Προς το περιεχόμενο

ΑΛΛΑΓΗ DNS


drapanakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω αντιληφθει οτι με οφελει αρκετα στην ανταποκρισιμοτητα στην πλοηγηση μου στο διαδυκτιο , η αλλαγη των DNS στη γραμμη μου. Καθε ποτε πρεπει να κανω ελεγχο για τους βελτιστους DNS ; Γιατι αλλαζουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, drapanakis είπε

Εχω αντιληφθει οτι με οφελει αρκετα στην ανταποκρισιμοτητα στην πλοηγηση μου στο διαδυκτιο , η αλλαγη των DNS στη γραμμη μου. Καθε ποτε πρεπει να κανω ελεγχο για τους βελτιστους DNS ; Γιατι αλλαζουν ;

βαλε αυτους https://adguard.com/en/adguard-dns/overview.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει πανω απο ολα η ταχυτητα στην πλοηγηση; Θα με βοηθησει παραπανω σε αυτο απο αυτους που εδωσε ως πιο γρηγορους το DNS BENCHMARK ; 

Χρησιμοποιω το UBLOCK .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, drapanakis είπε

Με ενδιαφερει πανω απο ολα η ταχυτητα στην πλοηγηση; Θα με βοηθησει παραπανω σε αυτο απο αυτους που εδωσε ως πιο γρηγορους το DNS BENCHMARK ; 

Χρησιμοποιω το UBLOCK .

αυτο κοβει και απο το κινητο και απο ολη την οικογενεια που μπαίνει στο wifi τις διαφημισεις

δες και το 1.1.1.1 για ταχυτητα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, drapanakis είπε

ΤΟ 1.1.1.1  μου το εδωσε σα δευτερο καλυτερο. Καλυτερο μου εδωσε το 4.2.2.1  Τα εχω βαλει και τα 2.

καλα ειναι και τα 2, τι συνδεση εχεις? αν έχεις adsl μη περιμενεις πολλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vdsl  50αρα Ηοl. Παει γρηγορα φυσικα , αλλα θελω μεγιστη ανταποκρισημοτητα γιατι ολη μερα κανω πληγηση στο διαδυκτιο λογω δουλειας. Δεν κατεβαζω/ανεβαζω μεγαλα αρχεια. θελω να ανοιγουν μονο οι σελιδες ακαριαια αν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, drapanakis είπε

vdsl  50αρα Ηοl. Παει γρηγορα φυσικα , αλλα θελω μεγιστη ανταποκρισημοτητα γιατι ολη μερα κανω πληγηση στο διαδυκτιο λογω δουλειας. Δεν κατεβαζω/ανεβαζω μεγαλα αρχεια. θελω να ανοιγουν μονο οι σελιδες ακαριαια αν γινεται.

εννοειτε οτι το pc το εχεις συνδεδεμενο με ethernet ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...