Προς το περιεχόμενο

YOU Netflix


mourouzis2005

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι της 1ης σαιζόν η πρωταγωνίστρια ήταν πολύ πιο όμορφη.

Νομίζω ότι και το concept της 1ης σαιζόν θύμιζε έντονα Dexter.

Απλά το Dexter (ειδικά οι πρώτες 4-5 σαιζόν) ήταν πραγματικά πρωτότυπη και πολύ προσεγμένη σειρά..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/12/2019 στις 6:41 ΜΜ, john1987 είπε

Η αλήθεια είναι ότι της 1ης σαιζόν η πρωταγωνίστρια ήταν πολύ πιο όμορφη.

Νομίζω ότι και το concept της 1ης σαιζόν θύμιζε έντονα Dexter.

Απλά το Dexter (ειδικά οι πρώτες 4-5 σαιζόν) ήταν πραγματικά πρωτότυπη και πολύ προσεγμένη σειρά..

Εχ θα διαφωνήσω ως προς το σκέλος της ομορφιάς.

Στη πρώτη σεζόν περισσότερο γούσταρα το μπρουνετάκι, παρά την πρωταγωνίστρια :P

 

Επεξ/σία από christakos07
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 σεζόν μου άρεσαν. Η πρώτη σε έβαλε σε καλό κλίμα που αναρωτιόσουν αν θα επαναληφθεί το σκηνικό στη 2η. Το plot twist όμως μου άρεσε πολύ και το χιντ που δίνει για την 3η αρκετά καλό, δεδομένου της νέας κατάστασης του Τζο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ήταν και η 2η. Νεράκι φρεσκοκαθάριο κύλησε.

Στα + η αρκετά «λουβ» πρωταγωνίστρια ονόματι συμπτωματικώς (?) Love

Παραξένεψε κάπως το plot twist αλλά ήταν και ο μηχανισμός για περαιτέρω συνέχιση της ιστορίας

Ένα τίμιο 8αράκι από μένα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/12/2019 στις 6:41 ΜΜ, john1987 είπε

Απλά το Dexter (ειδικά οι πρώτες 4-5 σαιζόν) ήταν πραγματικά πρωτότυπη και πολύ προσεγμένη σειρά..

και επίσης όλοι υποστηρίζαμε Dexter!! 

Στην 1η σαιζόν ο Joe έκανε πολλές "κακές πράξεις" που μετριάστηκαν στην 2η αλλά και πάλι δεν με έκανε να τον "υποστηρίξω".

Επίσης το όλο θέμα κατασκοπίας/ντετέκτιβ παραείναι εύκολο για αυτόν.. λίγο ψεύτικο.

Παρόλα αυτά σε κρατάει σε αρκετή αγωνία.

...έχω ακόμα να δω 2 επεισόδια και μόλις είδα ότι 

Spoiler

σκότωσε τη Delilah υπό επήρεια  LSD που του έδωσε ο μπούφος ο Forty. Έλα ρε αυτή ήταν καλή! mega bummer. Σχεδόν ξενέρωσα όσο όταν είχα δει ότι ο Trinity δολοφόνησε την Rita (Dexter)

 

Επεξ/σία από onelonelystar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/1/2020 στις 6:39 ΜΜ, Froskeas είπε

Μια χαρά ήταν και η 2η. Νεράκι φρεσκοκαθάριο κύλησε.

Στα + η αρκετά «λουβ» πρωταγωνίστρια ονόματι συμπτωματικώς (?) Love

Παραξένεψε κάπως το plot twist αλλά ήταν και ο μηχανισμός για περαιτέρω συνέχιση της ιστορίας

Ένα τίμιο 8αράκι από μένα

Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο, ενα 8αρακι κ απο μενα. Γενικα πολυ καλη σειρα που εσκασε απο το πουθενα οπως και το sex education, και με πολυ ωραιο soundtrack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη ξεκίνησα προχθες με τη γυναίκα. Ωραία σειρά δείχνει, και θυμίζει πάρα πολύ έντονα Dexter. Αυτό μου αρέσει. Για να δούμε πως θα εξελιχθεί, γιατί το Dexter ήταν masterpiece τις πρώτες season!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την τελειώσαμε τις προάλλες τη σειρά. Και για μένα είναι του 7 με 8. Είναι εξαιρετικά "εύπεπτη" με ωραία ροή, ωραίο πρωταγωνιστή, ενδιαφέρουσα ιστορία, αλλά με αρκετά σεναριακά κενά. Ακριβώς όπως και στο Casa de Papel!

Υ.Γ. Πόση καλτίλα χωρά όταν σε κάποιες σειρές, όλοι η κοινωνία ασχολείται με το κυρίως θέμα της ιστορίας; Εδώ π.χ. όλοι ασχολούνται με βιβλία (ακόμα και 15χρονα!). Το να διαβάζουν όλοι τέτοιους ψαγμένους συγγραφείς μου φαίνεται πιο απίθανο από τους ίδιους τους φόνους! 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Την ξεκινήσαμε τις προάλλες και ειμαι ακόμα στο 2ο επεισόδιο. Για την ώρα δείχνει εξαιρετική. Έχει κάποια χαρακτηριστικά από το dexter, όμως δεν ειναι σε καμία περίπτωση το ίδιο πράγμα. Επιτέλους μια σειρά να αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Tώρα σοβαρά, αυτο το διαμάντι έχει μόλις 2 σελίδες; Πλάκα κάνουμε; 

Mιλάμε για κορυφαία σειρά. Κόλλημα, ανατροπές, ούτε κατά διάνοιαν δε περιμένεις τι πρόκειται να συμβεί.

Οκ ο τύπος ειναι ψυχάκιας από τους λίγους. Υπάρχει μια μικρή ομοιότητα με το dexter σε οτι αφορά την αφηγηση των σκέψεών του πρωταγωνιστή και τις δολοφονίες στην αρχή, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ειναι το ίδιο, ούτε μπορει να πει κανεις οτι έχει την ίδια ιδέα.

Οι πρωταγωνίστριες και στις 2 περιπτώσεις ειναι ερωτεύσιμες όσο δε πάει. Η δευτερη σεζόν μου άρεσε περισσότερο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...