Προς το περιεχόμενο

YOU Netflix


mourouzis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα τη συγκεκριμένη σειρά, την 1η σαιζόν. Τα έσπαγε. Η 2η είναι μέχρι τώρα, επεισόδιο 7, μια αθλιότητα τίγκα στην πολιτική κορρεκτίλα. Έχει φύγει όλο το σασπένς της 1ης σαιζόν. Στο goodreads οι περισσότεροι δείχνουν να απολαμβάνουν ότι το 2ο βιβλίο ήταν βασικά παρόμοια συνταγή με το 1ο βιβλίο. Το Netflix πώς κατάφερε να κάνει μια σειρά "διαφορετική" να μοιάζει με όλες τις άλλες ΑΝΟΣΤΕΣ που πλασάρει τώρα τελευταιά....;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηταν καλή στην πρώτη σαιζόν, δεν τα έσπαγε ομως. Σε κάποιο σημείο το παρατραβηξαν, δεν θυμαμαι που. Να 'ναι καλα οι σειρές του Netflix καποιες απο αυτες τις ξαναβαζω γιατί δεν θυμαμαι καν πως ηταν. 

Συμφωνω μαζι σου, ολες οι σειρες και ταινίες του Netflix αφηνουν μια ανοστη αίσθηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στο επίπεδο fun to watch όμως όχι σε ποιότητα.

Για μένα οι καλύτερες σειρές του netflix είναι Dark/Stranger Things/The Spy/Haunting of the Hill House. Μετά το χάος όμως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακραν το dark ειναι στην κορυφη μονο του , και μια απο τις καλυτερες σειρες γενικα που υπαρχουν εκει εξω. Μετα ερχονται witcher/Haunting of the Hill house/stranger things / la casa de papel 

Kαι μετα οντως το χαος . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτές που αναφέρεις έχω δει το house of cards και το narcos - πράγματι πολύ καλές αλλά έχουν βγει αρκετά χρόνια πριν.

Το Ozark το παράτησα στα μισά της πρώτης σαιζόν - δε μου άρεσε.

Το Mindhunter σχετικά αξιόλογο είναι αλλά η 2η σαιζόν πολύ μέτρια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, john1987 είπε

Από αυτές που αναφέρεις έχω δει το house of cards και το narcos - πράγματι πολύ καλές αλλά έχουν βγει αρκετά χρόνια πριν.

Το Ozark το παράτησα στα μισά της πρώτης σαιζόν - δε μου άρεσε.

Το Mindhunter σχετικά αξιόλογο είναι αλλά η 2η σαιζόν πολύ μέτρια.

Κατσε δες το mindhunter δε φανταζεσαι τι χανεις,  η 2η σεζον ειναι απιστευτη και πολυ ανωτερη απο τη 1η imho

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά είναι από τις αγαπημένες μου, περίεργο που δεν υπήρχε thread. Αν τέλειωνε στην πρώτη σεζόν θα την έβαζα άνετα στο top5 σειρών του netflix. Έχουμε την εικόνα του ψυχοπαθούς που εξιδανικεύει τις εγκληματικές του πράξεις για τον έρωτα και δε δίνει σε κανέναν την εντύπωση για τη φύση του, η αφήγησή του ως πρωταγωνιστή και ο τρόπος που γίνεται για να μπεις στο μυαλό του κάθε τόσο είναι κάτι που πέτυχαν να το περάσουν πολύ καλά.

Η δεύτερη σεζόν κατέβηκε ένα επίπεδο, αξιόλογη προσπάθεια αλλά με χάλασαν οι κλισέ χαρακτήρες και ο βολικός τρόπος κλεισίματος.  Δυστυχώς προϊδέασε και για 3η, ελπίζω να τελειώσει εκεί και να μην καταστραφεί από το άρμεγμα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου αρεσαν και οι δυο σεζον της σειρας. Ανετα 8/10 η σειρα για εμενα. Ελπιζω να την σταματησουν στην 2η καθως θα εκλεινε πολυ ωραια αν δεν προιδεαζε για 3η σεζον. Αν πανε για 3η σεζον θα την καψουν. Δεν μπορω να σκεφτω πως θα την αναπτυξουν την 3η χωρις να ειναι επαναληψη των 2 πρωτων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα ειναι η πιο ευχαριστη αλλα χωρις να ειναι χαζοχαρουμενη σειρα του νετφλιξ

8,5/10

εχει πολυ ωραιους χαρακτηρες,ωραια ατμοσφαιρα,ωραια σκηνοθεσια χωρις να κανει κατι τρελο και γενικα ειναι σειρα που την βλεπει καποιος νερακι δεν κουραζει καθολου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την εξαιρετικη 1η σεζον η 2η ειναι ενα κλικ ποιο κατω, αλλα τα 3 τελευταια αποζημιωνουν και με το παραπανω. Εκπληκτικο το 8o Fear and Loathing in Beverly Hills, και η Victoria Pedretti εκπληκτικη ερμηνεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερη σεζον για τα μπαζα δυστυχως. Πηραν μια σειρα με ενδιαφερον premise την πρωτη σεζον και την εκαναν Dexter.

Τετοια blatant αντιγραφη απο αλλη σειρα χρονια ειχα να δω. Χωρια που η βασικη πρωταγωνιστρια ειναι αχρωμη και αδιαφορη εως εκνευριστικη και δεν εχει καμια χημεια
με τον πρωταγωνιστη σε αντιθεση με την πρωτη σεζον που ειχε την κουκλα Elizabeth Lail. Δε νομιζω να συνεχσω τριτη σεζον αν εχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...