Προς το περιεχόμενο

Κλειδί windows 10


Ser_nikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά , αν και μπαίνω αρκετό καιρό στο φόρουμ , σήμερα έκανα και εγγραφή. Ήθελα να ρωτήσω , τα κλειδιά που πουλάνε για τα 10 στις αγγελίες , με 10 και 15 ευρώ , είναι κομπλέ? δηλαδή είναι γνήσια? Σας ευχαριστώ πολύ. Καλές γιορτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν είναι. Τα γνήσια έχουν όσο τα πουλάει η Microsoft. Αν αγοράσεις κλειδί του δεκαευρου εχεις το ρισκο να σου μπλοκαριστεί. Θα μου πεις "εντάξει 10€ είναι. Θα πάρω άλλο". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από goodoffer24 μια χαρά είναι τα κλειδιά και με λιγότερο από 10 ευρώ. Εγώ έχω αγοράσει πάνω από 5 κλειδιά και κανένα δεν έχει πρόβλημα μέχρι τώρα. 

Τα κλειδιά που πουλάνε είναι γνήσια...και τσεκαρισμένο με Microsoft.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για να μην ανοιγω αλλο θεμα μιας και αφορα τα windows 10.

Εαν καποιος αγορασει μια αδεια για windows 10 και κανει εγκατασταση σε ενα pc. Αργοτερα αμα αλλαξει μητρικη χωρις αλλαγη οτιδηποτε αλλου θα ξαναεγκατασταθουν τα    windows ή κλειδωνει στην πρωτη μητρικη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι άδεια είναι. Άμα είναι retail άδεια τότε έχει δικαίωμα να την απεγκαταστήσει από ένα πισι και να την εγκαταστήσει σε άλλο, οπότε δουλεύει ότι αλλαγές και να γίνουν. Αν είναι OEM άδεια συνήθως κλειδώνει με το hardware της μητρικής που ενεργοποιείται αρχικά. Τα κλειδαράδικα συνήθως πουλάνε oem ή άλλου τύπου μη νόμιμες άδειες.  Αν είσαι ιδιώτης που δεν θα του κάνουν ποτέ έλεγχο μπορείς  με μια τέτοια "των 10 ευρώ" να κάνεις κανονικά activation και αν προκύψει θέμα στο μέλλον με αλλαγή hardware αγοράζεις πάλι μια ίδια. Αλλιώς η μόνη σίγουρη λύση είναι να πληρώσεις κανονική τιμή για την retail έκδοση από την microsoft.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω μια ερωτηση...υπαρχει καποιος κινδυνος "ασφαλειας" αν αγορασεις ενα τετοιο κλειδι απο αυτες τις σελιδες?
Φτιαχνω καινουργιο συστημα του οποιου η ασφαλεια  ειναι σημαντικη για εμενα για αυτο ρωταω..
Δεν νομιζω να υπαρχει αλλα ημουν χρονια σε mac και δεν εχω ιδεα τι παιζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mixos23 είπε

Να κανω και εγω μια ερωτηση...υπαρχει καποιος κινδυνος "ασφαλειας" αν αγορασεις ενα τετοιο κλειδι απο αυτες τις σελιδες?
Φτιαχνω καινουργιο συστημα του οποιου η ασφαλεια  ειναι σημαντικη για εμενα για αυτο ρωταω..
Δεν νομιζω να υπαρχει αλλα ημουν χρονια σε mac και δεν εχω ιδεα τι παιζει..

Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα ασφάλειας γιατί εσύ κατεβάζεις τα windows απευθείας από την microsoft και το κλειδί χρησιμοποιείται μόνο για την ενεργοποίηση. Απλά το κλειδί δεν είναι νόμιμο (μικρό το κακό αν είσαι ιδιώτης - μεγάλο πρόβλημα αν το πισι χρησιμοποιείται σε επαγγελματικό περιβάλλον που έχουν δικαίωμα να ελέγξουν ότι το εγκατεστημένο software φέρει νόμιμες άδειες).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει κλειδακι 3 ευρώ από ebay. 

Το πρώτο με τη παλιά Ζ77 μητρική, 1.5 χρόνο μέχρι που πέθανε η μητρική δούλευε.

Το δεύτερο με Ζ390 μητρική δούλευε μέχρι που έκανα rma τη μητρική.

Το 3ο, με τη νέα μητρική από πέρσι το Μάρτιο μέχρι σήμερα δουλεύει ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι δουλευουν ακομη δεν σημαινει οτι ειναι και νομιμα. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Αν θες να εισαι νομιμος μονο απο επισημο μεταπωλητη της microsoft και γυρω στο 160. Αλλιως καντο τελειως τσαμπα αν ξερεις το τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 15/1/2020 στις 1:00 ΜΜ, physvlog είπε

Το οτι δουλευουν ακομη δεν σημαινει οτι ειναι και νομιμα. Αλλο το ενα αλλο το αλλο. Αν θες να εισαι νομιμος μονο απο επισημο μεταπωλητη της microsoft και γυρω στο 160. Αλλιως καντο τελειως τσαμπα αν ξερεις το τροπο.

Για προσωπική χρήση πιστεύω δεν υπάρχει πρόβλημα, αν έχεις εταιρεία νομίζω θέλει άδεια κλπ

Αν είχαν 20-30 ευρώ από μαμά ναι. Τώρα για crappy win 10 160 ? :S

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...