Προς το περιεχόμενο

Επεξεργαστής η μητρική;


Hariszigras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το εξής θέμα εδώ και δύο μέρες. Ανοίγω το pc και το μόνο που μου εμφανίζει στην οθόνη είναι μια λευκή παυλα πάνω αριστερα η οποία είναι σταθερη(δεν είναι κέρσορας). Η κάρτα γραφικών, οι μνήμες,σκληρος(τα  έχω δοκιμάσει σε αλο pc) δουλεύουν κανονικά. Το φωτάκι της μητρικής όπως και όλες οι θύρες usb και τα φανακια λειτουργούν κανονικά όπως και όλα τα εξαρτήματα όταν είναι συνδεμένα σε αυτή τη μητρικη. Στο bios δεν μπορώ να μπω δεν μου το εμφανίζει ούτε καν σαν επιλογή στην αρχική οθόνη. Σήμερα το πρωί που τον άνοιξα μου εμφάνισε την επιλογή να μπω στο bios και μου ζήτησε να δηλώσω boot devise. Μπηκα κανονικά στα windows έκανα άλλες τρεις επανακκινησεις και όλα δούλευαν καλά. Τώρα ξανά μου εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να κάνω χειροκίνητο restart στο bios.

 

 

 

Η γραμμή δεν είναι ακριβώς στη αρχή της οθόνη  αλα στη μεση του ενός τετάρτου της οθονης

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτ'απ'ολα πες μας τι pc ειναι,τα χαρακτηριστικά του.

Δευτερον, αφαιρεσε όλες τις εξωτερικες συσκευες usb (εκπτυπωτες,σκληρους δισκους κλπ) και οποιοδήποτε εσωτερικο σκληρο ή dvd και δες εαν μπουταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...