικά κλοπής. 

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δέματα παραδίδονται στα ελτα και στα φέρνει ο ταχυδρόμος στο σπίτι σου. Μπορείς να πας και να τους πεις αν γίνετε να στα κρατάνε εκεί ή να βάλεις κάποια άλλη διεύθυνση παράδοσης (δουλειά, κάποιου συγγενή κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Cheesy Moon είπε

Δεν ξέρω εάν αυτό είναι το σωστό φόρουμ αλλά πρέπει να ρωτήσω. Οι περισσότεροι έχουμε παραγγείλει από eBay και ξέρουμε ότι οι παραγγελίες έρχονται σε μία γκρι συσκευασία με ένα άσπρο χαρτάκι κολλημένο επάνω με τις πληροφορίες αποστολέα και παραλήπτη. Όμως, ποιος τις φέρνει; Δηλαδή δεν έχω ποτέ παρατηρήσει κανένα όνομα από ταχυδρομική υπηρεσία πάνω σε αυτές τις συσκευασίες. Πώς μπορώ να μάθω από ποιο κούριερ έρχεται η παραγγελία; Απλώς θέλω να συνεννοηθώ μαζί τους ώστε οι παραγγελίες να μην έρχονται σπίτι μου γιατί υπάρχουν πολλά περιστατικά κλοπής. 

Ευχαριστω!!!

Πάρε τηλ στα ΕΛΤΑ (νωρίς το πρωί γιατί μετά φεύγουν για να μοιράσουν γράμματα) και ζήτα να μιλήσεις με τον Ταχυδρόμο που έχει την οδό – αριθμό - χωριό σου.

Μαζί του θα βρείτε μια λύση…

Εμένα η Ταχυδρόμος μου, τα κρατά στο Κέντρο Διαλογής και με παίρνει τηλ όπου περνώ και τα παραλαμβάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, pavloa είπε

Τα δέματα παραδίδονται στα ελτα και στα φέρνει ο ταχυδρόμος στο σπίτι σου. Μπορείς να πας και να τους πεις αν γίνετε να στα κρατάνε εκεί ή να βάλεις κάποια άλλη διεύθυνση παράδοσης (δουλειά, κάποιου συγγενή κτλ)

Μάλιστα. Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...