Προς το περιεχόμενο

Noobας


greed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. 
Θέλω να μπω λιγο στο κοσμο του bitcoin. Δεν εχω βρει καποιον οδηγο.
Θελω να αγορασω για αρχη πχ ενα 50€ μεσω paypal και να δω που θα με βγαλει για αρχη.
εχω κατεβασει το electrum.. Δοκιμασα 2-3 sites αλλα ζητανε ταυτοτητα τηλεφωνο κλπ. 
Επισης καποια απο αυτα δεν μου επιτρεπουν να τα βαλω στο δικο μου wallet αλλα στο site τους πραγμα που δεν το θελω.

Δωστε λιγο φως αν μπορειτε.

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει αγορά μέσω paypal και αν βρεις κάτι αυτά χρεωνουν τα μαλιοκέφαλα τους σε fees. Το ποιο απλο που έχεις να κάνεις είναι να ανοίξεις λογαριασμό σε κάποιο έμπιστο ανταλλακτήριο όπως το kraken η το bistamp και να βάλεις ένα έμβασμα 50 ευρώ προς τα εκεί και να κάνεις αγορά. 

οποιο ανταλλακτήριο δεν σου επιτρέπει να πάρεις τα bitcoin που έχεις αγοράσει και να τα βάλεις σε δικό σου wallet είναι scam γιαυτό μακριά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά όμως ζητάνε ταυτότητα;

 

Πχ αυτό εδώ https://paxful.com/buy-bitcoin/paypal είναι απάτη; Θέλω να βάλω ένα 50αρικο και να δω πόσο πάνω ή κάτω θα πάει μετά από καιρό. Δεν θέλω να βάλω χιλιάρικα μέσα. Υπάρχει κάποιος οδηγός πρόσφατος που να έχεις στα υπόψιν σου; Λίγο που κοίταξα εκεί έξω αποτι κατάλαβα ο καθένας τα λέει για προωθήσει την υπηρεσία του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν θέλεις να δώσεις στοιχεία απλά πήγαινε σε ένα atm από αυτά που υπάρχουν σε διάφορα σημεία στην Ελλάδα ακόμα και στην Αθήνα και πουλάνε bitcoin με cash 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...